Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13-14 hónapos babád 1-szer...

13-14 hónapos babád 1-szer vagy 2-szer alszik még nappal? Mikor állt át az 1-re?

Figyelt kérdés
Nagyjából mennyi idő alatt állt át és hogy zajlott? Köszönöm!

2017. szept. 22. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

12 hónapos kora óta egyszer, onnét vettem észre hogy sok neki a 2 hogy még éjfékor is a fejünkön mászkált sokszor nem volt álmos egyszerűen emberi időben, ő így jelezte hogy neki sok már a 2 alvás.

Pár napig kicsit nehezen húztuk estig de utána meg is szokta az egy alvást, és igaz mai napig nem egy korán alvó típus :)

2017. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

14 hónaposan állt át 1-re. Ő magától, nem erőltettem.

Egyszerűen látszott rajta, hogy egyre tovább bírja, nem álmos, csúszott egyre későbbre a délelőtti alvása.

2017. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Kisfiam ma 13 hónapos. A délelőtti alvása egyre később van, kb 11-kor... Így van egy 2. de az is későn, kb fél 5 és fél 6 között. Esti elalvást ez egyelőre nem zavarja (kopp-kopp). Nem tudom, bírná-e 1 alvással, de ma is hosszasan mondta még a magáét elalvás előtt. A ti babáitok így kb hány órát vannak ébren a délutáni keléstől az esti alvásig?
2017. szept. 22. 11:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Én kb 10 hónaposan állítottam át egy alvásra, hogy összhangban legyenek a nagyobbikkal, most 14 hónapos és már ha akarnám se tudnám kétszer altatni.

Reggel 6 körül kel, 11-12-től alszik 2 órát, aztán este fél 8-8 között megy aludni.

Du 2 után már nem hagyom őket aludni, hogy este 8-ra ágyban legyenek.

2017. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Majdnem egy éves volt, amikor átállt napi egy alvásra. Először 11:30kor aludt, aztán egyre később. Most olyan 1 körül alszik el,3-4 körül ébred, este 9 körül alszik. Reggel 7 körül ébred, szerencsére éjszaka már többnyire nem ébred fel. Most 13 hónapos.
2017. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
fél 1- 1 körül alszik el fél3 -3ig és utána fél 10-10 ig fent van 17 hónapos, nem tudom hamarabb elaltatni így is harcolunk vele :D
2017. szept. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19 hónaposan állt át. Egy ideje már rémálom volt a nappali altatás, de nem bírta ki ebédig. 19 hónaposan már egyáltalán nem tudtam elaltatni délelőtt, ebédig fent volt. Estig is kibírta. Így álltunk át.
2017. szept. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi! Kedves 5-ös, mintha a mi időpontjainkat írtad volna le, pont ugyanígy vagyunk. (Este 9-reggel 7, 11:30). :-)


Nem volt olyan nálatok (mindenkitől kétdezem), hogy az átállás után délután csak rövidet aludt, mondjuk 2-ig? Akkor nagyon durva volt estére a helyzet vagy bírta? Én még ezt nehezen tudom elképzelni. A most 6 éves lányom annak idején pikk-pakk átállt, de fiam kicsit más tészta.

2017. szept. 22. 13:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem adódott össze a korábbi 2 alvásidő, amikor átállt, ha erre gondolsz. Kevesebbet aludt egyben, mint korábban 2 alkalomra.
2017. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha délután keveset aludt, akkor volt amitől jobban lefáradt (pl sok kinti játék), ilyenkor nyűgösebb volt és egy órával előbb el tudtam vinni aludni.
2017. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!