Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez, hogy a majdnem...

Miért van ez, hogy a majdnem 11 hónapos fiam az úgymond egyszerűbb dolgokat még nem csinálja, a bonyolultabb dolgokat meg igen?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a születési idejének megfelelően:

A legtöbb baba:

"pápá"-t integet

az apró tárgyakat két ujjal felveszi

jól kúszik, mászik

kezével jelez


A babák fele:

"papá"-t, "mamá"-t mond a megfelelő szülőnek

nevére figyel, a "nem"-et megérti

kívánságát egyértelműen, mutogatva jelzi


Néhány baba:

pohárból iszik

egyedül áll néhány néhány másodpercig

a tárgyakat dobozba rakja.


Nos az én fiam nem mond pát, papát és mamát sem és nem integet,mutogat és 2 ujjal sem fog meg még tárgyakat, de egymásba rakja a "matrioska" poharakat, és az építőkocákat is rakosgatja már egymásra, és már kapaszkodás nélkül jár.


Hogy van ez, hogy az úgymond egyszerűbb dolgokat még nem csinálja?


Bocsi, hogy hosszú lett.


2010. máj. 23. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Kihagyta, mert nem volt érdekes neki, mivel egyből többre volt képes. Szerintem ennyi.
2010. máj. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is kimaradtak az egyszerűbb dolgok, illetve jóval később jöttek. Első szava a fűűjészpoo volt (fűrészpor). Nem semmi, nem? :)
2010. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ne értsetek félre...örülök, hogy ilyen ügyes, de azért jó lenne, ha integetne már, vagy egyértelműbben nyilvánítaná ki a kívánságait..., vagy mondana néhány egyszerűbb szót...esetleg anya... :)
2010. máj. 23. 23:13
 4/9 A kérdező kommentje:

"a fűűjészpoo"

ez nagyon aranyos :) :) :)

2010. máj. 23. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:
:)) Köszönöm. :) És még asztalos sincs a családban, szóval nem tudjuk, honnan jött ez neki így hirtelen. Ja, most lesz másfél éves, és kb. 200 szó a szókincse. Védőnőnk mindig megcsodálja ,mennyit beszél. :) Igaz, lány. A szomszédban van két két éves kisfiú, ők még most tartanak az "alapozásnál". De nincs ezzel semmi gond. :))
2010. máj. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azta...milyen kis dumagép lehet a lánykád... biztosan imádnivaló :)

Ne felejtsd el az "aranyköpésit" leírogatni! Nagyon jó móka lesz majd visszaolvasni őket, ha már nagylány lesz :)


Hát igen a dokinéni is azt mondta, hogy mindenben nem lehet tökéletes :)

(mármint a gyors mozgásfejlődése mellet a beszédfejlődése egy kicsit lemaradozóban van, bár szerintem szinte mindent ért, amit én mondok neki)

2010. máj. 23. 23:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszi, aranyos vagy. :) Igen, a kisfiúk hamarabb kezdenek mozogni, kúszni mászni, felállni, menni, a lányok meg sztem hamarabb beszélnek. Az én lányom pld. csak 13 hónaposan indult el, igaz, azóta kész fogyókúra vele lépést tartani :))


Írjuk az aranyköpéseit, van pár :) Ma egy étteremben voltunk (vele együtt - kerthelyiséges)...Hozta a pincér a levest, a gyerek meg meglátott az asztalon egy icipici bogarat.. Pincér lerakta a levest, mire a lányom jó hangosan: Booogáj... aaangya!!! (persze mindenki odakapta a fejét, de megnyugtattuk őket, hogy nem a levesben van, hanem az abroszon) :)))

2010. máj. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre nem tud mindenben ügyes lenni.Vagy a mozgás fejlődik vagy a beszéd,vagy a finommotorikus mozgás.Előbb-utóbb mindent fog csinálni,ne aggódj!
2010. máj. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az én kislányom 17 hós, és még nem mondja hogy anya...az apát igen, de csak suttogva, meg azt hogy bábá (ez a pápá, ezt olyan 1 hónapja mondja talán). azonkívül az mondja, hogy lába, meg cumi. meg labba, ami labda. de mindent megért, amit mondok neki, és ő is megérteti magát. 11 hósan abszolút nincs lemaradva a kisfiad. valószínűleg nem érdeklik az apró szöszőlős dolgok, mint 2 ujjal megfogás satöbbi. pápát meg majd int ha akar. az enyém stabilan olyan 13 hós korától int pápát. de 11 hósan kezdett járni, és ő is rakosgatta már a kockáékat ennyi idősen- amit tehetsz, hogy valami érdekes dologgal lekötöd, hogy fejlődjön a finommotorikűja is, az én kislányom nagyon szeretett apró dolgokat pakolni kis dobozokba, gombot, ruhacsipeszt satöbbi. ez érdekes is neki és játszva fejlődött a finommotorikája, most már a fogpiszkálót bedugja a gombostűfejnyi lukon simán. ja és pohárból önállóan kb. 1 hete iszik,. de csak keveset rakok bele, meg mindig mondom neki, hogy lassan óvatosan, különben a nyakába zuttyantaná az egészet.
2010. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!