Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "darabos" ételt eszik...

Milyen "darabos" ételt eszik már 9-10 hó körüli babátok? Hány foga van? Nem félsz, hogy félrenyeli?

Figyelt kérdés
Kislányomnak próbálnék adogatni puhára főzött zöldséget vagy puha gyümölcsöt, de nagyon félek, hogy félrenyel, főleg amikor kettesben vagyunk itthon. Ti hogy vagytok ezzel?
2010. jún. 13. 07:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém már mindent eszik,amit mi. Attól ne félj,hogy félrenyel a babád. Már régen kellene neki darabosat enni,hogy megtanuljon rágni. Másképpen kell ennie a pépes ételt,mint a darabosat. Eddig megszokta,hogy csak nyelnie kell,de rágni nem. Így azt még nem is tudja. Először a kezébe adj valamilyen rágnivalót: kiflit,banánt,főtt répát,amit majszolgatni tud. Ha már rájön a "rágás" módjára,akkor adhatsz neki más darabos ételt is. De az is jó módszer,ha az ételt nem turmixolod,csak villával töröd össze.
2010. jún. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

A kisfiamnak legelőször bio kölesgolyót adtam, mert abba bele tudott harapni a 4 kis fogával és ha nem is rágta volna össze, az sem lett volna baj, mert elolvad a szájba :)

Így rájöhetett, hogy mire is valók a fogai és nemsokkal ezek után már elfogadta a darabos ételt is.

2010. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám amit az első válaszoló. Az én kisfiamnak 6 hós kora óta nem pépesítek, csak villával töröm össze az ételt. mostmár szinte azt sem, csak a nagyobb darabokat. Az első két alkalommal volt neki furcsa, de megszokta. először én is a kezébe adtam neki dolgokat, h ismerkedjen, rágcsáljon.ilyenkor ülj le vele szembe és nagyon figyeld. kisfiam kedden lesz 9 hónapos, ha az etetőszék tálcájára leteszek vmi ételt (sajt, banán, krumpli, répa stb)már felveszi egyedül és beteszi a szájába. ja és nincs még foga!!!!
2010. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam már adni neki kiflit és banánt, de hiába tettem a szájához nem érdekelte. Már többször nem turmixoltam a kajáját csak villával nyomtam össze, de kiköpi és sír. 2 foga van alul.
2010. jún. 13. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. a kiflit ne tedd a szájába, csak tedd le a tálcára, hagyd hogy hagyj vegye ő fel. Az én kisfiam első alkalommal ledobálta, mert azt hitte játék. Aztán pár nap múlva megint odatettem és akkor a szájába vette. Azóta tudja h mire való :)))) Kitartást!!!! Lehet a te babád csak a tizedik alkalomkor fog rájönni, h mire való, de tedd oda neki. egyszer rájön. csak türelem.
2010. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!