Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Boglárka névről mi a véleménye...

Boglárka névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Októberben fog megszületni a kislányunk és ezt a nevet néztük ki.Nektek mi a véleményetek a névről?

2017. szept. 7. 18:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj kérdező,de nekem a Boglárka név nem tetszik. Ugyanakkor nem az én kislányom lesz,hanem a tiétek,így az én véleményem ne befolyásoljon. Ha nektek tetszik,nyugodtan adjátok. Boldog babavárást,könnyű szülést,jó egészséget. ♥
2017. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
Nekem így hívják a kislányomat. Tényleg gyakori, de engem nem zavar.
2017. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, a francnak kérdezed ki itt a gyakorin mások véleményét. A te kislányod fogja viselni a nevet és nem a név őt! Mit számít kinek tetszik ez a név vagy nem!
2017. szept. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nagyon szép, nem gyerekes, mint pl. a Hajnalka vagy Mónika sem. Így neveztük volna a kislányunkat mi is, ha az unokatesóm "nem nyúlta volna le" a kislányának.

De mi pont emiatt, mint ami itt is megy, nem mondjuk el senkinek, hogy hogy fogják hívni a decemberben születendő kislányukat. Nem vagyunk kíváncsiak más véleményére, nekünk tetszik, és ez számít. Mindenki úgy nevezi el a gyereket, ahogy szeretné. Itt meg minden névbe belekötnek az alábbi ürüggyel: túl kislányos, divatnév, túl gyakori, becézett forma, de a kedvencem, hogy hogy viselné felnőttként az adott nevet. :D Az Erzsike meg Incike miért öregasszonyosabb, mint a Boglárka? Azok tényleg becézett formák, mégsem rökönyödik meg senki rajta, mert 60 évvel ezelőtt minden 6. gyereket hívtak Irénnek, most meg minden 5. meg 10. Zorka, meg Zoé, meg Zselyke. Ergo 60 év múlva minden 5. és 10. öregasszonynak lesz ez a neve.

2017. szept. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy megosztó, de semmiképp sem ronda, aki ezt írta az nagyon bántóan fogalmazott. Legjobb barátnőm Boglárka, Ő nem kedveli, neki nem tetszik, de egyre elfogadóbb, szerintem mire idősebbek leszünk Ő is szeretni fogja. Én nagyon szeretem neki kimondani. Különleges név, nagyon kedves, senki mást nem hívnak így az ismerőseink körében. Boginak becézve is barátságos.
2017. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
41%
A Bogi számomra egy kutyanév, 3 különböző Bogi névű kutyát ismertem eddig. De lehet én is adnám, annyira kutyának való.
2017. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szép név.

De tényleg nincs értelme mások, pláne ismeretlenek véleményétől függővé tenni a névválasztást.

2017. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem kedves, barátságos hangzású név. Engem kicsit zavar a becenévképző a végén, de nálunk is végül ilyen név a kiválasztott szóval inkább nem szólok semmit. :D

Nekem a virág jut róla eszembe. Bogi becézés se rossz, bár arról inkább a bogár szóra asszociálok.

2017. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
20%
Majd mindjárt jönnek az ősmagyarok, és megmondják hogy akinek ez nem tetszik az nem is ember :D
2017. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
79%
Nekem tetszik, de tanuld meg, hogy ide ne gyere fel nevet kérdezni, mert mindegyikbe belekötnek majd :)
2017. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!