Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartjátok a Tápszeres...

Hogyan tartjátok a Tápszeres babát etetésnél (ülve, fekve, vagy félig fektetve) és a cumisüveget, hogy ne nyeljen sok levegőt és ne nyeljen félre? Milyen tápszert és milyen cumisüveget használtok?

Figyelt kérdés

A kislányom sajnos 1,5 hét után tápszeres lett és HUMANA tápszert írt fel a Dr. nénink.Espumisan cseppet adok etetések előtt,de sajnos nagyon sok levegőt nyelünk és sok a puki, nagyon hasfájós.Próbáltam masszírozni és tornásztani de nem mindig segít.Vettem Dr. Brown1s cumisüveget,mert állítólag kevesebb levegőt nyel,de szegénykének olyan pici a lyuk a cumiján,hogy mire megenné teljesen beájul, elfárad és 30-40p után sírva kel,h ismét éhes. :( :(

várom a segítségeteket. köszönöm.



2013. nov. 11. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
VAn a cumisüveg cumiján levegőztető szelep?
2013. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen van szelep és általában felfelé van amikor a szájába teszem.
2013. nov. 11. 14:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a szoptatós párnára szoktam fektetni úgy, hogy a feje fentebb legyen mint a lába. Így nem nyel félre sem és sok levegőt sem. Evés után pedig rendesen megbüfiztetem, hadd jöjjön ki a levegő. Ez néha 8-10 percbe is beletelik, de a büfit mindig megvárom. Így nincs pocakfájás.
2013. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is dr browns van születése óta. Pont az a lényeg h olyan pici a lyuk, mert imitálja az anyamellett és ugyanúgy dolgozni kell a tejcsiért, mintha szopizna. Azt hiszem hat hónapos korban kell váltani, de lehet, h három hónapostól is van eggyel nagyobb lyuk.

Én is szoptatóspárnára helyeztem a picit, mert írtó nehéz gyerek volt a 4,5 kilójával. Ha bealudt, akkor is megbüfiztettem, volt, h fél órát is sétáltam vele a vállamra fektetve, mire büfizett egyet. Nem igazán volt hasfájós, lehet h a dr brownsnak köszönhetően, vagy amúgy sem lett volna hasfájós, ezt nem tudom. De a mai napig abból kapja a tápit, pedig lassan egy éves.

Amúgy kb 4-5 hónapos korára már nem fért el a szoptatós párnán és akkor úgy döntöttem, h az ölembe ültetem úgy, h kifelé nézzen, feje a két mellem között, lábai az én egyik keresztbe tett lábamon átvetve (úgy, ahogy a férfiak szokták keresztbe tenni), így nem kellett efektíve ülnie, hanem egy "lyukban" volt és így a gerincét sem terheltem meg (legalább is remélem!).

2013. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk Tommee Tippe cumisüvegünk van. Nagyon szeretjük. Gondolom 0+ os a cumifej a cumisüvegen. Azokon pedig kicsi a lyuk, nem szabadna sok levegőt nyelnie.
2013. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

lefelé legyen a feje??? ezt még sosem halottam. :S

Akkor kedves második: azt mondod,hogy keltegessem fel ha bealudna a Dr. Brown's cumisüvegből eszik? Milyen tápszert eszik/evett a kicsi? Köszi

2013. nov. 11. 21:40
 7/7 anonim válasza:
Probald tobbszor bufiztetni, akar eves kozben is tobbszor, mar hogyha engedi :( hasfajasra es a sok levegonyelesre segitseg a babycalm csepp
2013. nov. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!