Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól, , kell"mesét nézetni...

Mikortól, , kell"mesét nézetni a babával? Persze nem Dragon Ball+ilyen mesékre gondolok! Hanem kis aranyosakra, vagy Walt Disney-re.

Figyelt kérdés
Mikortól fogja érdekelni?Ez gyerek függő?A mindennapjaink nagy részét a nappaliban töltsük,mindig megy a tv de csak a reklámok érdeklik.Néha át kapcsolom mese csatornára de nem nézi csak ritkán oda pillant.(10hós lesz,fiú)
2017. szept. 8. 11:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Örülj neki, hogy nem nézi. Még amúgy is kicsi hozzá, ha peched van, később meg le sem tudod majd vakarni a tévéről.

Kapcsold ki. Minél később kezdi el nézni, annál jobb.

2017. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha már belementünk ebbe a témába,a Dragon Ball kevésbé káros,mint a Walt Disney,nők milliói élnek tévképzetekben a férfiakkal,a párkapcsolattal és kollektíve az élettel kapcsolatban,hála a Disny-nek.


Egyébként babával nem nézünk mesét.

Ha nagyon muszáj lefoglalni,mert a gyerek érdeke,pl orvosi vizsgálat,nagyon hosszú autóút stb az oké,de ha csak úgy leülsz vele a semmiért,csak vele cseszel ki.

Az IQ szintünk 2 éves korig dől el,minél több inger éri addig az agyat annál könnyebben tanul később.

Ha elveszed tőle a lehetőséget,hogy akkor fejlődjön az agya,amikor még a biológia is mellette áll,akkor később ott fog szenvedni a könyv felett..

2017. szept. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Igazabol ez a mindig megy a tv dolog sokkal de sokkal karosabb, mint ha nézne napi fél orat egy mesét... Kapcsoljatok ki a tv-t, ha ott a gyerek. Az enyém kb 1,5 éves kora óta néz heti 2-3 alkalommal par resz Bogyó és Babócát, vagy pár gyerekdalt. Más nem köti le, de nem is bánom, ezt is csak akkor vetem be, ha fontos dolgom van, vagy nagyon nyugos már.
2017. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Semmikor nem "kell". Inkább olvass neki.
2017. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Dehát a babák idegrendszerének nem tesz jót a tv, a tablet és az okostelefon sem. Miért akarsz vele mesét nézetni? Ha nagyon akarsz valami ilyet, akkor vegyél diafilmeket, de szerintem 10 host nem sokáig fogja érdekelni, viszont nem mozgókép és nagyon hasznos időtöltés ha kicsit idősebb lesz.
2017. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

OFF: Kicsi gyerekként egyikünk sem vette észre a Walt Disney mesék rejtett mondanivalóit, amiket a való (felnőtt) életünkre kivetíthetünk. Szerintem igazán sokadik megnézésre, kamaszként és fiatal felnőttként tűnnek fel dolgok. Gyerekként az csak egy mese, tündérekről, hercegnőkről és hercegekről, vagy kutyákról, macskákról, Donald kacsáról. Ráadásul Disney gyönyörű rajzai bepillantást engednek egy régi, de nagyon különleges világba, amit a modern kor találmányai és mozgóképei már nem adnak vissza.


ON: Örülj neki, hogy nem akarja nézni. Nem tudnátok kicsit TV nélkül lenni? Nem kell, hogy mindig menjen háttérzajnak, inkább hallgassatok zenét. Egy vibráló, sugárzó, fényes TV nem tesz jót senkinek, főleg nem egy babának, bár nem tudom milyen távolságban van tőle. A könyvekben is vannak mesék. Ráértek akkor meséket nézni, mikor már tényleg érti, érdekli, beszélgethettek róla utána. Szerintem ez még jó pár év. Mikor iskolába megy szerintem elkerülhetetlen, hogy elektronikus eszközök nélkül "éljen" de addig semmi szükség rá.

2017. szept. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem "kell" nézetni egy 10 hónapossal a tévét. Az meg pláne nem tesz jót neki, ha sorozatokat, híradókat, agresszív beharangozókat, akciófilmeket meg minden vackot hall-lát csecsemőkorától.
2017. szept. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok.Nem mondtam hogy tv-t akarok vele nézetni!Csak kérdeztem hogy mikortól szoktak mesét nézni.Nem vonok meg tőle semmit,egy percre sem áll meg tehát csak úgyból nem is tudnék vele semmit sem csinálni pláne nem tévézni.Arra meg csak annyit hogy kapcsoljam ki a tv-t: Haha majd biztos nem néz a férjem tv-t mert ott a gyerek.Na az már túlzás kicsit!Puszi mindenkinek!:-D
2017. szept. 8. 20:32
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Kislány voltam még, amikor már néztem reggelente a Dragon Ballt, és lám, nem lett belőlem sem bérgyilkos, sem szuperhős, sem pedig egy agresszív állat.
2017. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

"Haha majd biztos nem néz a férjem tv-t mert ott a gyerek."


Haha, tényleg minek is bármiről lemondani a gyerek normális fejlődése érdekében. De tényleg! Haha.

2017. szept. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!