Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos, hogy nem érzem úgy,...

Jogos, hogy nem érzem úgy, hogy a vadiúj babadolgokat oda kéne adnom a nővéremnek?

Figyelt kérdés

Én 24 éves vagyok és 21 hetes terhes.

A nővérem 36 hetes és most szakított a barátjával... A történet annyi, hogy kitartottként élt évekig, nem tanult, mert hogy "majd ha kitalálja mit szeretne csinálni", meg hogy sokat utaznak, elkíséri mindenhova a barátját és így ideje sem lenne semmire. Persze a pasi mindent megadott neki, összetörte a 20 milliós kocsit, következő héten már megkapta a következőt, stb. De 1 éve kiderült, hogy a pasi folyamatosan csalja, sokat veszekedtek emiatt és a tesóm kitalálta, hogy egy gyerek majd megoldja a gondokat. Viszont a barátja nem akart gyereket, 43 évesen már csak tudja, mit akar az életben és mit nem. De a nővérem erősködött, hogy örülni fog, minden oké lesz. Viszont a 12. hétig nem mondta el és a barátja nem örült, szó szerint őrjöngött. Akkor szakítottak pár hétre, majd újra összejöttek és minden rendben volt, vagyis a nővérem szerint. Viszont most 2 hete végleg kidobta a testvéremet, nem is beszélnek egyáltalán. Semmi babacuccot nem vettek még, mert Ő a barátjával akart menni, pár babaruha van összesen... Csak ugye már pénze sincsen, anyukámék pedig nem tudnak csak úgy odaadni neki hatalmas összegeket. Ezért eszükbe jutottam én, mert én már a terhesség kezdete óta vásárolgatok a lányunknak, ruhából már annyi van, hogy tele a szekrénye, megvettük a babakocsit és hozzá a kiegészítőket is, etetőszéket, pihenőszéket, stb. És azt szeretné anya és a testvérem, hogy ezeket adjuk oda addig, amíg a babánk meg nem születik... De én ezt nem akarom, mert egy vagyont költöttünk a babaholmikra már így is és szeretném, ha először a mi babánk "használná". És van egy olyan érzésem, hogy mikor kérnénk vissza, egy része a cuccoknak tuti ott maradna...


Soha nem dolgozott meg semmiért az életében, én keményen tanultam, hogy ott legyek, ahol ma vagyok. Anyáék is folyton őt pátyolgatták, mikor 22 évesen összehozott egy középfokú nyelvvizsgát (úgy, hogy előre tudta, milyen tételt kap), hatalmas ünnepi ebéd volt rendezve, mikor nekem meglettek a felsőfokú nyelvvizsgáim gimnazistaként, annyit kaptam anyáéktól, hogy "ez a dolgom". Mikor mondtam még régebben, hogy a testvéremnek valamit kezdenie kéne magával, vagy legalább tanulnia, megkaptam még a szüleinktől is, hogy rosszindulatú vagyok és irigy, amiért engem nem támogat a párom. Támogathatna, meg amíg tanultam, meg is tette. De akkor is borzasztóan éreztem magam, hogy nem vagyunk egyenrangúak és képtelen lettem volna úgy élni, mint a testvérem, hogy egy pár cipőt nem vehet magának a barátja engedélye nélkül, meg bármit vett, a számlát el kellett tennie, hogy megmutassa otthon, mire költötte a pénzt...


2017. máj. 26. 09:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

De most komolyan szerinted fordított esetbe segítene a nővére a húgának? Mert szerintem nem! A kérdező meg annyival segít neki, h vesz 1-2! db rucit ajándékba. Ez nem elég segítség? Nehogy már neki keljen megvenni a nővére babájának a dolgait. Az a nővére és a leendő apuka dolga! A kérdezőnek meg van saját élete miért kellene belefolyni más életébe meg rajta idegeskedni amikor van ennél jobb dolga is.

Számomra már az teljesen megtestesíti a rosszindulatságot, h a szülei és a nővére szinte rákényszerítenék, h adja oda a babájának az újdolgait a nővére babájának.

Felháborító!

2017. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem persze, igazad van mert mint irtam elvarni NEM lehet ilyet. Lehet en vagyok a tul jo szivu de en inkabb a babat sajnalnam miatta probalnek meg valamit segiteni ha az anyjanak ennyi esze volt. De igen ha egyket aprosagot vesz mar az is segitseg. Nem azt irtam hogy a kisbaba dolgait a noverenek kell adnia ne ertsetek felre!! Azt irtam valamennyit adnek hogy lassak hogy segitek is, es az nekem is jo erzes utana. Gondoltam itt olyan ruhakra ami mondjuk kevesbe tetszik vagy barmi..nem tudom hogy a novere segitene-e forditott helyzetben
2017. máj. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Az új cuccokat a babádnak vetted, használtan kapnád vissza jobb esetben, de el tudom képzelni, hogy akkor 3 hónap múlva, amikor bektek is kell, akkor mindenki azt hajtogatná, hogy várjatok, amíg szerez sajátot, mert még nem ért rá/nem volt pénze/folyamatban a gyerektartás intézése/stb, de végül csaj vennetek kéne másikat, mert addig is kell hely a tiéteknek. Ezután meg már mi ek adják vissza, ha vettetek már második körös dolgokat?

