Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az oldalukra vannak...

Miért az oldalukra vannak fektetve a babák?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kórházban készült képen látom hogy a kis tologatós kocsijukban a babák az oldalukra vannak fektetve. Nem a beállított fotós képekre gondolok. Ez miért van? A kórházban teszik őket így le, mert van valami előnye?
2017. okt. 16. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
A google a barátod. "Hogyan fektessük az újszülöttet" Rákeresel és olvasgatsz. Nagyon hasznos dolog a kereső.
2017. okt. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert így a legbiztonságosabb. Még picik ahhoz, hogy tudatosan elfordítsák a fejüket, ha visszabukák a kaját, így viszont kifolyik és nem fulladnak bele.
2017. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Google válaszoló. Ha rákeresek a javaslatodra, akkor az összes találat így indul, hogy háton vagy hason, hason vagy háton. Az oldaláról pont nincs szó. Hasznos lenne, ha te meg utána néznél a tanácsaidnak mielőtt osztogatod.
2017. okt. 16. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert ha pl visszajön a tej/tápszer esélyes, hogy belefullad

Ha az oldalán fekszik pedig kifolyik

2017. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a korházban sok baba hasra volt fektetve. Igaz az enyém a hátán volt de én pocakra tettem. Azóta is csak hason tud aludni. Amúgy igen a bukás miatt fektetik az oldalukra. Így kifolyik a szájukon és nem tudnak megfulladni.
2017. okt. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nem a bukás miatt fektetik az oldalukra, a kisbaba mindig oldalra fordítja a fejét, akkor is ha a hátán fekszik. Szerintem nincsenek mindig az oldalukon születés után, de alváshoz az a legbiztonságosabb póz.
2017. okt. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam nem fordítja mindig oldalra a fejét ha háton alszik. Többek közt ezért is altatom az oldalán, hál isten szeret is úgy aludni. Így érzem a legbiztonságosabbnak. Hason például kifejezetten utál. Én az autós hordozónál is nagy hátránynak tartom, hogy nem tudom oldalra fordítani a fejét. Tudom hogy közlekedésbiztonságilag így jó, de más szempontból ( bukás) annyira nem praktikus.
2017. okt. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a csecsemős azt mondta erre a kérdésemre, hogy azért, mert hason a legnagyobb a bölcsőhalál kockázata és a kórházban nincsenek légzésfigyelők, háton pedig a bukás->fulladás veszélye miatt nem hagyják őket.
2017. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ezt mondták, mint az utolsónak. :) Amíg nem tudott magától forgolódni az oldalán altattam éjszaka, a szoptatós párnával támasztottam ki. (A kórházban egy kis pléddel). Amikor már az oldaláról át tudott mocorogni a hátára, akkor kivettem a szoptatós párnát miután elfészkelődte magát, hogy nehogy megfulladjon ha belefúrja a fejét.

Egyébként minden altatási módnak megvan a veszélye, de ha bukós akkor tényleg nem nagyon szabad háton altatni.

2017. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházban volt légzésfigyelő, mégis oldalra fektették a babákat. De én is úgy tudom, hogy így a legbiztonságosabb elvileg
2017. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!