Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ, hogy egy baba...

Mitől függ, hogy egy baba ölbe baba lesz e vagy sem?

Figyelt kérdés
Nagymamám ölben szereti altatni a 4 hetes lányunkat és minden sírásra felveszi. Mi vagy a ringathatós hordozójában altatjuk (nappal) vagy betesszük a kiságyába és megvárjuk amíg elalszik. (éjszaka) Ugye ebből nem lesz baj? Mármint nem fogja megszokni, hogy nagyinál ölben alszik, nálunk meg így és nem lesz nehezebb altatni? Próbáltam beszélni anyuval, de nem hallgat rám..
2017. máj. 29. 12:20
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nagymamája*
2017. máj. 29. 12:20
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 van, mindegyiket egy nyekkre felvettük. Kettőt nehéz volt altatni, egyet egyáltalán nem. Mi következik ebből? Fogalmam sincs. De én ilyen nagyit kívánok mindenkinek. :-)
2017. máj. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Van a letesz felvesz módszer. Nálunk nem jött be senkinél.

Mi ugy altatjuk őket hogy oda fekszünk melléjük.

A kicsit még ölben altatom. (2 hetes)

Majd nála is jön a redőnyhúzós odabújós módszer ha nagy lesz.

Mama meg eneklt nekik és úgy simogatta a fejüket (mi nem szoktunk énekelni annyira simogatni sem) úgy is jol elaludtak.

A fiamat több ideig altattam ölbe mégis most az agyában alszik el.

Minden gyerek szeret ölben lenni vagy igy vagy ugy.

Vagy altatashoz vagy mert ugy jobban lát vagy mert az ember közelsége.

Nincs ezzel gond szeeintem.

Tizenévest nem lattam még ölbe altatva. 😂😂😂

2017. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Én azt gondolom, hogy életkor függő. A gyermekágyas időszak arról szól, hogy babázol, babázol és babázol. Pihenésképpen még babázhatsz is egy kicsit. Szüksége van rád annak a csöppségnek! Nemrég jött a világra, minden idegen neki. Ha még nincs, itt az ideje beszerezni a hordozókendőt. Sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz a baba, ha a közeledben van. A tejtermelődést is serkenti a baba közelsége. Most még bizony érdemes minden nyekkenésre felvenni, megnézni, mit akar. Pár hét és összeszoktok, és érteni fogod a jelzéseit. Nagyon fárasztó, kiborító, embert próbáló időszak ez. Kb.2 hónapos kor körül észre fogod venni, hogy elkezd egészen pici távokat kúszni. Leteszed az ágya közepére, és a végében ébred. Akkor már leteheted őt játszószőnyegre, 1-2 játék társaságában. Lassan elkezdi felfedezni a körülötte lévő világot, és magától leválik rólad. Butaságnak tartom, hogy "megszokja, hogy kézben van". Ahogy az is tévhit, hogy ezzel elkényezteted. Az meg végképp butaság, hogy sosem fogod tudni letenni. Épp ellenkezőleg! Ha megtanulja, hogy anya ott van, ha szükség van rá, sokkal bátrabban indul el a kis felfedező útjaira.
2017. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Csak akkor öleled, amikor eszik??
2017. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Utolsó! Én egyik gyerekemet sem altattam, mert nem volt rá igényük! Letettem őket az ágyba és aludtak! Ettől függetlenül öleltem (ölelem), ringattam (ringatom) őket akkor is, amikor épp nem ettek.

Kéredző! Szerintem nem lesz ebből gond!Csak lazán!

3 éves és egy 7 hónapos anyukája

2017. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Értem, azért kérdeztem, hogy náluk van-e ölelős rész. :-)
2017. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Szoktam vele foglalkozni. Ha ébren van és evett, utána megtornáztatom, átmasszírozom. Ha épp van dolgom, akkor a hordozóba beleteszem és magyarázok neki, beszélek hozzá.
2017. máj. 29. 15:28
 9/18 A kérdező kommentje:
Este, amíg apa a fürdővizet készíti, berakom neki Kovácsovics Fruzsit és tornázunk egyet, azon apa is jókat mosolyog. Én az altatásról beszéltem, hogy én azt szeretném, hogy ne ölben aludjon el és, hogy nem e zavarodik
2017. máj. 29. 15:30
 10/18 A kérdező kommentje:
össze, ha hárman háromféleképp altatjuk.
2017. máj. 29. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!