Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy 15 hónapos babának egyszerűbb utasításokat? Pl. Hozd ide, vidd oda stb. és mostanában hiába szólók neki, rám sem hederít csak megy a maga útján

Figyelt kérdés
köszönöm előre is a válaszokat
2011. jan. 12. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jatekosan vezesd ra. Szentelj neki tobb figyelmet, es akkor o is figyelni fog rad. Akkor is beszelj hozza, ha ugy gondolod nem figyel.
2011. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs.. de ez a megfogalmazás olyan mintha a kutyádat akarnád trenírozni. Sehogy egyszerűen mondod neki.... neveled.
2011. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
elnézést kérek a második válaszolótól...az elsőnek pedig köszönöm:)szinte egész nap beszélek hozzá, énekelek stb, egészen egyszerűen jön megy és nem érdekli mostanában semmi amit mondok.. és gondoltam vannak tapasztalt anyukák akik tudnak ebben segíteni. a játszóházba is csak megy a maga útján
2011. jan. 12. 20:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Amikor valamit megcsinál, akkor dicsérd meg, először nagyon lelkesen, aztán szépen lassan megtanulja, és fel sem tűnik neki, hogy elpakol, hogy kidobja... ha kéred.

Meg vannak dolgok amiket utánozás útján tanul meg, pl a kabátot felakasztjuk, a minap jöttem haza dokitól, a kicsi meg segített elpakolni, és bizony a nagy kabátomat megpróbálta felakasztani.

Sok türelem, játék, következetesség kell.

Én szigorú szülő vagyok, vannak dolgok, amiket igen is meg kell csinálni, szabályok, és vannak az élet kellemes oldalai is persze. Szabály, egyszerre max 2játék lehet elöl, szétszórva, kellemes része, addig nyúzzuk amíg csak akarja és persze ahogy akarja(70db os kisvasút hány féle képen rakható össze, viszont ha megunja el kell tenni, nehéz kör volt, elmondtam neki, ha nem teszi el, elteszem a szekrény tetejére, mert akkor Ő nem akar vele játszani, nem vigyázz rá, nem tette csak jobban szétszórta, két napig a szekrényen volt, azóta elteszi, mert szereti). És ez mindennel így megy, fürdés előtt el kell pakolni.

Sajna kell szigor is, persze ezen van, hogy megütköznek, mert kicsi még, és hogy gondolom... Viszont nem is vagyunk idegzsábák, ritkán akadok ki, akkor is inkább az apjára mint a gyerekre. Ritkán hisztizik a kicsi, akkor tudom, hogy komoly baj van, nem csak az aktuális csokihiány, amit nem kaphat meg, hanem pl kimerült idő előtt.

Kezeld úgy mint egy kis felnőttet, akit megkérdezel, megkérsz, persze szelektív hallása a saját gyereke születéséig meglesz, és lesznek dolgok amikkel az istenért nem lehet, de arra meg az idő ad segítséget:)

2011. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:) nagyon hasznos volt számomra amiket írtál:) neki túl sok játék van elől ...talán ez is baj, de ha próbálok vele leülni, hogy mit tudom én tapsoljunk vagy akármi, azt nem akarja ..elmegy... pedig eddig sokkal inkább úgy érzem akart velem játszani - most valahogyan ez nincs de akkor ez normális igaz?:)
2011. jan. 12. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:

A 15 hónapos gyerkőcök jobban igényt tartanak gyerekek társaságára, mint a szüleiékére.Úgy értem, hogy szívesebben játszanak más gyerekekkel.Nálunk legalábbis így van.

Hiába akarom bárhogy lefoglalni a babámat, nemigazán érdekli.De!Ha jönnek az unokatesók, sikít egyet és megy velük lelkesen játszani.Órákig elvannak olyan játékokkal, amivel én nem tudom lefoglalni.

A barátnőm szerint minimum annyi barátja legyen a babónak, ahány éves:)

2011. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:))) hát ez tök jó:))) annyi barátja legyen:))) sajnos a családban nincs gyerek illetve vannak, de ők külföldön élnek a játszóházba meg hetente egyszer megyünk
2011. jan. 12. 20:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyáron a játszótéren jó lesz neki. Amúgy ez is igaz, amíg a gyerekek azonnal megértik egymást, babául is, és egyszerre kezdenek el csibészkedni, addig mi ha fejre állunk, akkor sem tudjuk ugyan azt megtenni.

Utcában, lakótelepen nincsenek gyerekek, nálunk van egy 3,5es klikk, lassan 4,5es(egy egy éves, aki most kezdett el járni kapaszkodva, meg a lánykám, ha kibújna), és ha nem is mindennap most a télen, de nyáron sokat voltunk együtt:d az eleven 77ördög per fő az semmi...

Meg a párom családjában is vannak gyerekek, mondjuk ők már komoly nagyok, de a kicsi csodálattal.

Bár van olyan baba is, aki 200gyerek között is egyedül felfedez. Játszóházban barátkozik?

2011. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mármint a 3,5nél a kis egyéves a fél fő nyúzhatóság és játék szempontjából, és ha a lánykám meglesz akkor ő a másik fél, de addigra a kis gazfickó is elindul a szülei örömére:P
2011. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen a játszóházban barátkozik, bár úgy vettem észre inkább a nagyobb gyerekekkel foglalkozik - a korabeliekhez oda megy elvesz valamit labda stb. és megy - nézi a nagyokat meg sikongat nekik , meg az orrukat nyomja meg ilyesmi:)))

mi kertvárosi részben lakunk egy külső kerületben szóval...:(

őszintén tisztellek a kis korkülönbség miatt - mi is szeretnénk sok babát, de nekünk semmi segítségünk és nem tudom, hogyan lehet megoldani ezt, én néha azt érzem, hogy ennek az egy kincsnek sem vagyok jó anyukája..:( és ezért félek a következőtől már most, pedig ez a világ legjobb dolga, szóval le a kalappal.. :)

2011. jan. 12. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!