Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Múlthét óta tejadó vagyok s...

Múlthét óta tejadó vagyok s nem fogadják el a tejemet, mert valami baktérium van benne. Mindent úgy csinálok, mint a kis tájékoztatóba van. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Ti,hogy szoktátok kifőzni?Milyen sűrűn?S hány fokon tároljátok?Bemosakodtok előtte?Kicsit bosszant,mert elvitték a sok tejet s ezek szerint kiöntötték.Az egésztől elment a kedvem.Befejezzem???

Pedig az 5,5 hónapos kisfiam kicsattan az egészségtől a 8,5 kg-jával...


2010. máj. 27. 13:24
 1/6 A kérdező kommentje:

Nálatok is volt ilyen,hogy nem fogadták el?

S mi volt az oka?

A hűtőbe csak 4 fokon tárolható?Mert néha 8 fokon van?Talán az lehet a baj?

2010. máj. 27. 13:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is tejleadó voltam és csak egyszer történt meg,hogy baci volt benne!Én minden nap sterilizáltam a szívót(elektromos sterilizálóval)és vasalt pelenkában tároltam+minden használat után erre a célra vásárolt kefével mostam el.(ezt másra nem használtam)A tejet a hűtő felső polcán tároltam,egész közel a hűtő falához.Fejés előtt maszk+bemosakodás az erre a célra adott fertőtlenítővel.Fejés közben nem szabad hozzányúlni semmihez,csak a steril cuccokhoz.Nekem avent isis kézi mellszívóm volt,és valószínű hogy nem jól szedtem szét a sterilizálás előtt,mert egy kicsi részét nem távolítottam el,és valószínű hogy ez okozta a bacikat.De hívd fel a tejleadó központot és ott adnak tanácsot,illetve próbálnak rájönni hogy mi nem volt jó!(nekem is ők mondták)De ez előfordul főleg az elején!amúgy hamar bele lehet rázódni!Én nem hagytam abba ezután sem a tejleadást,mert sok tejem volt,és arra gondoltam,hogy ebből milyen sok koraszülött babát tudnak megetetni!Szerintem telefonálj nekik,és ne add fel!
2010. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kifőzéshez te is használtál pelenkát?

És tettél bele citromsavat?

Az citromlé lenne?

2010. máj. 27. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én is anyatejleadó vagyok! Nekem a kifőzéssel mindig gondjaim voltak, így átálltam a kézi fejésre. Sokkal hamarabb is kész vagyok, és sokkal többet fejek (akár fejésenként 1dl-rel is). Szerintem te is próbáld ki a kézi fejést.

Ja, és egyszer felhívtak, hogy 16 fokos volt a tej, kiderült, hogy a hűtő rossz volt. Azóta minden rendben, persze a szabályokat betartom (bemosakodás + maszk, ha bemosakodtam onnantól nem nyúlok semmihez).

A helyedben nem hagynám abba, beszélj a központtal, ők is segítenek (nekem is segítettek). Nekik az a fontos, hogy adj le anyatejet.

2010. máj. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Én vettem egy elektromos sterilizálót abba csak 1 dl ioncserélt víz kellett,és 10 perc alatt kész volt!

2010. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2010. máj. 28. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!