Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz attól valami baja a 3...

Lesz attól valami baja a 3 hónapos babának, ha addig, amíg eszek, bekapcsolom neki a baby tv-t?

Figyelt kérdés
Soha nem szokott tv-t nézni, csak végszükség esetén kapcsolom be, pl. amikor enni szeretnék (10-15 perc) és máshogy nem marad el. A fejlődésére értem azt, hogy lesz-e baja.
2017. nov. 24. 08:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Mi baja lenne? Egy ilyen picinek szerintem még jó is ha nem csend van mindig körülötte. Nem ahhoz szokik majd hozzá, hogy lábujj hegyen kelljen járni mellette.
2017. nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ennyitől nem lesz semmi baja. Ne menjen mellette állandóan a tv, de napi 5 perc, nem hinném, hogy gondot okozna.
2017. nov. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
3 hónaposan lehet, hogy még nem köti le őt, de baja nem lesz tőle.
2017. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Leköti, mert nézi, és jár a keze-lába meg kurjongat.
2017. nov. 24. 09:18
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Minek már ilyen korán rászoktatni a tv-re???
2017. nov. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Semmi baja nem lesz. Az okoskodó ősanyákkal ne foglalkozz!
2017. nov. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk egész nap megy a tv vagy gépen a sorozat, de neki sosem hagyom, hogy lássa. Csak én nézek oda rá, miközben szórakoztatom, mert nem szeretem, ha síri csend van. Úgy tudom, nagyon nem tesz jót a szemének. Esetleg nem lehet megoldás a pihenőszék? Nagyon nyugodt babám van, leteszem és kajálok mellette, de ha nyűgös, akkor beteszem ringathatós pihenőszékbe és evés közben ringatom.


Sokféle baba van, tudom, hogy nem mindenkié nyugodt, ezért nem is ítélem el, amit csinálsz, de a helyedben mielőtt ezt a tv nézős módszert rendszeresíteném, kipróbálnék még azért mást is, hátha beválik.

2017. nov. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Én nem kapcsolnám be. Másfél évesen kezdtük a tévézést, 10 percekkel kb.. de egyrészt gyorsan ráfüggött, másrészt még ennyitől is rosszul éreztem magam. A három hónaposnak meg nagyon nem ez kell. Ilyenkor még kerültük is a villódzó képernyőt, hiszen a látása sincs kifejlődve még. Ennyi idősen valami fölé lógatott babajáték vagy zenélő forgó bőven elég neki nézegetni. Az enyémet például az is túl tudta ingerelni. Még elrettentésként tudom írni, hogy egy ismerősünk rendszeresen, a pihenőszékben a tv elé tette a babát. Lemaradt mozgásfejlődésben, beszédben, értelmileg egyaránt. Amúgy én akkor tudtam nyugodtan táplálkozni, amíg aludt. Mi lesz később, amikor majd csak napi 1x alszik, ha már most nem bírod lekötni. Nem rosszindulatból írom és nem vagyok egy bio, mindent tökéletesen csináló szuper anya, de ez már nekem nem fér bele. Ha nem marad el semmivel, akkor lehet, hogy éhes vagy már almos. Ennyi idősen nekünk a kaja után fél óra beszélgetés, játék, nézelődés, peluscsere közbeni simi és gyömöszölés után aludt jókat. Elég volt neki ennyi a lefáradáshoz.
2017. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%
Nalunk egésznap megy,amolyan háttérzaj.:) szval nézi néha de nem közelről. Tetszik neki a sok szín meg hangok.:) nem is kell mese eleg ha megy vmi
2017. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Ez gyerekfüggő. Egyik ismerősöm lánya 4 napos korától tv mellett él, mert anyuka nem képes anélkül élni. Most 4 éves a kislány, es rohadtul nem érdekli a tv meg a mese, csak az építőkockái meg az autók :D
2017. nov. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!