Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire megbízhat...

Szerintetek mennyire megbízható az internet ha gyerek nevelésről van szó?

Figyelt kérdés
Családom szerint ne az interneten nézzék utánna dolgoknak hanem hallgassuk inkább rájuk mert ők már neveltek gyereket és az interneten sok hülyeséget írnak. Én meghallgatom a tanácsaikat viszont azért utána szoktam nézni az interneten is. Nem követek mindent vakon. Az orvos véleményét is kiszoktam kérni.

2017. máj. 31. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól csinálod.

Valóban rengeteg hülyeség van a neten, de sok hasznos tanács is.

2017. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak tanácsok, de szerintem mindenki hozott dolgokkal nevel.

Ha 0-24 figyelni tudod magad, hogy valami mellett következetes legyél akkor működik, de szerintem mindenki magából nevel.

Amivel szerintem nincsen gond, kivéve ha valaki nagyon rossz dolgokat hozott gyermekkorából, rossz mintát látott.. Na az más kérdés.

2017. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na én attól vagyok ki, amikor anyám azzal jön, hogy ő felnevelt két gyereket, én ne magyarázzak neki...

Valóban felnevelt két gyereket, de hogy? Nem egyszer kaptunk ki fakanállal, volt, hogy a keze nyoma piroslott a combomon, arcomon, ez akkoriban természetes volt. Meg is lett a böjtje, soha nem voltam hozzá őszinte, mindig azt mondtam neki, amit hallani akar, csak hogy ne kapjak ki.

Számára a felnevelés azt jelentette, hogy kaptunk enni, inni, jártunk iskolába, volt tiszta ruhánk, tehát az alapvető szükségleteink ki voltak elégítve. Már gyerekként tudtam, hogy én biztos, hogy nem így fogok bánni a gyerekeimmel.

Szerintem ahogy változik a világ, mindig is kicsit maradi lesz a 20-30 évvel ezelőtti nevelési módszer, nyilván 30 év múlva a mai lesz majd maradi és a mi gyerekeink nézik majd rossz szemmel.

Rengeteg ostobaság van a neten, de azért szerintem egy minimális értelemmel rendelkező anyuka tud szelektálni és tud nagyon jó ötleteket meríteni.

2017. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg melyik honlapot / portalt nezed. Ennyire egyszeru a valasz :) De meg honlapon belul is kell szelektalni, pl. gyakori kerdesek... itt arc nelkuli emberek adnak boldog-boldogtalannak tanacsot, honnan tudnam, hogy pl. gyogyszeres, betegseges kerdesben hihetek-e neki? Tehat vannak kerdesek amikre kifejezetten veszelyes az interneten valaszt megfogadni. De ami egyszerubb kerdes ott akar hasznos is lehet.

Szoval fugg a netes oldaltol es a kerdesed/ketelyed milyensegetol.

De - es bocs hogy ezt mondom - szerintem ez tok logikus...

2017. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó én teljesen egyetértek veled. Csak tudni akartam, hogy nem csak én gondolkodok így.
2017. máj. 31. 10:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés. Annyira megbízható, mint minden másban. Tudni kell jól keresgélni és szűrni a találatokat.
2017. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jol csinalod, en is igy probalom. A lenyeg az, hogy mindent szurni kell, ami tanacsot kapsz: az internetet, az ismerosok velenyemet, a csalad velemenyet, az orvos velemenyet es a vedono velemenyet is szerintem.
2017. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom az előttem lévőket. A lényeg: így jól csinálod, én sem értek több tekintetben egyet a szülőkkel, ugyanakkor vannak dolgok, amikben jó meglátásaik

vannak. A net is jó dolog, de azzal kapcsolatban csak egy megjegyzést tennék: a betegségeket, problémákat szerintem óvatosan kell kezelni. Nem új szerintem, amit mondok: Google doktor sokszor a torokfájásra kideríti, hogy AIDS-es vagy :D értsd jól. :) Egy példát hadd mondjak. A gyerkőcömnek elég fura alakú a feje, többen megjegyezték az elején, milyen hosszúkás. Én is láttam, de alapvetően formásnak láttam. Na meg azt tudtam, hogy a kutacsa kicsi, születéskor is egy centis volt. Na amikor már többen mondták a feje formáját, megnéztem, mit mond erről a Google. És te jó ég: csónakfejűség, műtét, csontosodási zavar... Semmi de semmi biztató link, hogy esetleg vannak hosszúkásabb fejű gyerkőcök... Kicsi kutacs? Dettó. CSAAAK rosszat jelent. Amíg el nem vittem két orvoshoz, addig nem kívánom senkinek a napjaimat. Ráadásul az orvosunk is azt mondta, látja, látja, hogy nem klasszikus a feje, de ő nem lát gondot. Figyeljük majd, ennyit mondott. (Szintén nem megnyugtató, hogy fórumokon anyukák írják, ne elégedjünk meg a "majd figyeljük", "várjunk " kijelentésekkel...). Na a lényeg: a gyermekemnek semmi baja, a kutacsa még egy évesen sem nőtt be teljesen, bár már tulajdonképpen alig tapintható, a feje meg szerintem tök kis különleges. Enyhén hosszúkás, de rengeteget kerekedett. Hosszúra nyúlt ez a történet, de gondoltam, leírom. Talán jó tanulópénz.

2017. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En eloszor a szuleimnek hiszek, hiszen szerintem ok jol neveltek engem es a testvereimet. Az egeszsegugyi kerdesekben inkabb az orvosra hallgatok.

Ami a taplalast illeti, extra sok baromsag van az interneten es konnyen bio-fanatikus, liszttol, tejtol, cukortol rettego idiotava valik az ember.

A forumok szerintem jok, legalabb latod, hogy adott esetben nem vagy egyedul a problemaddal.

2017. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!