Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok át babátok...

Hogyan szoktattátok át babátokat a reggeli/esti tápszerről, tejről rendes ételre?

Figyelt kérdés

Vagy meddig kapott egyáltalán tejet? Hogyan vezessem majd át a szilárdabb ételekre? Napközben már próbáltam ebédnél darabosabbat adni, vagy tízóraira, de pár faalt után elunja, így nem lakik jól.


1 éves


2010. jún. 1. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha éhes lesz, eszik majd.Meg kell szokja.

Egyébként tejszerű folyadékot( tej, babatej, tápszer, 3 éves koráig írja a szakirodalom.:)

2010. jún. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, mindenképp adok neki mellé majd még tápszert, később tejet. De szép lassan majd szeretném átszoktatni másra. Köszi
2010. jún. 1. 12:01
 3/3 anonim ***** válasza:

a reggeli/esti tejes kaja maradhat szerintem sokáig. én 27 éves vagyok, mégis így kajálok még:)

a fiam 2 éves, ő így eszik: reggeli előtt babatej, fürdés után babatej. ha reggel éhes még, akkor reggelizik velem, hha nem, akkor nem. este pedig vacsorázik szilárdat, aztán fürdés és babatej.

nappal ő így eszik: 10órai: joghurt (az is jó folyós kaja, 1 éves simán megeszi:))

uzsonna: gyümölcs

ebédre főtt kaját eszik. hha a te babád nem szeretne rágni még, akkor turmixolj neki, de ne annyira mint pici korában. legyen lötyis a kaja, de legyen már benne rágnivaló falatka is. aztán látod, h mikor szokta ezt meg és egyre kevésbé turmixolj.

2010. jún. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!