Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magán gyerekorvost is választh...

Magán gyerekorvost is választhatok?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy ha valami baja van, akkor a körzetes helyett elviszem egy magánrendelésre, hanem arra, hogy egy magánrendelő magán orvosához "tartozzon" ő kövesse a fejlődését, kötelező dolgokat stb.
2017. nov. 25. 08:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

A magánrendelés alapból így működik. Nem csak egyszer elmész, hanem ha hozzá jársz, akkor hozzá jársz, mert logikusan akkor fogja tudni követni a kórtörténeted.

De ez minden más jellegű magándokinál is így van, egyébként.

2017. nov. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
Nem hiszem hogy létezik ilyen
2017. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Már miért ne létezne?

Annyi, hogy bizony itt minden látogatás után vizitdíj van.

Felnőtt háziorvos is létezik ugyanígy magánrendelésen.


(Ettől függetlenül a körzeti ugyanúgy köteles ellátni, ha bármilyen ok miatt mégis nála köttök ki egyszer.)


Kicsit nézzen már utána, aki lepontozgat.

2017. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A körzeti gyerekorvosunk egy barom, de tényleg. Én nagyon türelmes és együttműködő vagyok, ezért is voltam úgy vele, hogy jó lesz ő, de mióta megvan a baba azóta halálra idegesít a baromságaival, miközben egy rakás dologról meg egyáltalán nem is hallott, vagy ha hallott róla továbbképzéseken, akkor eldöntötte, hogy "én 40 éve így csinálom és akkor is így a jó, ha az egész világon bebizonyították már, hogy káros, meg már rég oktatták is nekem, hogy haladni kéne a korral"


A városban vannak normális orvosok, de egyik sem vesz át más körzetből babát, mert annyira le vannak már így is terhelve.. Lehetőségem lenne egy közeli nagyobb városba járni a gyerekkel nagyon jó helyre, de az magán. A fizetős részével nincs baj, egyébként extra vizsgálatokra most is odamentünk már, ahelyett, hogy vártunk volna arra, hogy a háziorvos ide-oda tologasson a hülye beutalóival (csípőszűrés). Csak azért kérdezem, mert nekem csak olyan ismerőseim vannak, akiknek szintén barom orvos jutott, így a városban lévő jó doki magánrendelésére viszik a gyereket, HA baj van vele. De ugye a kötelező vizsgálatokat nem tudják ott intézni, mert olyan "szolgáltatás" itt nincs, ahhoz továbbra is járniuk kell ahhoz, akihez tartoznak. Ezért érdekelt, hogy van-e ebben valakinek tapasztalata. Nyilván a legjobb az lenne, ha majd megkérdezném magát a helyet, hogy ilyen van-e, de most jutott eszembe és ott legközelebb jövő héten érdeklődhetnék.

2017. nov. 25. 10:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Valahova be kell jelenteni a gyereket gyerekorvoshoz. Maganorvoshoz hogy jelented be? Alkalmanként nyilván elviheti az ember, nyilván járhat kizárólag oda is, de valahol be kell hogy legyen jelentkezve. Most néztem egy magán gyermekorvosi rendelest, alkalmanként 20e. Tegyük fel vállalja, hogy a gyerek háziorvosa lesz, bár elkepzelni se tudom hogyan. Akkor fizet a kérdező mondjuk havi x összeg alap díjat, hogy át a háziorvos plusz alkalmanként a vizsgálati díjat?
2017. nov. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Értem.

A maganorvos is elvegezheti a kötelező vizsgálatokat - gondolom itt az időszakos státusz vizsgálatokra gondolsz, és ha ad róla igazolást, a védőnő majd bejegyzi a torzslapba. Oltást is be lehet adatni magán úton. A gyerek lapja le van adva ezek szerint a számodra nem megfelelő orvosnál, a kötelező vizsgálatokat megcsinalja a magán orvos, ha beteg a gyerek megintcsak viheted a maganorvoshoz

2017. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mi is msgánhoz járunk, a mi gyerekorvosunk "vigyázni kell a túlsúlyra" mániás

3,5 éves volt a fiam lehordott mindennek engem mert a fiam 2kgmal több mint a korosztálya. De úgy, hogy nem is pocakos, vékony. Olyanokat kérdezgetett, ugye anya sok csokit ad neked? Nem szabad ám husit enni, ezekez mondta a fiamnak.

Behívatott a rendelőbe, dietetikushoz beutalót akart írni.

Akkor köszöntem el tőle, ovis vizsgálatokon sem nyúlhat a fiamhoz, akkor be sem viszem!

2017. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kézenfekvőnek tűnik, de nála ez kevés. Pl. A csípőjével kapcsolatban is személyes sértésnek vette, hogy a születésénél és hazaadásnál jelenlévő neonatológus javaslatára mindjárt csípő szűrés + ultrahangra jegyeztettem elő, mert hogy mi szükség arra. Nem tetszett neki, hogy szívultrahangra visszük, mert minek az, ő nem hall semmit. Olyan elvárásai vannak, hogy hetenete telefonálgassak neki, hogy pl. mennyit hízott a gyerek. Na meg vannak még dolgai, de utálok telefonon írni... Szóval semmilyen formában nem akarok vele kapcsolatban maradni. De nem sok jobb van helyben, aki vewz át beteget, pont azért, mert aki tudott elmenekült már hozájuk és évek óta fullon vannak. Ha meg már úgy is máshova vinném, akkor vinném magánúton, mert a fizetés nem gond, és tokától bokáig odajár abba a centrumba a család minden gonddal, s van gyerekorvosuk is kettő is. Mindegy hétfőn megkérdezem.
2017. nov. 25. 14:14
 9/16 A kérdező kommentje:
7es és rendesen átvette a doki? Mert ugye nekem még baba, nekem sok a kötelező kör vele,ezért kellene úgy, hogy nem csak oda IS járok, hanem hogy máshova nem is kell, meg bemenni az eredménnyel, meg ilyenek, mert hivatalosan a magáné a gyerek.
2017. nov. 25. 14:22
 10/16 anonim ***** válasza:
Természetesen létezik magán-házi gyermekorvosi ellátás, de azt csak ők tudják majd megmondani, hogy nyújtanak-e ilyen szolgáltatást. Semmiféle törvényi kizáró oka nincsen, lehet a mezei háziorvosotok magán, aki mindent megcsinál és nem kell e mellé bejelentkezni kötelezően sehova. Én Budapesten élek, a gyerekeimet a medhelp4kids-be hordom, a kisebbikem 9 éve a páciensük, ugymond oda járunk "körzeti" rendelésre. A fővárosban számtalan helyen van ilyen szolgáltatás, de vidéken is, egy kedves barátnőm Fehéváron szintén magánúton hordja a gyerekét háziorvoshoz. Ráadásul azt is szeretem benne, hogy az esetek döntő többségében házhoz jön az orvos (mivel ugye bejelentkezős, így extrém sürgős esetben nyilván menni kell), ez a kezdeti babakorszakban különösen hasznos, pláne státusz és egyéb vizsgálatokkor legalább nem kellett rángatni a kölköket. Kérdezz rá, biztosan elérhető ilyen szolgáltatás nálatok is, ha pont nem is ott, amire gondolsz.
2017. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!