Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van koze az anyatejes babáknak...

Van koze az anyatejes babáknak ahhoz, hogy mikor született?

Figyelt kérdés
Kislányom kereken 40.hétre született és kezdetekkor már szopizott sokat. Olyasmit olvastam,hogy az utolso hetek/napok is fontosak ezekhez a reflexekhez. Bnom babája pár nappal jott csak korábban fiu, jol evett. És van aki 2 héttel elobb és lusta volt cicizni. Van ebben vmi osszefuggés?
2017. jún. 4. 14:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Irjátok le légyszi mikor szuletett és fiu/lány-e? Fiuk lustábbak ezt is hallottam már.
2017. jún. 4. 14:29
 2/14 anonim ***** válasza:

Fiú, 39+6 napon született. Szopizott rendesen.

Lány 38+2 napon született. Keveset szopizott,de ő kórházban volt az első 2 hónapban. Szerintem csak véletlen hogy így alakult.

2017. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy bármilyen jelentősége lenne.


Egy túlhordott és egy héttel előbb született lányom van. A túlhordott ahhoz is lusta volt, hogy megpróbáljon szopni. Ordított az éhségtől és várta a segítséget. Az előbb született tudott szopni, de az elején kevés volt a tej,igy pótlásra szorult és emiatt ment el a kedve a "munkától". A 2. cumisüveges evés után nem volt hajlandó a cicit a szájába venni. Inkább éhen veszett volna.

2017. jún. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 39+5 hétre született, annyira gyorsan belelovallta magát az ordításba, hogy nem akart szopizni. Volt is ebből gond rendesen. Azóta is nagyon türelmetlen, ha kajáról van szó... lassan 2 éves pedig.
2017. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nem igaz. 36 hétre született a lányom. Első perctől kezdve ügyesen szopizott. 5,5 hónapos koráig szoptattam, azért kellett abba hagynom, mert infúzió kúrát kellett felvennem és azzal együtt nem szoptathattam, 3 hét múlva meg már nem kellett neki.
2017. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés nincs.

38. héten született meg a kisfiam és bár császármetszéssel született, viszont így is már a 2. napon beindult a tejtermelődés és rengeteg tejem volt, szoptatás előtt és után is pluszban fejnem kellett, ehhez képest nagyon ügyesen szopizott már rögtön az elejétől a kisfiam. Gyakorlatilag én soha nem ismertem azt, hogy fél órákon keresztül szoptatok, mert szinte óramű pontossággal 3 óránként jelzett a ciciért és nagyon hamar tele is ette magát.

2017. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38. hétre született lány, reflex megvolt, technika nem. Később kiderült, testszerte hipotón, ezért nem tudta kidolgozni.
2017. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Leírok néhány esetet. Szerintem nincs összefüggés ezek alapján:


Én 39+6 nap: anyum tapszerezett.

Tesóm: 38+4 nap: anyum tapszerezte.

Fiam 39+6 nap: szopizik most is, egy éves múlt.

Barátnőm fia 41. hét: szopizik.

Barátnőm lánya: 38. hét: szopizott.

Másik barátnőm egyik lánya 41+ 3 nap: szopizott.

Másik lánya: 39. hét: szopizik.

Unokatesóm első fia: 39. hét: fejte a tejet 10 hós korig, nem szoptatott.

Második fia: programcsászár a 39+3 napon: szopizik.

Másik uncsim fia pontosan született, de szüléskor erős hipotonia és hipertonia jelentkezett a kicsin, nem tudott szoptatni a gyermeknek nem volt jó a reflexe. Egy éves korig fejte a tejet plusz tápszer.

Harmadik uncsim: programcsászár a 38. héten, szoptat.


Ha kell még példa, tudok írni. Ezek alapján én nem látok összefüggést.

2017. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért butaság, mert 24-40 hét között sokan mennek babamozira, és látni, hogy odabent szopja az ujját.
2017. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41 hetesen inditottak. Meg legalabb 2 het volt mire beindult a tej ugyhogy tapszeres lett.
2017. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!