Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemaradt a fejlődésben?

Lemaradt a fejlődésben?

Figyelt kérdés

sziasztok


fiam lassan hat és fél hónapos forog, meg újabban berreg - nagyon figyelmes, vidám édes baba, de nem ül, nem mászik, nem kúszik, nem kutyázik, nem fekvőtámaszozik, bár ülni próbál. Én nem ültetem és semmit nem erőltetek, mert a gyógytornász szerint nem tesz jót. Kérdésem az volna, hogy honnan tudom, hogy le van e maradva? itt olvasom, hogy minden baba tök ügyes, szuper már 4 hónaposan és Isten látja lelkem nem vagyok irigy, csak érdekelne, hogy vannak határok, hogy mikorra mit kell csinálnia, mert minden fejlődéskövető oldal más hónapot ír elő ülésre állás stb. köszönöm előre is a segítő, kedves hozzá szólásokat-


2010. máj. 25. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Dehogy van lemaradva!

Az én lányom 6 hónaposan forgott és a tengelye körül pörgött, tolatott. Majd 1 hét múlva egyszer csak négykézlábra állt. 1 hónapig gyakorolta kb hogy négykézlábra állt, néha hintázott előre-hátra, majd 7,5 hónapos volt (múlt héten) amikor elindult előre is. Azóta is gyakorolja a mászást, egyre ügyesebb. Fel még nem ült, bár már próbálkozik, és ha belekapaszkodik valamibe feltérdel. Egyik napról a másikra fejlődnek, meglátod, hogy hipp-hopp történnek a dolgok!

Azt sose feledd hogy minden baba másként fejlődik!

Szép napot kívánok!

2010. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dehogy van lemaradva! Az én lányom ugyanezt csinálta 6 és fél hónaposan. Már 7 múlt 1 hete, most kezdett hátrafelé kúszni, hangosan visítani, meg bábábá-t mondani. Az oldalára fordulva, félig ülő pózban eljátszik, de a kutyázástól, mászástól még ő is messze van, gurulva közlekedik. Teljesen rendben van a mozgásfejlődése, még lassúnak sem mondanám.

Ne aggódj!

2010. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nem hinném. :) Én egy éves koromban felültem, és 2 éves után kezdtem járni.. Igen, egyetértek az első hozzászólóval, hogy minden gyerek máskén fejlődik.. :)Szép napokat! :)
2010. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:) csak bizonytalan az ember első babánál és pláne mikor olvasom másé már 4 hónaposan ül...hozzáteszem a nővérem lánya, már 8 hónaposan segítséggel sétált igaz előtte a bébikompban volt - én abba nem tenném inkább várom, hogy menjen a saját tempója szerint a mozgása.

köszönöm még1x

2010. máj. 25. 15:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 8 hónaposan ült fel, kb akkor is kezdett el kúszni. Aztán 10 hónaposan felállt és akkortájt kezdett el mászni. És mászva közlekedett egészen 15 hónapos koráig. Akkor indult el. Szóval nem vagytok lemaradva. Még az átlaghoz képest sem.
2010. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam 2 hónappal idősebb, mint az unokatesója, és a két gyerek ég és föld fejlődés gyorsasága szempontjából, úgyhogy nyugi, tökéletesen fejlődik a babád. Jól csinálod, hogy nem erőlteted, majd a saját tempójában menni fog:)
2010. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én meg épp azért aggódom, mert szerintem a fiam túl gyorsan fejlődik.

2,5 hónaposan fordult hasról hátra, 5 hónaposan vissza, és azóta folyamatosan oda-vissza és pörög a tengelye körül.

6,5 hónaposan ült fel először, 7 hónaposan állt fel előbb a babakocsiban, majd a kiságyban, kb. azóta mászik is, de nem kúszott soha, az nálunk kimaradt. Azóta fél perc alatt feláll a kiságyban, a rácsba kapaszkodva.

Ma 8 hónapos, ma már a nagy ágy mellett is felállt és tett 2-3 lépést kapaszkodva. Nincs kompja, nem is lesz, és soha nem erőltettem semmit, de szerintem korai még, hogy 8 hónaposan lépegessen.

2010. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia

nyugi. nincs lemaradva. és nyugi más is szétstresszeli magát az ilyeneken. fiam 3 hónap + 2 hetesen fordult meg, na akkor pontosan két hetet nem aludtam, hogy miért nem fordul meg. bébikompot hagyjátok ki inkább. és de erőltetni lehet. szépen ügyesen, nyugodtan provokáljad a mozgást.

2010. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak: erőltetni nem szabad, pl ha még nem ül, akkor nem szabad letenni ülve a szőnyegre.

Játszani lehet, inspirálni, körbetenni játékokkal hogy kűzdenie kelljen hogy el tudja érni, vagy ha fordulna akkor játékosan átlökni a hasára, majd ha elérte akkor visszafordítani és újra arrébb tenni a játékot, de ha pl nem sétál akkor sétáltatni nem szabad.

2010. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:) jó stresszes ez a gyereknevelés:)))
2010. máj. 26. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!