Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hauck 3 way carrier kengururól...

Hauck 3 way carrier kengururól vélemény?

Figyelt kérdés

Igen, a kenguru káros, ne tegyük bele.. Ezt kaptuk a nagyszülőktől. Valamivel szélesebb a fenék rész mint általában a kenguruknál.

Véleményt szeretnék, esetleg ha van valalinél.

A "vegyél kendőt" kommenteket köszönöm nem kérem, mivel ezt sem én vettem, csak tapasztalatok érdekelnének...


2017. szept. 15. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem. Én már ott leírtam a terméket, ahol több promóciós képen kifelé, menetiránnyal szemben van benne a baba. Így soha nem hordozunk!

Ezek alapján: nem szakértő tervezte. Nem vette figyelembe a legalapvetőbb anatómiai szempontokat sem.

A kicsit szélesebb nem elég! Egyik térdhajlattól a másikig kell tartania az alátámasztásnak. El fogja nyomni a kis combjában a keringést.

A háta túl merev. Csak önállóan ülni tudó baba tehető bele, egyébként csak nyekilk-nyaklik benne, és tönkremegy a gerince.

Nekik a testükhöz képest nagy a buksi: komoly terhelés rövid ideig is ültetni, ha még nem elég erős a nyaka és a háta!

Mire egyedül biztosan ül, az kb a 7. hónap.

Jól fejlődő kisbaba ilyenkor már több, mint 7 kg. Ez az előlhordozás határa. Innentől kendőben is jobb inkább háton hordozni. Nem a baba, hanem az anya érdekében.

Ezt a kengurut relatív vékony pántok tartják, még csak kiszélesítés sincs a vállakon. A súly egy ponton fog terhelni: a vállon. A medence elgörbül, S alakban lesz a gerinc, fej előre nyomva, púposodó hát, klasszikus kacsa tartás. Tíz perc után érezni fogod, hogy alig kapsz levegőt, fáj a hátad, stb. Hosszú távon kínszenvedés lesz hordozni a gyereket.

Aki ráadásul ficánkolni fog, mert kíváncsi, és nézelődni akar.


Ez a kenguru legfeljebb arra jó, hogy 5-10 percig beletedd a kicsit, ha nagyon muszáj. Pl. A babakocsit kint kell hagyni a bolt előtt, és a vásárláshoz legalább egy szabad kézre szükség van. (Ja, lehajolni se lehet vele, ha nem tartod, mert kiesik a baba! Ezért egy kéz.)


Amiért igazából praktikus a hordozás, hogy pl. tömegközlekedéshez nem kell emelgetni a babakocsit, el tudtok menni túrázni, van két szabad kezed, stb, arra ez a kenguru sem alkalmas.

2017. szept. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Kis városban lakunk, szóval hál' Istennek nem kell tömegközlekednünk. Kimondottan azért kaptuk, hogy ha nincs itthon a férjem, akkor egyedül (babóval) is el tudjak menni kutyát sétáltatni. (Persze nem kérdezték, hogy vane elképzelés, milyet szeretnénk, mondjuk nem is volt) De akkor ez nem alkalmas rá.

Már csak azt nem tudom, hogy mot csináljak, hogy ne bántódjanak meg a nagyik.

2017. szept. 15. 08:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Túl azon, hogy a kenguruk a baba szempontjából nem egészségesek (sajnos ez sem az), kutyasétáltatáshoz sem tenném bele. Ki fog készülni a derekad nagyon hamar, nem tudod benne elég magasra tenni a babát, így folyamatos homorításra késztetne, és ahogy mozogsz, a baba veled ellentétesen mozogna benne, nem simul hozzád kellően, így nem együtt, hanem egymás ellen mozogtok. Szóval sajnos nem jó, ha használnád is, hamar a szekrény mélyére fog kerülni, nem lesz kényelmes.
2017. szept. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. szept. 15. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

tökéletesen alkalmas etetőszék helyett, ha kirándulni mentek, sima székhez hozzá tudod erősíteni :) persze, ha majd ül a baba (nem tudom, mekkora).


Amúgy én kedvesen megmondanám, hogy nem tartod kényelmesnek, nekik sem lenne az, ha a lábuk közt lennének 'fellógatva'. Nem bántón, csak hogy szerinted nem egészséges.

2017. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal!

A nagyiknak mondd, hogy a te hátad fáj tőle (nem fogsz hazudni ezzel, ha 30 percnél tovább hordozol elöl ilyen típusúban, akkor fájni fog :-D )

Erre nem lehet megsértődni! Vegyél egy karikás kendőt, vagy (bocsi, haza beszélek, de 6 év / 3 gyerek hordozás után nekem ez jött be a legjobban) egy Wrapsody kendőt (olcsó, szellős, könnyű kötni, és hmmmmm! Puhafincsi babaölelős), vagy akár egy Liliputi rugalmast, tanuld meg jól kötni elöl pl kenguru kötésben, és mond a nagyiknak, hogy ők is felvehetik a gyerkőcöt benne. Imádni fogják!!! :-)

2017. nov. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!