Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb gyerekek szüleit...

Nagyobb gyerekek szüleit kérdezném! Akiknek a babájuk kihagyta a gurulást, kúszást, lett valami következménye? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval van egy egy évesem. Szépen fordult hasról hátra és fordítva, de sosem közlekedett gurulva. 6-7 hónapos kora között elkezdett "kúszni" de inkább csak valahogy haladt, nem volt szabályos. Kúszattuk, de nem ment :) 7,5 hónaposan felült, felállt és elkezdett mászni. Mászott is szép szabályosan, két hónapja pedig önállóan sétálgat, ma már mezítláb szaladgál. Az érdekes az, hogy egy hete gurítom a szőnyegen csak úgy, mert élvezi és ha sajàt maga akarja csinálni, elakad! Hasról hátra okè, de hátról hasra nem megy, mintha nem tudná hova kell tenni a karját. Jàrunk dèvènyeshez, ezt majd meg is említem neki, csak kicsit furcsállom. Ugyanitt kérdés a lábujjhegyezès. Szépen teli talpon jár, de ha áll, újabban pipiskedik. Lehet csak èpp megtanulta, azért csinàlja?

2017. okt. 4. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Az enyém nem mászott. Pedig a védőnő követelte rajtam, hogy másszon, dehát mit lehet csinálni, ha nem akar. Rögtön állni, járni tanult meg.

Sose volt semmiféle probléma gyerekkel, se mozgásával, se egyêb.

2017. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) én csak annyit vettem észre, hogy sokszor elveszti az egyensúlyát.
2017. okt. 4. 12:37
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
nálunk nem egészen ez volt, mindent csinált a lányom, csak hamarabb felállt, mint ült vagy mászott volna - ami a neurológus szerint nagyobb probléma, hogy hamar. Nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, 8hónaposan már álldogált, 10hónaposan meg ő is elindult. Nálunk erre vezetik vissza a beszédértésben és -alkotásban való elmaradottságát. Ne értsd félre, nem borzasztó probléma ez, csak már 8éves, és a folyamatos fejlesztések ellenére most tartunk ott, hogy talán megközelíti a kortársait, még mindig mindent megkérdez, körbe kell magyarázni, mert nem érti magától a dolgokat... rengeteg melónk van benne, de lassan sínen leszünk. Nem ijesztgetni akarlak, találkoztam olyannal, akinek semmi problémája nem lett belőle, de az az igazság, hogy ezek leginkább csak utólag derülnek ki.
2017. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egyik gyerekem sem gurult soha, meg nem is kúszott, hanem csak mászott. Egyiknek sincs semmiféle problémája belöle, pedig már nagyok.
2017. okt. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nővérem nem kúszott, nem mászott, mindig nehezére esett az olvasás, nem is szereti. legnagyobb gyerkőce szintén 7 hónaposan felállt, 9 hónaposan már ment, kihagyta a kúszást-mászást, és gondot okoz az értő olvasás.


az agyban ugyanaz a terület felelős ezért a 2 dologért... de no para, állítólag óvódáskor végéig bepótolható a kimaradt mozgásformák fejlesztése.


mászott a babád sokáig, az pedig egyenértékű a kúszással.

a gurulás pedig max az élményért jó, ha forogni tud, gurulni is ;)

2017. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves kettes! Ennek volt valami előjele? Nehezen induló beszéd, stb? Mert nálunk a beszéd elindult, mondott több szót, egyre kevesebb a gagyogás, kezdik felváltani a célzott "szavai" valamint elég sok utasítást teljesít. A nemen kívül mindent megért. :)
2017. okt. 4. 13:08
 7/13 A kérdező kommentje:
Na köszönöm ötös válaszoló! Erre voltam igazán kíváncsi, hogy a gurulás nem tudása számít-e :)
2017. okt. 4. 13:15
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Sem én, sem a húgom nem kúsztunk, mindkettőnknek gondot okoz a jobb-bal megkülönböztetése. Az öcsém kúszott, neki nem.
2017. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként egy gyógytornász fel tudja mérni a gyereket, megnézni a csecsemőkori reflexek leépülését, az egyensúylérzékét stb. Ovis kor végéig tornával sokat lehet javítani a helyzeten :-)
2017. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Klasszikus előre kúszás nálunk sem volt, a saját tengelye körül viszont forgott a lányom, tolatott is valamennyit, meg valahogy vergődött előre max. egy métert. Nemrég egy gyógytornásztól megtudtam, hogy ez is kúszásnak számít (mármint a tolatás, körbe-körbe mozgás). A gurulás úgy, ahogy van, kimaradt, tudott forogni mindkét irányba időben, de ezt nem használta közlekedésre. 8 hónaposan kezdett mászni, akkortól közlekedett igazából, járni 12 hónapos kora után kezdett.

Most 27 hónapos a gyerkőc, egyelőre semmi gond nem látszik rajta. Stabil a mozgása, jó az egyensúlya, ügyes, folyékonyan beszél 3-4 hónapja, mostanra összetett mondatokban, szép kiejtéssel, mások számára is érthetően. Kifejezetten értelmes, mindent megért, válaszol stb. Egyformán használja mindkét kezét, apróbb mozdulatok is jól mennek neki. Írni-olvasni nyilván nem tud még, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.

Amúgy se én, se a férjem nem kúsztunk, nem is másztunk, egyből járni kezdtünk (éljen a bébikomp...). Nekem semmi bajom, könnyen tanuló, jó eszű típus voltam, gyorsan írok-olvasok, matek is oké. A férjem viszont enyhén diszlexiás, sose diagnosztizálták, de marha lassan olvas, és mondja is, hogy nehezére esik nagyon, és borzasztóan elfárad tőle. Viszont itt a mászás is kimaradt, úgy tudom, ha a kúszást hagyja ki egy gyerek, de mászik, akkor nincs gáz.

2017. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!