Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gedeon név vélemény?

Gedeon név vélemény?

Figyelt kérdés

Sose gondoltam volna, hogy tetszeni fog, de amióta kiderült, hogy babát várunk csak ezen a néven kattog az agyam és valahogy nem tudom kiverni a fejemből.


Nézek más neveket is, de valahogy mindig visszatérek ehhez a névhez. Főleg, hogy kiderült fiú lesz.



2017. aug. 16. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Az a lényeg,hogy neked tettszen,mással ne foglalkozz 😊
2017. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
:) en is azt gondolom h neked kell eldönteni. En se klasszikus nevet választottam es kapom is erte. Ezvan. De nekem meg az tetszik.
2017. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nem tetszik.
2017. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Gőgös Gúnár Gedeon - nekem ez jut eszembe róla először. Nem tetszik a név, sosem adnám, de a te gyerekednek olyan név kell, amit te és a másik szülő szépnek tart.
2017. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%

Nekem tetszik. :)

Az én fiam is ritka nevet kapott, néhány embernek kikerekedik a szeme, ha meghallja, de amúgy nagyon illik rá. Szerintem ne hagyd eltántorítani magad. :)

(Legalább nem tucatnevük van ;) )

2017. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Itt már van pár vélemény:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Szerintem a legtöbb magyarnak Gőgös Gúnár Gedeon, Richter Gedeon és Gedeon bácsi jut róla eszébe. Héber név, jelentése: kétélű kard ; kardforgató ; sebzett kezű ; romboló ; pusztító.

Itt az "eredeti" Gedeon története: [link]


Egyébként szerintem hangzásra szép, férfias, nem túl gyakori és nemzetközi.

2017. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Liba vagy fodrász?
2017. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem szörnyű :)
2017. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
gedeon bácsi a nők bálványa őt minden asszony úgy imádja...dal jut eszembe róla... vagy róbert gida... hagyjuk inkább..
2017. aug. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%
Gedeon bácsi a nők bálványa :) Micimackó Róbert Gidája is Gedeon. Mármint Karinthy fordítása nyomán ugye. Én nem adnám a fiamnak. Inkább Gellért.
2017. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!