Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig és mennyire normális,...

Meddig és mennyire normális, ha teljesen idegennek érzem a terhességet?

Figyelt kérdés

2 hete lett biztos, hogy terhes vagyok. De egyszerűen annyi minden kavarog bennem, hogy az hihetetlen.

Nem terveztük, de a baba apja nagyon boldog.

Nekem viszont minden bajom van. Nem tudom elképzelni, hogy milyen lesz, amikor nő bennem (valamilyen szinten taszít is a gondolat), nem tudom, hogy akarom-e majd szoptatni (sosem hittem, hogy ilyen eszembe jut majd egyáltalán, bár lehet hogy változik mikor megszületik, ugye?), félek a terhességtől, attól, hogy milyen lesz a kapcsolatunk a párommal, ha megszületik, mennyire fogom tudni megoldani a gondokat, a testem hogyan fog kinézni a szülés után, félek magától a szüléstől.

És valahogyan nem is érzem enyémnek ezt a babát, olyan különös érzés. Igaz, még egyáltalán nem érzem, csak tudok róla, meg persze az állandó rosszul lét is emlékeztet.


Ez mennyire normális? Mert ezek után még rossz és hálátlan embernek is érzem magam, amiért szinte egyáltalán nem tudok örülni neki a sok borús gondolat miatt.

Az hogy nem terveztük számít valamit? Vagy valami hiányzik belőlem, ami másnak ösztönösen jön? Már 2 hét eltelt, de én még szinte most is le vagyok döbbenve. Korábban azt hittem, hogy majd mennyire boldog leszek, ha egyszer kiderül, hogy babánk lesz. De most csak a félelmeim vannak. Mit kellene tennem?



2017. nov. 18. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Majd jobb lesz, minden nőnek vannak ilyen gondolatai.
2017. nov. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Váratlanul ért a dolog, valamilyen szinten természetes, hogy időre van szükséged. 2 hét viszont elég sok idő, ha ennyire idegennek érzed az egészet, bizonytalan vagy, akkor el kéne vonulnod valami nyugis helyre, és alaposan átgondolni a dolgot. Zárj ki minden külső tényezőt, azt is, hogy az apa mit reagál, ez a te tested, a te életed. Ha gondolod, elmehetsz egy pszichológushoz is, hogy segítsen feldolgozni a hírt és átgondolni, mi a teendő. Dönteni nem fog helyetted, az kizárólag a te felelősséged.
2017. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom és türelem!Olvasgass,tàjékozódj,keress vàlaszokat a kérdéseidre.Én 12. hetet töltöm,de még nekem sem esett le,hogy babàm lesz,pedig tervezett volt .Ja és màr van egy lànyom.Készülj,mert indul az érzelmi hullàmvasút!De ne aggódj normàlusak az érzéseit.
2017. nov. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi terveztük, de mikor keemben fogtam a pozi tesztet, ugyan ez volt. Szégyelltem is magam az érzéseim miatt, azt gondoltam, rossz ember vagyok. Aztán ahogy telt múlt az idő, egyre jobban elfogadtam. A 12 hetes uh-n, mikor megláttam ahogy tornázik bennem, megváltoztak a dolgok. Elkezdtem várni, akadni igazán. Aztán mikor először éreztem, hogy mozog, az volt a csúcs. :) Ne aggódj, változni fog nalad is
2017. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Carragher_x ***** válasza:
100%
Ezek teljesen normális gondolatok és függetlenek a tervezéstől. Olyan élethelyzetre készültök, amire nem lehet felkészülni s nyilván ezer kérdést vet fel, köztük azokat is, amiket felsoroltál. Ezek miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, sőt örömteli, hogy meg mered fogalmazni ezeket a kérdéseket, kételyeket.
2017. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!