Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós babámnak kijött egy...

5 hós babámnak kijött egy piros pici folt az állán. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Már adtam neki sütőtökot almát krumplit őszibarackot répát, eddig ez nemvolt az állán.


Lehet a sok nyáltól? Nagyon nyáladzik, plusz cumizik is. Sudocremet raktam ra mig aludt, szepen elhalványodik de amint felkel nyáladzik és ujra piros lesz.

Vigyem orvoshoz? Volt valaki hasonló helyzetben?


2017. nov. 9. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én babámnak a cumi alatt szokott ilyen lenni a sok nyáltól, a védőnő azt mondta ez normális. Illetve mikor fogzáskor melegben ömlött a nyála, a nyaka is kipirosodott. Bepanthen sensiderm szépen helyrehozza, de mivel ugye a nyál folyik tovább és lehetetlen percenként letörölni kicsípi újra. Azt mondta a védőnő a tanácsadáson, hogy kenegessem neki napi 2-3 alkalommal vékonyan (előtte nedves pelussal le kell törölni, majd szárazra felitatni a bőrfelületet), amíg nagyon nyáladzik. Ez be is jött, utána nem volt olyan csúnya, csak néha 1-2 pötty.

Ha nem okoz más tünetet, nem sebes, nem gennyes akkor szerintem felesleges az orvoshoz vinned, ott még elkaphat egy jó kis náthát is.

Ha aggódsz hívd fel a védőnőt és kérdezd meg, hogy mit javasol. :)

2017. nov. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!