Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős korában viszitek/v...

Milyen idős korában viszitek/vittétek babátokat koponya-hasi ultrahangra? Kötelező a vizsgálat? Van, aki nem volt még és nem is megy?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt kötelező, és mivel nem is aggódtam a babám miatt, mert szemmel láthatóan jól volt még újszülöttként is, ezért nem is kértem rá beutalót.
2010. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak azt küldik el, akinél valami eltérést, problémát találtak. A vizsgálat nem kötelező, bár néhány orvos, mindenkit elküld..
2010. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Az én kisfiam olyan 2 hete, amióta ez a rossz idő van nem tud aludni.Sírva ébred fel többször is éjszaka, és össze vissza forgolódik.Ő is 9 hónapos.
2010. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Bocs rossz kérdésre válaszoltam!
2010. máj. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezek a vizsgálatok nem csk akkor kellenek ha valami nem stimmel?
2010. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nálunk azt mondták, hogy nem kötelező szűrővizsgálat... a doki szerint 3 hónapos koráig kellene megcsináltatni, de csak most adott beutalót (most 2 hónapos)... a kórházban nincs időpont június végéig biztosan, tehát ha minden "jól" megy, akkor majd kb. 4 hónapos korában lehet majd megcsinálni.

Nincs panaszunk, de azért jó lenne nyugodtnak lenni, ha már van lehetőség megnézni! Nem tudom, hogy esetleg más kórházba is mehetnénk-e ezzel a beutalóval?!

2010. máj. 21. 09:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Két hónapos korában, a Betehesda kórházban voltunk, időpontra mentünk, nem kellett várni. Koponya, hasi és csípő UH-ot csináltak.

4 hónapos korában voltunk orthopédián is.

2010. máj. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

előző

Nálunk mondták (védőnő, orvos), hohgy menjünk, de amúgy is mentem volna.

Sőt az orthopédiára is küldtek.

A fiam 10 éves született és mivel én csípőficamos voltam, akkor őt is elvittük, csípő UH-ra (ugyanoda a Bethesdába), jó is, mert 4 hónapig terpeszpelenkát kellett hordania.

Egyxébként nem értem miért nem megy valaki, ingyen van, és ártani nem árt.

2010. máj. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és majdnem elküldtek a francba a telefonon keresztül a kórházból, merthogy OEP által nem támogatott és nagyon sok a szűrés... hát gondolom annyi, ahány babát visznek... meg hogy csak egy orvos van, meg nem tudnak még júliusra sem időpontot adni (telefonáljak újra június végén), mert még nem tudják hogy lesznek a szabadságolások... hát nem értem, hogy nekem ehhez mi közöm, ha a gyerekorvos adott egy beutalót, akkor miért nem képesek legalább egy időpontot adni, mégha csak júliusra is... :(
2010. máj. 21. 10:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol kértétek az időpontot?
2010. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!