Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája foga nem jó helyen nőtt? Úgy értem, hogy mondjuk a felső fog feljebb nőtt ki. Mi lett vele?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert Kislányom jobb felső foga nagyon fent nőtt és tiszta ideg vagyok, hogy ez így marad-e? Dokihoz csak holnap tudok menni, a védőnő pedig beteg. Nagyon érdekelne, hogy van/volt-e vki hasonló helyzetben?
2010. máj. 31. 11:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Senki??? :-(
2010. máj. 31. 12:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányomnak alul bújt ki a foga olyan helyen, hogy én is ide írtam tanácsért. Egészen bent, a nyelve felé bújt, azt hittem, befelé fog dőlni. De ahogy teljesen kinőtt, valahogy szépen a helyére rendeződött.

Fönt nem az egyes, hanem a kettes metsző bújt ki neki először, na az olyan ferdén, mint a felnőtteknek, akiknek a bölcsességfogai összenyomják az első fogakat, így a torlódás miatt kifordul. (biztos láttál már ilyet, az enyém is ilyen lett) Pánikban mutogattam a védőnőnek, hogy milyen fogsora lesz így, de azt mondta, nincs vele semmi gáz, majd ha az első metszők is kijönnek, meglátom, hogy rendeződik, mint alul annak idején.

Addig vámpír...

Minden jót!

2010. máj. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Húú, most hogy mondod, lehet hogy neki sem a középső, hanem a mellette lévő jött ki... Szóval akkor van remény? Tök ideges vagyok, mert nem szeretném, ha szenvedni kéne a fogaival... :-(
2010. máj. 31. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
A hugomnak is rosszul nőttek a fogai, fent az ínyen volt teljesen 2 is. Azok 12 éves kora után keudtek a helyére vándorolni... Addig viszont eléggé brutál volt a mosolya :)
2010. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.

Még annyit, hogy egy barátnőm kisfiának szintén ilyen vámpírosan nőtt a felső fogsora, de ahogy kinőttek teljesen az első metszők is, rendeződött neki, szép szabályos fogsora van.

Tehát van okunk reménykedni, hogy a mi lányainknak sem lesz probléma a fogaikkal!

Ha mégis beszélsz dokival, védőnővel, megírnád, ők mit mondanak?

Köszi szépen, még egyszer minden jót Nektek!

2010. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak nem rossz helyre bújt a foga, hanem nem nőtt ki:O

A felső jobb középső hiányzik, pedig már 3 és fél éves. Elvittük fogorvoshoz is, azt mondta, hogy még életében nem látott ilyet, de nem baj, talán csak a tejfogának nem volt ott csíra. Ha a fogváltáskor sem bújik majd ki, akkor esztétikai okokból lehet majd pótoltatani.. Szerencsére? a felső ínye rövidebb, így csak ritkán látszik.

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak gondoltam egy kis érdekesség.

Szerintem egy napon igazán nem múlik, nyugodj meg és a doki holnap megnézi. De ha "csak" rossz helyre nő a fog, az általában a helyére vándorol vagy fogszabályzóval később lehet rajta segíteni. Úgy tudom, hogy akkor van csak baj, ha egy másik fog nem tud kibújni miatta.

2010. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek, reménykedem!

Elsőnek: természetesen megírom, hogy mit mondott a doki! Nektek is minden jót!

2010. máj. 31. 14:26
 8/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: azt mondta a gyerekorvos, hogy majd ha a középső kinő (meg a többi), akkor lehúzódik az is. De igazából ezek még "csak" tejfogak, úgyhogy ne vegyem készpénznek a fogsorát. Szóval reménykedem, hogy nem lesz csámpi a foga, mert nekem és az Apukájának is szabályos fogaink vannak. :-)
2010. jún. 1. 19:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, hogy megírtad, kíváncsi voltam, az orvosotok megerősíti-e a védőnőnket. Így már én is megnyugodtam teljesen. :)
2010. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs mit! :-)
2010. jún. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!