Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Különleges keresztnév -...

Különleges keresztnév - magabiztosság?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy nem a különleges névtől lesz különleges a gyerek.

Én ha visszaemlékszem a sulis évekre akkor az emlékeim szerint, akinek nem tucatneve volt valahogy mindig magabiztosabbnak tűnt számomra.

Volt pl. Kármen, Violetta, Penelopé, Zágon, Ompoly stb. - egyik sem kisebbségi és nem is külföldi.

Ezek szerint mégis van összefüggés? Nyilván tudni kell viselni is, de pl. sose gúny tárgyai voltak hanem inkább a társaság főbb tagjai.

Tapasztalatok és vélemények?



2017. aug. 23. 10:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Én nem vettem észre ilyen kapcsolatot.

Volt egy különleges nevű lány általánosban (és amikor én voltam általános sulis, akkor még tényleg nagyon furának tűnt egy-egy ritka név), ő kifejezetten szerény és visszahúzódó volt. Volt egy fiú, ő sem volt igazán magabiztos, átlagos volt ilyen szempontból. Alattunk járt 1 évvel egy lány, ő egy kis duckó csaj volt, aranyos, de semmi különös.

Nincs ilyen összefüggés. Egy csomó magabiztos embert ismerek átlagos vagy most már nem is igazán divatos nevekkel, mint pl. János, László, András, József.

2017. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%
2. vagyok. Nálunk a népszerű és magabiztos gyerekeket Barbarának, Kornéliának, Nórának, Zsófinak hívták.
2017. aug. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Az én nevem még különlegesnek számított 15-20 éve.

nem voltam népszerű, magabiztos. Sőt inkább átlagos.

Pedig sokan dicsérték milyen szép különleges nevem van.

Középsuliban változott a helyzet, de nem hiszem h a nevem miatt.

2017. aug. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Ha visszagondolok a gimis éveimre, nálunk a nagymenő lányoknak nagyon sablonos neve volt: Eszter, Réka, Zsófia, Judit ...


Volt 2-3 cifra nevű lány, általában szürke egérkék voltak.


Nyilván ez is általánosítás, de nálunk pont fordítva volt, mint ahogyan te írod. (de ebből bármiféle következtetést levonni nettó hülyeség szerintem)

2017. aug. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%

A férjemnek különleges neve van. Ő eléggé magabiztos, határozott központi valaki, de szerintem sem a neve miatt.


Nálunk a suliban a nagymenők: Eszter és Csaba voltak.

2017. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nekem ritka keresztnevem van, de sosem voltam magabiztos. Túl csendes se, inkább olyan, hogy akkor beszélek ha kérdeznek
2017. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Semmi osszefugges nincs. Nekem elkepeszto fura hogy van ember aki egyaltalan elhiszi hogy van?! :)

A szemelyiseged sokmindenbol tevodik ossze de a neved nincs az "osszetevok" kozott. Ugyanis van baromi nagyszaju es baromi visszahuzodo Kata is, mint ahogy mindket tipusu Szimonetta is....de ez evidens.

2017. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nekem is csak azért jutott most az eszembe, mert sokszor olvasom, hogy kinek melyik név tetszik és ahol felmerül egy különlegesebb ritka név ott tuti van egy ilyen hozzászólás, hogy nem a nevétől lesz különleges stb.

De ha nincs összefüggés akkor miért írják? :)

Bár az is lehet, hogy csak nekem tűnt fel a ritka név így számomra tűntek ki a tömegből.

2017. aug. 23. 10:46
 9/27 anonim ***** válasza:
Az enyém bizony különleges volt, de nem voltam népszerű egyáltalán sem általánaosban, sem középiskolában. Sőt... Utáltam, ha be kell mutatkozni, utáltam, ha mondták a nevem. Ez a mai napig is így van. Én nem is adtam ritka neveket az én gyerekeimnek, pont ezért.
2017. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nekem különleges nevem volt és egy életre elvették az önbizalmam a csúfolódások, a mai napig szégyenlek bemutatkozni pedig már megváltoztattam a nevem.
2017. aug. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!