Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Velemeny az olajrol a baba boren?

Noisy23 kérdése:

Velemeny az olajrol a baba boren?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 napos es még termeszetesen hamlik a bore. A vedono a sima olajat ajanlotta az oliva helyett (Nem az arcan). Valaki próbálta már? Nem lesz ragados a bőre tole? Másik kérdésem h a homlokan feltunt rengeteg apro,kb tűszurasnyi meretu, vizholyag kinezetu kiutes v nem is tudom mi... Annyit mondtak majd elmulik. (Kossz....) Nem piros,nem viszket neki csak ott van... valakinek valami tipp mit kezdjek vele?
2017. jún. 21. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

ÉTolajat nem teszünk bőrre, mert csak elzárj a pórusokat.

Nyers olajat, azaz hidegen préseltet teszünk, az felszívódik, táplál, hidratál, puhít.


Egyébként az a tippem, hogy bőrgyógyászhoz vidd, ne védőnőhöz ezzel. Utóbbi ugyanis nem ért hozzá.

2017. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell semmivel kenni, szepen lehamlik.


A kiutes pedig a hormonok miatt van ( a te hormonjaid ) nem szabad piszkalni.


Szakmabelikent irom.

2017. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pattanások a melegtől vagy az anyatejtől jöhetnek ki, jó eséllyel elmúlnak pár nap alatt. (Ha mégsem, érdemes az étrendedből kiiktatni a tejet és megfigyelni.) Ha aggódsz, nézze meg doki.

Nem étolajra gondolt a védőnő, hanem ún. babaolajra. Ha vékonyan kened (pl. vattára teszel) nem lesz ragadós és ártani nem árt. De szerintem valószínűleg enélkül is el fog múlni a hámlás.

2017. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En sem csinálnék semmit. Ha nagyon csunya a böre a hámlástól akkor babakrémmel sensitivvel néha bekenném.

A pöttyök szerintem is a hormonális kiütés, és igen elmúlik, de a tejkiütés is lassan jöhet(mindegy hogy anyatej vagy tápszer), az egész durván is kinézhet, beterítheti az egész fejét és egésszen a mellkasáig(mellkas alá nem megy a taj kiütés). Ez sem veszélyesm majd elmúlik.

2017. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én olyan kiütéshez csak annyiban tudok a fentieken kívül hozzászólni, hogy gondold át azt is mit kentél rá, mit adtál neki. Nekem pl. mindig ilyen lesz az arcom, ha nem direkt arcra való napvédőt kenek rá, hanem ugyanolyat, mint a testemre, mindegy, hogy milyen érzékeny stb. fajta. Meg nekem még néhány bolti túrós pékterméktől is ilyen lesz arcom pedig érdekes módon más formában se a tej, se a túró, se más péksüti nem bánt, csak mondjuk a bolti túrós batyuk. Sok apró, icipici nem tudom mi, ami nem viszket, nem fáj, nem piros csak rohadt idegesítő. Anyukám mindig azt mondta rá, hogy "felömlött".
2017. jún. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ezek olyan csescemő miteszer-szerűségek, akkor sima popsikrémet tegyél rá, azonnal leszárítja.

A testére az A-vitaminos gyógszertári krémet kentem, az olaj nem ivódott be, olíva jobb volt.

2017. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne kenj rá olajat, mi nemrég próbáltuk végig mi a legjobb. Tudod mi? A sima vízzel mosdatás! A hámlásra kentünk egy picike gyógyszertári testápolót, amit egyből be is ivott a bőre, inkább kevesebbet tegyél mint többet. Semmi másra nincs szükség. Se fürdető kencékre, semmi "marhaságra". Hozzáteszem az enyémnek pici haja volt, gondolom a nagy hajú babáknak azért valami sampon kell. De más tényleg nem. Az olajat leginkább a kukába dobd...

Az enyémnek is tele volt a homloka és az orra, lehet baromságot mondok, de a kórházban hadoválták, hogy a magzatmáz van a kis "kiütésekben". Végül is mindegy, ugyanis szépen el fog múlni magától. Szerintem rosszabb, ha piszkálod, legalábbis mi megfogadtuk a tanácsot, és békén hagytuk. Aztán szép fokozatosan eltűnt.

2017. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!