Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora baba a normál méret?

Mekkora baba a normál méret?

Figyelt kérdés

Én 2500 g körül voltam, sokáig ezt jegyeztem csak meg, így nekem az rögzült, hogy ez a normális. Viszont mostanában elgondolkodtam ezen, mert ismeretségi körben általában 4000 g-os abbák születnek, illetve ezt is olvasom. Ez nem sok, hanem normális?

Nekem még sosem tippelték meg a súlyát, de 1-2 nappal és mm-rel mindig kisebb volt a babám, mint az átlag. Az orvos szerint viszont nem túl kicsi, hanem normális.

Akkor most mi számít normálisnak?

35 hetes vagyok egyébként, nem fura, hogy sose mondott súlyt az orvos? Legutóbb, 32. héten rákérdeztem, annyit mondott, hogy azt ő most nem nézte.

Világosítsatok fel, légyszi!



2017. aug. 31. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
3400 gr az átlag.
2017. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Hát 30-32. héten már illett volna mondani vmit a hozzávetőleges súlyáról. Az èn babám 1590 g volt akkor, most jövő héten lesz az utolsó uh, a 36. heti kíváncsi leszek mennyi most, mégha tudom is hogy ezek az értékek becslések csak, de kora szerint 2,5 kiló körül kéne már lennie.
2017. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
3200 g az átlag.
2017. aug. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
A 2500 gramm az kicsi, a lányom 2600-zal született 36. héten.
2017. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én 4 kg-mal születtem, párom 3,6 kg volt, így nálunk nem számított kirívónak, hogy a gyerekünk 4,15-tel érkezett.

Ismerősi körben 3,5 az átlag.

2017. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
2,8-3,5 kiló között átlagos, normál, fölötte nagy, alatta kicsi. Én spec egy 2200 grammos babát szültem a 38. hét után. Hosszra is apró volt, 44 cm. Azt tudtuk, hogy 3 kiló alatt lesz, de mindenki megijedt hirtelen, hogy miért ekkora. Kiderült, hogy semmi baja, eleve pici babára számítottunk, de faros is volt, és a dokim szerint a faros babák nem gyarapodnak úgy, mint a normál, fejvégű fekvésűek. Azóta eltelt 26 hónap, tényleg semmi baja, de most is pici az átlaghoz képest, súlyra és magasságra is. Genetika (én elég kicsi és vékony vagyok). Amúgy nálunk ez annyiban "kavart be", hogy 2 nappal tovább maradtunk a kórházban, mert meg kellett várni, hogy stabilan beinduljon a súlygyarapodása, tudjon rendesen szopni stb., illetve az első 6 hétben el kellett vinnem pár vizsgálatra a biztonság kedvéért. Szóval nem feltétlen tragédia, ha kicsi a baba :)
2017. aug. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg kicsi lehettem, mert 40+3-ra születtem a 2,5 kilóval.
2017. aug. 31. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!