Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötődik valami különleges,...

Kötődik valami különleges, vicces vagy megható történet babátok névválasztásához? Ha igen, megosztanátok velünk?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 20:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Amikor megtudtuk, hogy fiunk lesz, azonnal elkezdtük nézegetni a neveket.Magyar nevet szerettünk volna, de nem túl különlegeset.10 volt, ami igazán tetszett, ebből a végére maradt a Szabolcs és a Levente.Nem tudtunk dönteni.Elmondtam a férjem Nagymamájának, hogy ez a két név maradt,de a többi nevet nem mondtam, hogy mi volt.Mondta, hogy neki az volt a titkos vágya, hogy Szabolcs legyen, már akkor azt szerette volna, amikor a férjem megszületett, hogy ő Szabolcs legyen.Így már el is volt döntve.

/Z/

2010. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Én a mi névválasztásunkat elég különlegesnek tartom. Első gyermekünk a lányom Emese lett. Fontos volt számunkra, hogy magyar eredetű neve legyen.A 2., ő fiú, maradt a magyar eredet, ő Kende lett. Most várom a lányunkat. Na ez már különleges, és a kör rettentően leszűkült. Ugye magyar eredet, és ha már a magánhangzók a gyerkőcöknél e, akkor a 3. gyerkőcnél se legyen más. Így a pocaklakónk Csenge. Ha fiú lenne, akkor Etele lenne :)
2010. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Igen! Kiderült, hogy nagy eséllyel olaszországi nászutunkról "hoztuk haza", ezért olaszos nevet választottunk neki. :-)
2010. máj. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Még csak tervbe volt a baba, mikor épp egy hosszú hétvégét töltöttünk a férjemmel. Pont újságot olvastunk és ott volt egy lánynév. Nagyon megtetszett mindkettőnknek. Úgy voltunk vele, ha egyszer kislányunk lesz, ez lesz a neve. Majd fél év múlva teherbe estem és kiderült kislányunk lesz. Azt a nevet kapta. Nagyon ráillik! Én úgy gondolom nem véletlen hogy épp lánynév volt. Mikor még nem tudtuk a baba nemét, gondolkodtunk fiú neveken is, de nem jutottunk dűllőre, csak a lánynév volt tuti.

Szép estét kívánok!

7 hónapos baba anyucija

2010. máj. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk úgy volt hogy elmentünk színházba!Az óz a csodák csodája ment, és olyan gyönyörű kislány játszotta Dorotit hogy már akkor mondtam hogy nekem egyszer Dorotim lesz!Úgy is lett!

A másodiknál nem sok beleszólásom volt!A lányom , és a Párom kedvenc meséje a kis hableány, és Ariel lánya Melody!Egyszer elém álltak és mondták ha lesz kistesó Melodi lesz!Most kismama vagyok, de nem tudjuk a nemét, pedig már csak 4 hét van!Ha lány Melodi, ha fiú, akkor Apa nevét kapja Tomi lesz!

2010. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Van egy két éves kislányom és most vagyok 5 hós terhes egy kisfiúval. Nekem tetszett az Áron Nomród név.De apa azt mondta csak Nimród legyen.

A kislányomat megkérdeztem szerinte melyik legyen és azóta is csak azt hajtogatja, ha a kistesóról van szó Ródi...Ródi (Nimród) Tehát a család fele döntött.

2010. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Én 15 éves koromban egyszer azt álmodtam, hogy anya vagyok, egy csibész tekintetű, négy év körüli kisfiú anyukája, akinek a nevét is tudtam álmomban. Egy csendes, napsütötte kis utcán sétáltunk kézenfogva, és azt is tudtam, hogy ki az édesapja (egy ismerősöm). Teljesen az élmény hatása alá kerültem napokra, pedig akkor még nyilván nem igazán foglalkoztatott az anyaság kérdése.

23 évesen szültem, csibész tekintetű kisfiamat ez után az álom után neveztem el. Az apaság is stimmel:D

2010. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Nagymamám sajnos meghalt mielőtt megtudhatta volna, hogy végre kislány ükunokája lesz a 3 fiú után. Nagymamám és anyukám Erzsébet. Mivel külföldön élek, így kislányom az Elizabeth nevet kapta utánuk. Gondoltam édesanyámnak is némi kárpótlás azért mert ritkán lát minket.
2010. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Párom testvére sajnos meghalt, én nem ismerhettem őt. De amikor megtudtuk, hogy babát várok, megbeszéltük párommal, hogy az ő tiszteletére a kisfiunk második neve mindenképpen Attila lesz. Első névnek több név is szóba került, volt porondon Levente, ez anyósomnak nem tetszett, volt Milán, anyukám azt találta mondani egyszer, hogy Milánka, na ezen a párom begurult, és azt mondta, innentől kezdve szó sem lehet erről a névről.

Végül én mondtam azt, hogy addig vacilálunk, míg begurulok, és csak Attila lesz és kész. És így is lett, maradtunk ennél az egy névnél. Teljesen rá illik. :)

2010. máj. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%
mielött megismertem a párom rékának hivták álmomba a lányom és ráadásul nov10én jöttünk össze igy réka lett!
2010. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!