Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otelló és Gedeon nevparosrol...

Otelló és Gedeon nevparosrol mit gondoltok? Ikreknek lesz. Mit javasolnatok melléjük masodik nevnek?

Figyelt kérdés
Holló vezeteknevhez.

2017. aug. 18. 14:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha az számít valamit, van mar egy kislanyom, ő Holló Olivia
2017. aug. 18. 15:05
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Holló Otelló nagyon nem tetszik, tele van ó-val, ráadásul azzal végződik-kezdődik, szerintem gondoljátok át még egyszer. Gedeon nem a szívem csücske, de megy a vezetéknévhez.
2017. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Az Olívia viszont nagy kedvenc. :) Neki van második neve? Ha nincs, szerintem a fiúknak sem kellene, kicsit olyan "megkülönböztetést" éreznék, ha a helyében lennék.
2017. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kinga a lányom masodik neve, elfelejtettem oda irni :)
2017. aug. 18. 15:09
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem muszály az Otellonak elol lenni, lehet pl Holló XY Otelló is. :)

Kicsit kulonlegesebb, ritkább, de mégis vállalható nevet szeretnénk adni a fiuknak is :)

2017. aug. 18. 15:11
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Én a rímelős neveket nem szeretem, szóval szerintem az Otelló nem nagyon passzolna a vezetéknévhez. A Gedeon névvel pedig az a baj, hogy úgy meg túlzottan szétszedhető lenne, hogy bele tudnának kötni, hogy "Hol lóg Ede on?" Tehát, min lóg Ede. Szóval picit úgy összefolyik én ezeket a neveket így nem adnám. Viszont, hogyha esetleg találsz hozzájuk második keresztnevet, ami elveszi az élét, kicsit letompítja, pl van olyanra példa, hogy túl "harapós" lett volna egy vezetéknév egy keresztnévvel együtt, mert túl közel volt a kettőben egymáshoz a két "r" betű, és akkor letompították egy második keresztnévvel, és így már nem volt zavaró, hogy az adott keresztnév nem passzol a vezetéknévhez, mert egy második keresztnév elsimította ezt az állapotot, hogy nem volt annyira kompatibilis a két név egymással. Meg amúgy még az Otelló nekem kicsit ilyen külföldies meg színdarabos, ilyen nagy ilyen drámás név is, szóval nem tudom, mennyire adnám; de okés, hogyha neked tetszik, amúgy az Otellós sztorit nem ismerem. De amúgy most próbálgatom így, hogy passzolást keresni a nevekhez, az is lehet, hogy nem a két név után, hanem a kettő név közé kéne egy második keresztnév, ismerek olyat, akinek két keresztneve van, és a másodikat használja. Tehát pl ilyen Holló Otelló Árpád; de még így ez sem az igazi, de így már valamivel kellemesebb, jobb, esetleg Tivadarral, János, Ármin, Ádám, Mihály. Gedeonhoz pedig pl Pál lehetne még utána, Kálmán, Zsolt, Tihamér, Soma, Rezső. Otellóval a vezetéknév meg aközé lehetne pl György, Zsolt, Pál, Levente, Lázár, Kond, Kolos. Gedeonnal az meg a vezetéknév közé lehet pl Tas, Tamás, Zsolt, Erik, Mihály, Zalán, Richárd, Máté, Csongor.
2017. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az Otelló túl művészi. A Gedeon nálunk is listás.
2017. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha már egy szép lány nevet találtatok akkor keresgéljetek még egy kicsit tovább fiu neveket, mert szerintem az Otello és Gedeon is nagyon gáz.
2017. aug. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Ugye ez csak vicc ?
2017. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem egyik kedvencem volt a Bertram név, de mégsem ez lett a fiam neve. Viszont elég különleges és szerintem úgy, hogy Holló Bertram Otelló jól hangzana.


A Gedeon nem nagyon tetszik, azt is inkább 2. névként adnám.

2017. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!