Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesseg alatt lehet dianas...

Zsofii0215 kérdése:

Terhesseg alatt lehet dianas cukorkat enni? Ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
2017. okt. 15. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
En multheten nagyon megkivantam betoltam vagy 4 et :D elotte még 10 hetesen 5öt
2017. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
17%
Alkohoool... Már 500000 alkalommal mondták, hogy terhesség alatt NEM szabad alkoholt fogyasztani, mert könnyen lehet, hogy fogyatékos vagy ilyesmi lesz a baba.
2017. okt. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2017. okt. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Ennyi "alkoholtól" semmi baja sem lesz a magzatnak, márcsak azért is, mert egy érett banánban is van ennyi.


Emellett a babának nem az árt, ha a kismama netán egyszer vagy kétszer fogyaszt alkoholt (egy kis pohár bor vagy sör), hanem ha rendszeresen és/vagy nagyobb mennyiséget.

2017. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz tőle semmi baja a babának, ha megeszel egyet-kettőt.
2017. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennyitől semmi baja nem lesz. Az szinte semmi ami abban van, megeszel pár darabot és kész :)

Azért az az alkohol nem mennyiség, attól semmi baja nem lesz a babának. Akkor van gáz ha anyuka üvegszámra issza az alkoholt.

2017. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én imádom a diannás cukrot, egész terhesség alatt kb 3 dobozzal ettem meg, képtelen voltam ellenállni. Sajnos az utolsó doboz félbe maradt, időközben megszületett a kisfiam, aki makkegészséges. Most szoptatás alatt már erőt tudok venni magamon, de ha véletlen meglátom a szekrényben bizony most is összeszorul a gyomrom. Kutya bajotok se lesz tőle, persze nem egy dobozzal kell betolni egy ültő helyben.
2017. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Czeizel szerint, nem ajanlott az alkohol semekora mennyisegben sem, nem is most okoz gondot, hanem kesobb idoskorra butulnak gyorsabban azok, akiknek az anyukaja alkoholt fogyasztott! Ugyanis az agysejtjeit pusztitja mar a pocakban is az alkohol! Erdemes megfogadni, mert hat minek kockaztatni, es azt se feledjuk el, hogy csak a mi onfegyelmunkre szamithat az a picurka a pocakban!:)
2017. okt. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!