Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lesz a babám, és...

9 hónapos lesz a babám, és még nem merek neki kiflivéget, kenyeret adni, félek, hogy félrenyeli, megfullad. Rosszul teszem?

Figyelt kérdés
Foga még nincsen, a darabos ételektől is csak fulldoklik. Sokan megszólnak ezért, hogy nem adom neki az ilyen dolgokat. Én félek tőle, hogy mi van ha a kenyér megakad a torkán, vagy a kiflicsücsökből egy nagyobb darab leesik... Hogyan adhatnám neki oda, úgy, hogy ne történjen semmi baj?
2010. máj. 21. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak 13 hónapos koráig egy foga sem volt, de ennyi idősen a fogínyével már simán elcsócsált mindent. Amikor kinőnek az első fogak, akkor sem tud még velük rágni, csak harapdálni, szóval nem ezen múlik. Ha kiflit adsz neki, azt sem falatokban fogja enni, hanem szinte pépesre nyammogja és úgy eszi meg. Szerintem próbáld meg, csak nézdd meg, hogy mit kedz vele.
2010. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kislányomnak 8 hósan adtam először, nagyon tetszett neki, tényleg pépesre tudják nyammogni, bár a fél szemem azért mindig rajta nehogy nagyobb darab kerüljön a szájába. Nyugodtan próbáld meg szerintem nálatok is sikere lesz és le is köti egy kicsit a babádat.

9 hós kislány anyucija:)

2010. máj. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rosszul is meg nem is.

Tapasztalatomat írom le: a fiamnak volt egy foga mikor kivette a kezemből a kifli végét. Tény az első próbálkozások alkalmával nagyon nagyon ugrásra készen álltam. Ha félre ment, azonnal fejre fordítottam a kicsit, és megpaskoltam a hátát, így kijött ami megakadt.

Nagyon hamar megtanulta mekkorát bír elmajszolni, ügyesek a babák.

az elején persze sokat köhécselt, akadozott a dolog, most 11hónapos, és minden fuldoklás nélkül eszi a darabos ételeket.

Én úgy adom neki most is, hogy azért látó/halló távolságon belül van, sajna az ördög sose alszik.

2010. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hogyan adjam Neki? Egy egész kiflit adjak a kezébe, vagy csak a csücskét? Nem harap le az ínyével egy darabot? Vagy szétázik hamar?
2010. máj. 21. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne add neki! Minek erőltetni? Neki sem jó, te is idegeskedsz. Nem verseny. majd ha lesz legalább 2-2 foga fönt és lent, akkor elég elkezdeni!
2010. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkora darabot adj neki, amekkorát kényelmesen a kezébe tud fogni. Egy próbát tényleg megér, csak hogy megnézd, mit csinál vele. Nagy darabot úgysem tud leharapni, hiszen nincs foga. Nyálazni fogja, amíg puha nem lesz, gyakorlatilag szopogatni fogja.
2010. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkora darabot adj neki, amit kényelmesen meg tud fogni, és egyszerre nem tudja bedugni a szájába.

Maszatos lesz, elszopogatja, az ínyével elrágcsálja, dörzsöli.

Amúgy ha én arra várnék, hogy fent is legyen 2foga, akkor a gyerek még jó pár hónapig nem enne ilyesmit, élvezettel. Ha nem próbáljátok ki, nem is tudod szeretné e.

Az sem megoldás, hogy mindentőlóvom, és 8évesen is katonákat eszik, mert fuldoklik a darabostól.

Ha nincs rá kész úgy is el/ledobja

2010. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!