Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után ki mikor kezdte a...

Szülés után ki mikor kezdte a nagyobb gyereke (t) ket oviba, suliba hordani a kisbabával együtt?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akik viszonylag hamar rá kényszerültek.Nálam a párom max 2-3 hetet,anyukám,anyósom 1-1 hét szabit tud kivenni,utána nekem napi szinten kell hordani a nagyot suliba a kicsivel együtt,mert apa korán indul,későn jön.Kocsi van,mégis félek,hogy nehéz lesz.Kinél hogy volt?
2017. jún. 27. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
2 hetes volt a pici. De nem vittem be, kint tologattam a babakocsiban. Szeptember elején született, az apukája itthon volt, ameddig tudott, utána nem volt választás, menni kellett a nagyért. Annyi volt könnyebbség, hogy reggel az apja vitte suliba.
2017. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kulfoldon elunk, ferjem ket hetet maradhatott itthon. Utana nem volt segitsegem. Muszaj volt hoznom-vinnem a nagyot a suliba. Halistennek kozel van az iskola, csak setalni kell. De mit mondjak, az elejen nagyon nehezemre esett az ejjeli nem alvas utan hajnalban kelni, elkesziteni mindket gyereket es magamat is,hogy idoben el tudjunk indulni. Raadasul tel volt, millio ruha... oszinten nem sirom vissza azt az idoszakot :)
2017. jún. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 jafnrétti ***** válasza:
Nálunk csak a hazahozás volt az én reszortom, vinni a férjem vitte addig is, később is. Első héten anyukám ment érte, második héten a férjem volt itthon, akkor ő, következő héten apukám, a negyedik héttől újra én. Vezetni nem tudok, úgyhogy busszal. Nem volt vészes igazából, betettem a babakocsiba, és mentünk, aztán hamar beszereztem egy karikás kendőt, mert a suliban sokat kellett lépcsőzni, így volt a legegyszerűbb.
2017. jún. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém volt, mert a legkisebb pont a téli leállás elején született, így férjem volt otthon 4 hetet, a nagymamák pedig 2-2 hetet. Úgyhogy februártól kellett egyedül megoldanom, a másfél évessel és a 2 hónapossal sétáltunk az oviba a tesóért. A picinek nem volt gond, általában aludt a babakocsiban. A másfél évesnek az ebéd-alvás-felkelés-uzsonna programjába volt nehéz beilleszteni.
2017. jún. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kitti85 ***** válasza:
Egy hetet volt itthon a férjem egy hetet még itthon tartottam a középsős ovis fiamat aztán vittem reggel és hoztam délben a másik itthon lévő tesóval együtt. Jó kis séták voltak ezek és kendőzök a mai napig így simán tudtam segíteni a lusta fiamnak az átöltözésbe. Szóval 3 hetesen kezdtük. Néha kicsit bennem volt a félsz hogy időben tudunk e indulni de hamar beleszoktunk a menetrendbe. Persze most hogy itthon vannak lazább de ahhoz hogy a nagy meleget elkerüljük így is hamar viszem le ide oda őket.
2017. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 3. 1,5 hetes koratol en vittem/hoztam a ket nagyot.

A kozepso meg ovis volt,a nagy mar sulis.

Marcius vegen szuletett a pici tehat tul hideg nem volt.

1-1,5 oras ut volt reggel is,delutan is (gyalog)

Nem volt semmi gond ebbol.reggel is siman elkeszultunk,es a delutant is sikerult hamar ugy alakitani,hogy egyen indulas elott.

Jokat aludt a b.kocsiban.nekem is jol esett a seta.boltot is letudtuk alt. Reggel hazafele.

Hazimunkaban sem volt 1,5 hetnel tovabb segitsegem,pedig csaszaros volt midharom.

Muszaj volt osszekapni magam.nem volt kecmec.menni kellett.

Egy tipp.az utolso segitos heten,te is keszulodj a picivel.kezd ugy allitani az eveset,hogy ne essen bele abba az idobe,mikor mennetek kell.

Akar el is indulhatsz olyan idoben,amikor kell,setaltok egy kicsit.konnyebben hozzaszoktok.

Amolyan foproba szeruen ;)

2017. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napra pontosan két hetes volt, amikor reggel és délután is mentünk az oviba. Séta volt.
2017. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az enyém januári és sokáig nagyon hideg volt, és csak gyalog tudtunk közlekedni (kb 1.5 km-re van az ovi), így február végén, amikor már plusz fokok voltak, akkor mentünk mi a nagyért. Addig a férjem vitte-hozta, aztán a reggeli az továbbra is az övé maradt (miért ne, kocsival pár perc, munkába menet), a délutánok pedig a miénk, sétálva.
2017. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A családban sajnos mindenki vagy dolgozik, vagy nagyon messze lakik. A férjemnek 5 napon túl nem engedtek több szabit akkor. Kénytelen voltam 2 hét után vinni a picit. Nem volt semmi gond. Mondjuk bekünk 2 perc gyalog az ovi.
2017. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!