Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e minden nap tiszta...

Kell-e minden nap tiszta felsőruhát ráadni a babára, vagy elég csak a body-t cserélni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a melegítőrucira és a pizsamára. Abból indulok ki, hogy itthon én sem veszek fel minden nap másik felsőruhát csak bugyit meg pólót (és zoknit). Annyit mosok már így is, és feleslegesnek érzem egy három hónaposnak naponta új ruhát feladni, aki mégcsak össze sem koszolja magát. Nagyon érdekel, hogy Ti hogyan csináljátok!
2008. okt. 17. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt mindenki maga dönti el. Nincs szabály arra hogy kell-e vagy nem. Ha te úgy érzed hogy nem piszkos és nem akarsz cserélni neki ruhát nem muszály. Én személy szerint minen nap tiszta ruhát adok a gyermekeimra ha koszos ha nem. Sőt én is ritkán húzom fel ugyanazt a ruhát kétszer. Legfeljebb többet mosok, de ez engem nem nagyon zavar. Pizsomát viszont nem adok rájuk minden nap tisztát csak két háron naponta. Amikor a gyerekek kicsik voltak nagyon jó érzés volt minden nap felhúzni egy másik szép csini ruhát nekik. Hiszen úgyis hamar kinőték őket és nem voltak kihasználva.
2008. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Mi is 3 hónaposak vagyunk,mi badiban és rugiban alszunk.A badit naponta , a rugit 2-3 naponta cserélem. A nappali ruháját általában 2-3 napota, de a badit ott is 2 naponta inkább.

2008. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én badyt naponta cserélek,felsőruhát,ha nem lett sem maszatos,vagy le nem bukta akkor kétnaponta.De nagyon ritka,hogy rá tudjam adni mégegyszer ugyanazt a rucit.

2008. okt. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Én van hogy egy nap többször is átöltöztetem. Pizsit is váltok minden nap neki is magamnak is. Nemhogy 2-3 napont váltsam csak?! De mindenki maga dönti el. :) Én mindig tisztában érzem jól magam, így rá is azt adok.
2008. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy vagyok vele ha napközben lebukizza vagy bekakil és kicsorog akkor cserélem napközbe.De a fürdésnél minden nap új ruhácskát kap,mert ő is body-ban és rugiban alszik!

Te is ha +fürdesz akkor te sem veszed vissza a koszos alsóneműdet!!!Jobban érzed magad tisztában.Neki is bizti jobb érzés.

Tudom,hogy ők nem koszolják össze magukat de ahogy írták előttem hamar kinövik akkor meg adj rá másikat használja ki amíg jó.

Boldog babázást.

4 Hónapos kislány anyukája

2008. okt. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 8 hós, napközben hosszúujjú bodyban és harisnyában van itthon, éjszakára pedig megintcsak a hosszúujjú body + zokni a hálózsák alá. Minden pancsi után tiszta ruhát kap és másnap abban van. A hálózsákot nem cserélem naponta, azt kb hetente. Ha meg elmegyünk vhova, akkor csak ráadom a melegebb pulcsit + nacit és kész :) Azt nem mosom minden alkalom után, hiszen attól nem lesz azonnal koszos, h a babakocsiban vagy az autóban az ülésben abban van.

2008. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapos, pizsit 2-3 naponta cserélek. Napkozben body + 1 rovidujjú póló van rajta + harisnya és esetleg vékony rugi(mivel mászik, állandoan a foldon hentereg...) Az elso hónapokban mindennap tisztát kapott mindenbol, most általában csak body-t, a tobbit ha épp nem esszuk le, megesik, hogy csak 2 naponta cseréljuk.
2008. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért király hogyl enulláztatok, csak azért mert tiszta ruhában érzem jól magam minden nap. Mivel babákról van szó, miért baj ha egy nap többször át kell öltöztetni??? Vagy hagyjam az összeszart ruhájában egész nap?? Vagy ha lebukja magát, lehányja magát (kicsit büdös :( ), vagy összepisili magát?? Azért ezt ti se gondoljátok, hogy akkor ne öltöztessem át! Mániákus öltöztető én sem vagyok, de ne legyen trutyis ruhában! És ha alszik, úgy leizzad, hogy tiszta víz! Akkor hagyjam hagy fázzon meg és ne cseréljek ruhát? Majd megszárad igaz?

Tök jó fej anyukák vagytok.

2008. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden értelmes ember,ha a babája ruhája szennyeződik, lecseréli,meg plusz amikor jónak látja,én sem hagynám a manómat kakis, vagy akármilyen ruhában,sőt,ha nagyon nyálzik is öltöztetem.Ez így természetes.
2008. okt. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!