Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves gyerekek anyukái!...

1 éves gyerekek anyukái! Leírnátok miket tud a babátok? Csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

#baba #egy èves
2017. okt. 4. 13:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%

Alig 10 hónapos kora óta stabilan jár. 12 hónaposan már szélsebesen motorozott, most 14 hónapos és rolleren is gyorsan hajtja magát, pedig kislány :)

Könyvmoly. Bármilyen könyvben bármit megmutat, amit kérdezünk, ismeretlen könyvben is, többszáz szavas a passzív szókincse, mondani még csak első szótagokat mond és kb 10 szót pl hinta, kap, tej, baba stb.

Bonyolult utasításokat is simán teljesít pl játszótéren, ha utánakiáltok, hogy ne dobja el a cumiját, hanem rakja a babakocsiba.

Tornyot épít, formabedobózik egyszerűbb formákkal. Szerepjátékozik is már (elleste a nővérétől)

Igazából mindent megért, simán lehet vele közlekedni, arra jön és azt csinál, amit mondok. Múltkor simán elvillamosoztam vele és a 2,5 éves nővérével babakocsi és minden nélkül Budapesten keresztül a városon :)

Kanállal is szépen kanalaz már pépeset, bár nem sok lehetőséget kap, inkább etetem.

Tipikus második gyerek :)

2017. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na akkor leírom az én egy évesem tudomànyát. :) itthon már szaladgàl, de sokszor lemegyünk babakocsi nélkül sétálni. Pár hete nyújtja a kezèt is, úgy sétàlunk, eddig nem akarta fogni. Pápázik, tapsol, pacsit ad, de csak ha akar, kérésre szinte alig és szerintem keveri is őket néha. Bújócskázik, fejét letakarja, de nem a kedvenc játéka a kukucs. Próbálkozik a formabedobóval, de még nem sikerült. Poharakat egymásba rak, de adogatom sorba. Tornyot két pohàrból épít, de néha csak ráteszi valahogy oszt' jovan. :D szereti a zenét, sokat táncol, az új kedvenc tánca a fejrázás és a forgás. Utasításokat teljesít (hozd ide, tedd bele stb...) csak a nemet nem érti, főleg a szobanövény és a konnektor körül. Sokat gagyogott, de pár hete nem, kezdik felváltani a tudatos szavak. Most mindenre azt mondja oda és mutatja is mit szeretne. Pár szót használ tudatosan, ezek a vau-vau, oda (ez egyben addoda is) ana, baba, ne. Volt amit

már tökéletesen kiejtett és helyes kontextusban is használta: abból (egy kifejezett pohárból akart inni) add oda, miut a macskára, meg autót kimondta háromszor. Ezeket azóta sem hallottuk :)Mutogatni egyébként régóta mutogat. Ha kérem hozza oda a mackóját, babáját stb, odahozza, vagy kérdem hol a lámpa, anya, apa, azt is. Kis autót szeret tologatni, de inkább csak előre hátra húzogatja, nem mászik vele. Ajtót becsuk kérésre. Enni nem nagyon akar, inkább pancsol, szájából kiveszi a falatot, ledobálja. Mindegy neki hogy darabos vagy pép, de 80-90 %-ban tápszeres még. Kanál nem érdekli, hadonászik vele, meg turkálja az ételt. Még mindig mindent, de mindent a szájába vesz, mindent megrág. Odaadnék már neki zsírkrétàt is, de állandóan enni akarja, firkálás nem igazán érdekli. Sokat "olvas" hosszabb verseket, mondókákat szívesem vègig hallgat és figyel is (pl Egyszer egy királyfi, Volt egyszer egy mehemed). Ennyi. :)

2017. okt. 4. 21:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Önállóan még nem jár, de egyszer tett pár bizonytalan, apró lépést. Kérésre is integet, tapsol, pápázik, "puszit" dob, bár igazi puszit még nem tud adni.

Annyit tud mondani: nem, tita (azaz cica, és ezt minden állatra).

Formabedobóba a karikát már betalálja.

Mindenre mutogat, ami érdekli, de nem éri el.

Megmutatja, ha kérdezed, hogy hol a saját vagy a te szemed, orrod vagy szád, de ezt még szokta keverni.

Darabosat szépen eszik, magától egyelőre kézzel. Aranyos, amikor minket is meg akar etetni. :) Pohárból úgy iszik, ha én tartom neki.

Szeret pakolni, ki-be. Labdázni is lehet vele, gurítja, eldobja nekem.

2017. okt. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Maszik, kapaszkodva all es oldalazva lepeget, az onallo jaras jo messze meg.

Vau-vau, nem, anya, oda (de ez az add oda is egyben), ennyi a szokincse. Nemnel razza a fejet, igent bolint (ha kerdezem, pl ker-e inni). Mutogat, de leginkabb azt amit ker, ha megkerdezem hol van a lampa pl, akkor sokszor csak odanez (bar van, hogy ra is mutat).

Imadja a labdakat. Vań ket tesoja, szoval nem igazan bebi jatekokkal jatszik. Konyveket szereti, de nem koti le annyira, mint a tesoit anno, o inkabb a lapozgatast elvezi. Na meg persze megragja, ahogy mindent, amit er.

Harap es ugy eszik darabosat, de ugyelni kell, hogy ne harapjon tul nagyot. Illetve ele rakni is csak egy db es akkora falatot lehet, ami jo meretu, kulonben az osszeset a szajaba tomi, amit csak eler.

Tapsol, kukucsol, pa-pat viszont eleg ad hoc jelleggel produkal.

Nagyon sokat nyuzzak es cibaljak a tesoi, ezt altalaban nagyon jol turi, nagyon szeret veluk lenni.

A honapban lesz egy eves.

2017. okt. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!