Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csodálkoznak azon...

Miért csodálkoznak azon sokan, hogy 26 évesen a második babánkkal terhes a Feleségem?

Figyelt kérdés

Sokan nem értik, hogy ilyen fiatalon minek 2 gyerek, de nem értem hogy mi ezen a fura, ha már mindenünk megvan (saját lakás, autó, munka, házasság). Miért baj az hogy mi fiatalon akartunk szülők lenni, mert természetesen mindkettőjüket terveztük. Családot választottuk a bulizás helyett. Ez baj?

Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, mert véleményekre vagyok kíváncsi! (Nem vagyunk kisebbség, ezt csak azért írom, mert náluk jellemzőbb a korai gyerekvállalás, nem azért mert bajom van velük.)

Feleségem 25, nagyobbik baba 2, kisebbik 3 hónapos magzat, én 26.


2017. júl. 11. 17:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
44%

Provokálunk, provokálunk?

Kilóg a lóláb...

Egy sikeres, mindenemmegvan pasi nem a gyakorin fog megerősítést kérni vadidegenektől...

2017. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Rosszul gondolod! Miért provokálnék? Azért ennyire nem unatkozom!

2017. júl. 11. 17:40
 3/35 A kérdező kommentje:
És nem megerősítést szeretnék kérni, hanem véleményt!
2017. júl. 11. 17:41
 4/35 anonim ***** válasza:
80%

Kik csodálkoznak? Öregek vagy fiatalok?


Én normálisnak tartom, főleg ha van alap, amire a családot tervezi az ember. Értem itt a rendes iskolázottságot - legalább érettségi, lakás külön a szülőktől - legyen az albérlet vagy saját, saját kereset, munka. Én 26 vagyok, első babás, de szerencsére eddig még senki sem botránkozott meg ezen..


Nem tudom mitől függhet, a környezetemben, pl boltban bárki hozzám szól, azt mondja, örül, hogy visszajön a régi szokás, hogy fiatalon szülnek az anyukák. Nekem is furcsa az, ha valaki 40 évesen szül, de persze mindennek meg van az oka, hogy miért van így. Ha ti nem 40 évesen hanem huszonévesen találtátok meg egymást és építettétek fel az életeteket, akkor nagyon hosszú boldog élet vár rátok (kívánom).


Sokan szerintem leragadtak a "mai fiatalság" gondolatánál, hogy mindenki felelőtlen és mindenki elválik stb. De mindig vannak kivételek.

2017. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
53%
Mintha nem tudnád a választ. Mert ma nem ez a jellemző. Sok nő tovább tanul és egyetem után szeretne egy kicsit dolgozni a szakmájában, hogy megalapozza a családja jövőjét.
2017. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
36%

Egy jó szakma nem lehet jó végzetség?? Csak az éretséginél kezdődik?? Förtelem.


Mert az emberek bármibe melekötnek. Ne foglalkozzatok velük.

2017. júl. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
59%
Tőlük kell megkérdezni
2017. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

Szia.

En megértem, h meglepo nem sokan vannak olyan szerencsesek,h ez így összejön. Mi is ebbe tartozunk, jól játszuttuk ki a kártyáinkat. Sokan néztek rám furán , amikor 22 évesen nagy pocakom volt! Ez van, nagyon ritka (legalábbis felénk) nem is csodálom manapság. A párom , akkor volt 27 ! Szóval amikor megkerdezik , hogy 25 évesen hogy-hogy a másodikat várom, azt mondom mert szeretnénk meg egy gyereket!😁 mi másért?

2017. júl. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
66%
Én most leszek 25 éves a férjem 26 és van egy 8 hónapos lányunk. 22 évesen lediplomáztam és rögtön dolgozni kezdtem. De 18 éves korom óta dolgoztam suli mellett. A férjem 21 éves kora óta dolgozik így volt mire vállalni a babát. Van saját házunk, két autónk és ezt együtt értük el. Igaz amíg nem terveztük a babát tudatosan tettünk félre, de én úgy gondolom ha valamit az ember akar azért küzdeni kell. Engem még a saját szüleim is rá akartak beszélni hogy ráérek a gyerekkel, de nem egy gyereket tervezünk és azért nem mindegy hogy amikor a gyerekem 20 éves lesz akkor én még csak 45. Mi így szerettük volna és kész. Bár engem is idegesít amikor megkérdezik hogy becsúszott baba és meglepően néznek amikor azt mondom hogy nem.
2017. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
70%
En 21 evesen estem teherbe, alig 22évesen szultem , mar 1 éve probalkoztunk mire sikerult 1x veteltem is.. senki sem szolt semmit , korhazbab volt 1-2 fura pillantaw mikor mentem nstkre , mert eleg alacsony vagyok.. most is kb max 20 nak ,ha kinezek... de nem kell vele foglalkozni manapsag valoban meglepo
2017. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!