Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagosan mennyit nő egy baba...

Átlagosan mennyit nő egy baba lába 1 éves kor körül? Cipőt vennénk egy lassan járó babának.

Figyelt kérdés

Jönnek a hidegek és szeretnénk egy meleg járó cipőt venni a fiúnknak, aki ugyan még nem jár, de már tárgyak mellett feláll és már oldalra lépeget is az ágy mellett.

Örülnénk, ha a most megvett cipőt kora tavasszal ki tudná használni. Amikor már jó eséllyel járni fog. Van erre esély? Vagy addigra kinövi?



2017. okt. 9. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, hogy járjon. Lehet, hogy még több hónap. Addig meg minek álljon a szekrényben egy cipő, ami vagy jó lesz, vagy nem.
2017. okt. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az utcai sétákhoz szeretném most. Mert ami van cipője az nem magas szárú, kint van a bokája. Én didergek amikor látom, hogy a nadrágből kivillan a zoknis bokája... Amolyan kocsis cipőként használjuk, nem sokszor áll lábra benne.

Viszont amikor kávézóba megyünk, játszótérre, akkor szeret a szék mellett, játék mellett lábra állni és jó lenne ha egy melegebb cipőben tenné ezt a közelgő hidegekben.. :/

2017. okt. 9. 10:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vegyél cipőt most, ami most jó neki.

Nagy valószínűséggel 4-5-6 hónap múlva ez már nem lesz jó neki (tehát tavasszal).

2017. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron kezdett járni a lányom, 19es szandit kapott. Az őszi cipője már 21es. Nagyon sokat alakult a lába mióta járni tud. Szerintem nem lesz jó a mostani cipő tavasszal a fiadra.
2017. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hűha! Akkor igen, ebből két cipő lesz.. :)

Köszönöm!

2017. okt. 9. 10:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem egy egyszerűbbet, ez jó lesz ameddig nem jár. Ha megtanult járni, akkor kap egy minőségi cipőt.

Vegyél te is most egyet, hiszen valami kell a lábára. De mire megtanul járni, tuti nem lesz jó rá a mostani. 2számmal nagyobbat meg nem vehetsz.

2017. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen igen. Köszönöm! Na meg úgyis a lábára kell mérni az új cipőt.. :)
2017. okt. 9. 10:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ezt előre nem lehet tudni, nagyon egyéni. Az én gyerekeimnek ezidőtájt 2 számot is nőtt a lábuk, a lányom barátnőjének pl. 1-el. Mivel ugye a gyerekeknek eleve nem pont passzoló cipőt ajánlatos venni, hanem olyat, aminek a belső talphossza kb. 7 mm-rel nagyobb a gyerek talpának hosszánál, így van esély, hogy nem növi ki tavaszra, de ebben a korban szerintem nem sok. Egy már önállóan lépegető, járó baba sem igazán használja ki igazán az első cipőjét, mivel cipőben még nehezebben mozog, fog talajt, mint mezítláb/zokniban, ezért javasolta azt az 1. válaszoló, hogy ne vegyél neki cipőt még, de mivel ilyenkor már én is letettem őket, hagytam mászkálni, inkább azt javasolnám, hogy harisnyát adj rá a nadrág alá, új, főleg drága cipőbe én sem invesztálnék, bár fontos, hogy a gyerek jó minőségű cipőben tanuljon meg járni, amit viszont olcsón nem lehet megúszni, szerintem ezért jó megoldás most egy hónapig a harisnya, aztán télre vegyél neki bélelt csizmát/magas szárú cipőt, azt is lehet már hordani a novemberi hidegben egy vékonyabb zoknival/harisnyával, télen vastaggal. Tavasszal meg majd meglátod, milyen cipő a legjobb neki és veszel olyat.
2017. okt. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyerekem amikor felallt rogton el is kezdett lepegetni a butorok mellett, majd csak 8 honappal kesobb kezdett egyedul jarni, utcan viszont akkor is szinte semmit. (Jatszoterre meg jo volt a puhatalpu) Csak azert mondom mert en ezen tapasztalat birtokaban tuti nem vennek elore cipot hogy "akkor mar biztos jarni fog". Mi is azt hittuk hogy 1-2 honap.. aztan.
2017. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy alakult, hogy az oldalazva lépegetés után fél évvel indult el önállóan. Ezalatt 3 számot nőtt a lába.


Takard be, tedd fel a lábzsákot!

Maximum puhatalpúból érdemes nagyobbat venni, mint a lába. Az eleve úgy is van számozva, hogy egy méret több számot ölel át. Tavaly ősszel amikor még csak oldalazott, mi liliputi csizmát vettünk kocsicipőnek. Abban beltéren simán leteheted.

2017. okt. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!