Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rászóltok más gyerekére a...

Rászóltok más gyerekére a játszón vagy csak elmentek a közeléből?

Figyelt kérdés
Ha követ dobál a gyereketekre vagy ilyesmi?
2017. jún. 1. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Rászólok, vagyis csak mondom hogy ez nem szép dolog, veszélyes.
2017. jún. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Igen, ezért biztosan rászólnék.

Ha nem hagyná abba, a szülőnek is szólnék, ha ott van, ha nincs ott, elvinném, a gyerekem a közeléből. De biztos nem hagynám, hogy kövekkel dobálják a gyerekemet.

2017. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Simán, gondolkodás nélkül. Óvodában is rászólok az egyik gyerekre, ha nem tetszik valami. Akkor is, ha anyuka mellettem áll, ugyanis ő sosem teszi.
2017. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Úgy reagálnék én is, mint az előző válaszolók.

Számomra az lenne furcsa, ha valaki nem szólna.

2017. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Jóhogy rászolnék. Az a minimum.
2017. jún. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy rászólok, ha bárki a gyerekemet veszélyezteti bármilyen módon közbelépek. Mondjuk belőlem akkor is kibukik a "szólás", ha magára veszélyes a gyerek, épp leesni készül vagy szöget eszik és hasonlók.
2017. jún. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyerekemre veszélyeset csinál, naná, hogy szólok. ha önmagára, akkor csak annyit, hogy anyukád biztos szólna, ah látná, hogy ezt nem szabad. Persze ha fejest akar ugrani a mászókáról a homokba akkor megfognám és szólnék anyukának.
2017. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

Ha olyan dolgot csinál, ami az enyémre vagy magára veszélyes akkor szólok, bár ha rá veszélyes akkor csak akkor, ha az anyja nincsen közvetlenül mellette, vagy nem látja hogy mit csinál a gyerek vagy tényleg látszik, hogy milyen baj lesz.

Alapvetően nem nevelem más gyerekét. Ha lehet elkerüljük az olyat, akinek a magatartása nagyon bosszantó, vagy mondom az enyémnek, hogy nem szabad. Ebből sokszor a másik gyerek anyja is kapcsol, és szól neki. Ha akkor sem hagyja abba a gyerek, akkor határozottabban kérem az enyémet, és ha máshogy nem megy, akkor arrébb is viszem ha kell.

Nem vagyok az a típus, aki alpári stílusban beszél, nyilván mindenkit más idegesít, az is a nevelés módja, ha elmondod, hogy azt nem szabad amit a másik csinál, mert... Nem kell feltétlenül leszidni idegen gyereket. Én sem hagynám, hogy az enyémet, próbálja valaki "nevelni", én rászólok, ha kell nem pedig más anyukákkal beszélgetek, vagy ülök a padon és néha odanézek vagy odaszólok, hogy mit ne csináljanak.

2017. jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem olyan temperamentummal, mint a sajátomra, de jelzem, ha valami nem okés. Pl Kérlek ne szórjátok a homokot, mert belemegy a szemetekbe, és az nagyon fog fájni. Sajnos volt olyan, hogy anyuka odajött, hogy mit oltogaton a gyerekét. Annak is elmagyaráztam, hogy nem oltogattam, hanem megkértem a saját gyerekemhez is szólva, hogy ne csinalja. De ha kedves anyuka szerint rendben van, akkor menjenek távolabb, és nyugodtan folytassák. Erre megsértődött, és hazamentek.

Szóval hogyha valami veszélyes, vagy baleset lehet belőle, azt jelezni szoktam. Volt hogy rászóltak az én fiamra is, hogy óvatosabban fogócskázzon, mert fellöki a kicsiket. Tök normálisan szólt az anyuka, és tök igaza volt. Nem érzékelte a fiam, hogy bar baromi kis vézna, de 5 évesen jóval erősebb, mint a 2 éves, aki azt sem tudja merre szalad kb. Mondtam anyukának hogy bocsi, megbeszéltük a fiammal, hogy igaza van a néninek, a kicsikre mindig oda kell figyelni, stb. A fiam is mondta, hogy oké, vigyázni fog. Nem is volt probléma. Szerintem simán le lehet kezelni az ilyen szitukat. Szólj rá nyugodtan.

2017. jún. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 jafnrétti ***** válasza:
100%
Kővel dobálásért, ha az én gyerekemet dobálja, akkor persze, szólok, hogy ezt ne csinálja. Nem leteremtem, csak szólok, normális módon. Persze ha van szülő a közelben, és látom, hogy már intézi, akkor nem szólok, de ha nem veszik észre, akkor igen. És azt sem bánom, ha az enyémre szólnak ilyenért, ha én véletlenül nem veszem észre azonnal.
2017. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!