Még most legyetek erősek, mert ez egyenes út az ingyenéléshez. Később a kisbicikli, a hinta, a játék (az éppen jatszó gyerek kezéből) ugyanúgy kell majd, mert megtehetitek. Csakhogy akkor már a babát is felmutatják majd, hogy egy ilyen ártatlan emberkét akarsz megkárosítani. Ez persze sehogy sem igaz, de eszköznek jó lesz.

Segíts, de ne a saját családod kárára tedd. Azt a babát az anyja hozta ilyen helyzetbe, nem te, ezért nem a te feladatot megmenteni.

2017. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Az sose jó ha az ember túljószívű. Ha kezedet nyújtod akkor útána a karod is kell. Én mindig jószívű voltam az életbe, de sokszor megjártam. Mióta nem vagyok jószívű azóta nem csap pofán az élet. :)
2017. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó vagyok, bocsánat az elütésekért, egy fél évessel küzdök közben.
2017. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Ui: azt elfelejtettem írni, h biztos vagyok benne, h a kérdező szereti a tesvérét, de bekell látni, h a kérdezőnek van egy családja és valószínüleg neki ők a legfontosabbak. Arról meg nem ő tehet, h a nővére ilyet helyzetbe hozta saját magát és a babát.
2017. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

"deha egy minimalisat segitene neki akkor a szulei is lenyugodnanak, a novere is orulne talan"

Ugyan mar miert neki kellene a szulei nyugalmaval foglalkozni ebben az esetben, nem a kerdezo okoz nekik fejfajat, hanem az idiota novere, meg pont a szulok sajat maguknak foleg azzal, hogy ilyen elkenyeztetett p...csanak neveltek a noveret!

Normalis no dolgozik jo esetben mielott gyereket vallal, nem mas nyakan eloskodik, ezt kellene felfogni. Gondolo,mneki is lett volna lehetosege, valamiert megis a konnyebbik utat valasztotta.

Persze mikor meg nincsen semmilye es sir a szaja, akkor segitsen rajta mindenki? Aki meg nem ugrik rogton, es nem akarja a sajat gyerekenek vett dolgokat odaadni neki az sz..rhazi, merthogy csalad, meg testver? Ha annyira csalad, akkor hogy van egyaltalan pofaja egy masik kismamanal kovetelozni a gyerek cuccokert, mikor tudja hogy neki is szuksege van ra? Vagy ilyenkor mar nem kell tisztelni es tekintettel lenni a csaladtagokra?

Tudod mit mondok neked? Segit is mindenki rajta egy szo nelkul, aki tisztessegel fizeti az adot meg a jarulekokat. Majd kap anyasagit, gyest stb (oszinten, foglamam sincs, hogy milyen ellatas jar egy olyan kismamanak akinek nincs jogviszonya) es megveszi abbol, ha eddig nem jutott eszebe.

Ha gyereket csinalni volt esze, akkor legyen arra is, hogy eloteremtse azt amire annak a gyereknek szuksege van. Kovetelozni meg lehet mennei max az apjahoz!

2017. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 babyboom567 ***** válasza:
100%
Irta a kérdező,hogy adna 100 ezret,de azt kevesetelte a nővére.Akinek nincs semmije az,100 ezernek úgy örül mint majom a farkának,és nem követelőzik.
2017. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
79%

Jézusom!!!!!!!! Ezen valahogy átfutottam rajta!!! tejóisten!!!!!!!! Mi az, h kevés???? egy semmire kellő nő soha életébe nem dolgozott és egy havi fizetésre mondja, h kevés??

Menjen a nővéred ahhoz a férfihoz pénzt követelni aki felcsinálta.

Nehogy adj neki egy forintott se!! Lehet nem is a babára költené.. elmenne manikűröshöz, fodrászhoz venne egy drága belekánzó táskát meg valami rucit magának.

Tejóisten.

Elvagyok képedve, h milyen emberek vannak.

Szerencsére kérdező te nem ilyen társadalmon éléskődő ember vagy.

2017. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Nem lattam, hogy kommentbe irta a kerdezo, hogy adnanak neki 100ezret, es erre haborgott a novere hogy nem eleg. Igy viszont mar teljesen mas a helyzet, segitenetek nem hagynatok a szarban, csak miutan megszokta a luxust nem elegedne meg egyszeru babacuccokkal, az mar az o hibaja es igy visszavonva amit elotte irtam hogy adnek neki ruhakat. Undoritonak tartom hogy tehetetlen, es koszonet helyett meg es meg tobbet akarna. Igy viszont en is azt mondom hogy eszedbe se jusson, mert ugy kihasznalna mint a szel. En a helyebe a labadat csokolgatnam ha adnal nekem 100ezret(ami nem kis osszeg) segiteni.
2017. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!