Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi szükséges egy 1,5...

Babakocsi szükséges egy 1,5 évnél fiatalabb babának?

Figyelt kérdés

A buszon nagy hangon egy nő 3 éves gyerekkel azt mondta, hogy "te jó ég, egy ekkora gyereknek kell még babakocsi? Az ő gyereke motorral közlekedik, már rég nincs babakocsija"


Elkezdtem magyarázkodni, hogy nincs kocsink, gyalogosan megyünk mindenhova és a 16,5 hónapos babámat nem tudom hosszú távon gyalogoltatni, motoroztatni. 1,5-2 órákat buszozunk néha, kirándulunk állandóan.

Szerintetek tényleg nem kellene már egy ekkora gyermeknek babakocsi?

Ja, néha hazafelé még el is alszik benne.

Ráadásul most vettünk neki könnyű ernyőkocsit.


2010. máj. 25. 19:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Jaj ne viccelj! Az a nő egy idióta lehetett. Persze, hogy jó a babakocsi egy ennyi idős babának. Motor!! Mi annak idején mivel 'közlekedtünk'? Naná, hogy babakocsival! Az a nő egy sznob lehetett, vagy valakin csak ki akarta ereszteni a 'gőzt'.
2010. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Én is úgy gondolom, hogy szükséges lehet. Az okok miatt amiket leírtál meg főleg kell a babakocsi.

13 hós a lányom, még bőven használjuk és továbbra is tervezem.

2010. máj. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Inkább lepukkant volt, rothadó fogsorral.

Csak a fél busz minket nézett és rosszul esett nagyon.

2010. máj. 25. 19:53
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Ne foglalkozz az ilyen idiotakkal, ha te 10 eves koraig akarod tologatni a gyerekedet, akkor akar addig is tolhatod, a fejlödeset, az egeszseget nem befolyasolja ez a lenyeg. Irigyellek is az en lanyom 13 hos, mar eleg biztosan lepked, de miota totyorog bele nem tudnam imadkozni, pedig neha olyan jo lenne csak beletenni es mar gurulnank is:)

A motorhoz meg gratulalok az valo az udvarba de nem a tömegközlekedesre szerintem, biztos jol beolvastam volna neki, hogy ennyi esze van.

2010. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%

Hat ne haragudj meg kedves kerdezö es valaszadok ti sem, de en sem ertem minek a babakocsi egy olyan gyereknek aki mar egyedül tud menni. Persze en alltam volna le veled ezen vitazni vagy "beegetni" a buszon, de a velemenyevel egyet ertek. En mar 6 honapos koratol nem hasznalok babakocsit. El sem tudnam kepzelni hogy az örökmozgo fiamat lekössem csak mert nekem ugy kenyelmesebb, mert akkor nem kell cipelni nem kell raszolni, mert nem tud elfutni, nem kell idöben hazaerni a delutani alvasra, mert a babakocsiban is alhat stb...

De azt elismerem, hogy neha kellhet a babakocsi.

Az pedig tök jo hogy kirandulgattok, de 2 ora buszozas helyett nem lenne valami közelebb?

Es tenyleg nem bantani akarom egyikötöket sem, a ti dolgotok mit csinaltok.

2010. máj. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ő is megy már 11,5 hónapos korától, de megértette, hogy utazunk és a kocsijába utazik vagy csak simán szeret benne ülni. Amikor megérkezünk akárhová, egyből kiszál és gyalogosan megyünk, de a tömegközlekedésen szerintem még 1 évig gondoltam, hogy babakocsival fogunk közlekedni.
2010. máj. 25. 20:01
 7/20 anonim ***** válasza:
81%
A dologgal nem éri meg túl sokat foglalkozni. Az ilyen megjegyzéseket értékén kell kezelni, mindig vannak emberek akik szeretnek ilyen megjegyzéseket tenni. (Ha fiatalon szültél akkor szerintük később kellett volna, ha későn szültél akkor miért nem hamarabb. Ha kevés a kor különbség a gyerekek között akkor az a bajuk, ha sok akkor az stb)Mi alapvetően autós család vagyunk, de a sarki kis boltig én sem jártam soha kocsival. A fiam őszi születésű két éves kora után tavasszal adtam el a babakocsit. Addig babakocsival jártunk a boltba, postára stb. Egyszerűbb volt még akkor is, ha sokszor csak a megvásárolt cuccot toltam vele haza.
2010. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Kedves 20:00 válaszoló.

A város szélén lakunk és unalmas lenne mindig ugyanoda menni, arról nem beszélve, hogy a kisfiam rendellenességgel született és rendszeresen kell kórházakba, rendelésekre vinni. Szóval sajnos nem az én kényelmem ez és sajnos az Állatkert sem a mi kerületünkben van.

2010. máj. 25. 20:05
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy most készülök eladni a lapra csukható Baby Design babakocsit, és most vettem egy 6.000.- ft-os egyszerű esernyőkocsit, mert ezzel könnyebben közlekedek a kiválóan járó, de folyton elbóklászó, egyáltalán nem siető 23(!) hónapos gyerekemnek. Mi is sokat buszozunk, bár csak rövid távon.
2010. máj. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

A lányom 22 hónapos és babakocsizik, pedig 10 hós kora óta jár. Engem hullára hidegen hagy, ki mit gondol, de:

1. amikor egyedül, autó és segítség nélkül intézem a bevásárlást, hivatalos ügyeket stb. igenis jó, ha biztonságos helyen van a kicsi és mindkettőnknek kényelmes is így - a babakocsi nem csak a gyereket, a cuccot is elbírja, én 32 hetes terhes vagyok, baromira nem esik jól hat szatyorral a gyerek után szaladni, a kismotorjával meg úgy közlekedik, hogy győzzön utána menni az ember

2. kifejezetten szeret a kocsijában ülni, onnan nézelődni, sőt, nagyon jókat alszik benne.

Most vettünk tesókocsit, pedig majdnem kétéves lesz a nagy, mire a kicsi születik. De egyedül két gyerekkel nekem bizony számít, hogy mennyire egyszerű. Párom keveset van itthon, valahogy csak meg kell oldjam a dolgokat. Ja és azt se tartom jó ötletnek, hogy egy másfél, két, vagy akár két és fél éves gyereket "nyúzzak" hosszú távú gyaloglással. Ha kéri, most is kiszállhat belőle, akkor tolja egy kicsit, ha elfáradt, visszaül.

Ha csak a sarki kisboltig megyek, én se veszem elő a babakocsit. De nem minden van 5 percnyire...

Rá se ránts az idiótákra, te csak csináld úgy, ahogy neked és a babódnak jó!

2010. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!