Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával mennyire nehéz...

Kisbabával mennyire nehéz megszokni az önálló életet?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és terhes.

Megtartjuk a babát, de anyukám szeretné, hogy legalább az első félévben hazaköltözzünk. Mert hogy még sosem laktam egyedül (augsztusban költöztem be a lakásomba) és hogy egy kisbabával amúgy is nehezebb az élet, rengeteget kell majd segítenie és és egyszerűbb úgy, hogyha "helyben vagyunk". Igen, eddig tényleg elég önállótlan voltam, de már mióta elköltöztem, rengeteget fejlődtem és úgy érzem, hogy csak rosszabb lenne, ha hazaköltöznénk.


Mert rendben, hogy nagy a házunk, nem lennénk egymás szájában, de akkor is... Ha ott vagyok, anya még mindig gyerekként kezel, egy kávét nem csinálhatok meg magamnak. És félek, hogy a babával is ez lenne, hogy mindent ő csinál majd azzal a címszóval, hogy én csak pihenjek.


2017. okt. 9. 09:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se költözz vissza, mert abból csak probléma lesz.


Ezen kivül nem ártana, ha helyretennéd anyádat, hogy a te/ti lakásotokban ö vendég és nem háziasszony, azaz semmi köze az ágynemühöz, mosogatáshoz.

2017. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó ötlet visszaköltözni szerintem sem, föleg nem olyan sok idöre! Én is 18 évesen estem teherbe csak mi nem tudtunk egyböl külön költözni. 9 hónapos volt a babánk amikor sikerült, és nagyon nehéz volt utána megszokni! Nagyon jóban vagyok anyukámmal, azzal sem volt gond, hogy a házimunkát elvégezzem, de az alatt a 9 hónap alatt a lányom nagyon megszokta, hogy mindig van mellette valaki és most is csak nehezen lehet magàra hagyni, pedig azóta majdnem 1 év eltelt. Ráadásul messze költöztünk tölük és most ha 1-2 hétig nem megyünk, már hiányolja a mamát. Viszont pozitív oldala is van, mert adódhatnak olyan helyzetek, mikor hirtelen nem tudod hogy reagálj és akkor jó ha van veled egy tapasztaltabb személy.
2017. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán a gyerek miatt nem kell hazaköltözni. Hazaköltözni akkor kell, ha nincs hol laknod.. neked meg van. Ne költözz haza. Megoldjátok. Ha segíteni akar, akkor azzal segít a legtöbbet, ha hagy felnőni a feladathoz, esetleg átjár segíteni. Azzal nem, hogy hazatelepít, aztán benyom hülyegyerek szerepbe, aki helyett mindent jobban tud. Mert már ugye előre megmondta, hogy te úgyis életképtelen vagy és majd ő mindent tud helyetted...
2017. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
25%
Egy kisbabával tényleg pokoli nehéz. Nem vagyok már mai csirke, első gyerek, férjem is 4 után hazaért, de én 1 hónapos korában majdnem összeestem. Haza is mentünk egy időre. Vagy itt mindenki szuperanya, és én vagyok sz*r, vagy túl "öreg", és azért nem bírtam, tök mindegy. Ha jól megvagytok egyébként anyukáddal, akkor egy isten áldása lehet a segítsége, mikor már egy hete nem alszol a babától. És örülni fogsz, ha a kávét is a szádba teszi. :) Persze babafüggő is, a gyakorin mindenkinek csodagyereke van ugye, első naptól átalussza az éjszakát. Az enyém 1 órát aludt, 3-at fent volt. Bele lehet dögleni. ;-)
2017. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%

Nincs itt senkinek csodagyereke, egyszerűen mások megoldják. Nem mindenkinek van lehetősége hazaköltözni, de megoldják. Sőt van, akinek több gyereke is van egyszerre és a férje se ér haza négykor, mégis megoldja. Mert meg lehet oldani. Akármilyen az a gyerek. Nem kötelező, aki akar hazamehet, vagy beköltöztethet segítséget, de baromság előadni, hogy jaj anélkül nem lehet megoldani, mert nagyon sokmindenkinek lehetősége sincs a segítségre és lám mégis elboldogul valahogy.


Ráadásul mikor anyuka ELŐRE kijelenti, hogy kislányom, te ezt egyedül úgyse fogod bírni és rám fogsz szorulni, mert mindent én fogok csinálni helyetted, ezért aztán inkább legyél itt helyben, akkor előre látszik, hogy nem lesz jó vége a hazaköltözésnek, mert a kérdező mindent fog csinálni, csak felnőni a feladathoz nem tud majd, mert mindent ki fognak venni a kezéből, te ehhez úgy is még hülye és "kicsi" vagy felkiáltással.

2017. okt. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám is eljött tesóm segíteni, de inkább rosszul jött a segítség, mint jól. Mindenbe beleszólt meg kritizált, nem hagyta, hogy kialakítsuk a saját szokásainkat, arról nem is beszélve, hogy állandóan takarított, hogy nézzem én el azt, hogy egyedül takarít én meg fekszem? Én is takarítottam vele együtt... egy hónappal az elutazása után majdnem kórházba kerültem, annyira rosszul lettem a megerőltetéstől.
2018. febr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!