Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babának ékszer ajándékba?

Babának ékszer ajándékba?

Figyelt kérdés
Ez a szokás csak nekem furcsa? Kislánynak fülbevaló oké, de miért kell pl. kisfiúnak arany/ezüst láncot venni, pl. keresztelőre, szülinapra, karácsonyra? Vagy csak én örülnék jobban valami olcsóbb, de praktikusabb ajándéknak a gyerek részére? :)
2017. aug. 10. 11:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Mármint arra értettem, hogy ő úgysem örül neki -ami érthető-, én is csak maximum eltenni tudom a szekrénybe, nincs is hova ráadni, stb...
2017. aug. 10. 11:03
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Fogadd örömmel, és tedd el.
2017. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy sem értem, hogy miért kell babának keresztelőre arany lánc arany medállal pl. Oké, a romáknál nagy szokás, meg minél vastagabb ékszert stb, de szerintem mára ezek teljesen értelmetlen "hagyományok" szerintem.
2017. aug. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Mert az ékszer örök értékű. Nem növi ki, nem teszi tönkre, nem megy ki a divatból. Keresztelőre évszázadok óta azt illik adni. Ha te nem szeretnéd, akkor beszélj az ajandekozoval hogy te inkább x dolgot javasolnal ajandekkep a gyereknek
2017. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem sem tetszik ez a szokás, egy gyereknek eleve balesetveszélyes , aztán később ki tudja tetszeni fog- e neki. Én például nem hordok aranyat.

Amikor a keresztfiam keresztelője volt , ezüst zenélős dobozt vettem neki , azóta is ki van rakva a polcán. Ennek már több mint 10 éve. Ha vettem volna egy arany karkötőt , azt egy 10 éves fiú tuti nem hordaná, És valószínűleg valahol a fiók mélyén lenne. Tehát se nem látja, se nem használja, igazán sok értelme nincs.

2017. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (zöld kezet nyomtam mindenkinek).

Igazából én is anno még a ballagásomra kaptam több aranyékszert a keresztszüleimtől, de őszintén szólva sosem voltak rajtam. Valahogy az aranyékszerek sosem tetszettek igazán, jobban érzem magam egy e-bayes 300 Ft-os bizsuban... :) Persze ízlések és pofonok...

2017. aug. 10. 12:09
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Én se értem , főleg egy gyerek nem fog ékszert hordani iskolába mert ellopják, mire meg felnőtt lesz nagy valószínűséggel nem fogja hordani hanem eladja,vagy tárolgatja.

Mi mindenkitől pénzt/ajándékutalványt kaptunk keresztelőre ami nagyon hasznos mert ősszel tudok neki ruhákat venni,cipőt,játékokat stb ami oké nem örök emlék de még mindig jobb mint ha felesleges dolgot kap az ember.

2017. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

keresztelőre időtálló ajándékot illik adni, amiről 50 év múlva is tudni fogja, hogy azt a mamától kapta. Na most, ha veszel pl. egy tanulóasztalt, ezzel nem ez lesz a helyzet.

Ballagásra szintén szeretnek olyan ajándékot venni, ami értékes, időtálló. Ha nem szereti az ajándékozott az ékszert, akkor lehet pénzt, de a 14-18 évesek többsége a pénzt elherdálja, így megint csak nem maradandó az ajándék.

2017. aug. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom kereszanyjatol pici arany fulbevaloz kapozz, mert mondtuk majd egyszer lesz fulbevaloja. Nagyszuloktol egy nyakláncot medállal, egyiktol ezt másiktol azt(egyutt vették). Érték ennyi.

De volt aki tolem tanuloaustalt kért.

2017. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: nem mondtuk senkinek se,hogy vegyen nem vártuk el.
2017. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!