Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a felesleged idő és...

Mik azok a felesleged idő és energiarabló dolgok, amit "muszáj" csinálni a babával/babának, de utólag mégis feleslegesnek tartjátok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Fogalmam sincs, hogy mire gondolsz. Ha valami muszáj, akkor nem lehet felesleges.

Vagy mondjuk ilyesmi, mint a vasalás?

Marhára nem muszáj és igen, felesleges.

2017. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért tettem a muszájt idézőjelbe. Olyanokra gondolok, amit sokan javasolnak, hogy ezt meg azt mindenkeppen pontosan úgy csináld, különben rossz lesz a babának, vagy rossz anya leszel (pl. tizedfokra pontosan mérd meg a fürdővizet, de később belátod, hogy bőven elég ha körülbelül jó a hőmérsékleze,stb.).
2017. nov. 25. 09:19
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Miért lenne muszáj mérni a fürdővizet? Életemben sosem mértem. Annyi eszem van, hogy berakom a kezem is meglátom hogy hideg vagy meleg . Kicsit furán van feltéve ez a kérdés.
2017. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Amit irtal, jo pelda. Nalunk aprosagok voltak, amiket elmondott a vedono elso gyereknel de masodiknal mar csak mosolyogtam rajta mikor az uj megint elmondta, pl.:

- popsikremet szivecske alakban kenjuk a vegbelnyilashoz (nem kell, boven eleg bekenni ott mindenfele formazas nelkul)

- minden torleshez uj popsitorlot veszunk (nem kell, behajtom es a masik oldala total tiszta, igy 3-4 torlot hasznalok el egy pelizesnel a 6-8 helyett)


Most igy ez a ketto jutott eszembe.

2017. nov. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
3-as, kisse ertetlen vagy bocsi. A kerdezo arra gondolt, hogy pl. vedono elmondja vagy netes "szakirodalom" megirja a tankonyvi menetet valaminek amit (ahogy te is irod) sokkal egyszerubben is meg lehet oldani.
2017. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Na a vasalás az tényleg hülyeség, meg az is, hogy mindig este kell fürdetni a babát, tök mindegy neki, ha kakál akkor lemosom, sőt a csap alatt is le lehet, ujszülött baba nem igényli hogy fürdesd és nem is lesz koszos. Ja igen és nem kell folyton kenegetni, amíg ezt csináltam folyton kiütéses volt, most már törlőkendő helyett vizes vattát használok és akkor nem áll egész nap vegyszerben a popsija, így nem kiütéses. Fürdövizet sosem mértem, azért ennyire bízzon magában az ember, hogy hány fokosnak kell lennie.
2017. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

- ruha vasalás (bőven elég a 40 fokos mosás)

- textil pelus vasalás (95 fokon mosva bőven jó a bukott textil mosása, később pedig elég a többi ruhával együtt mosni, ha már nem bukik sokat a baba)

- tápszerhez víz forralás és visszahűtés langyosra. Teljesen jó ha alapból annyira melegíted fel a vizet, hogy jó legyen a bekeverés után.

- víz hőmérőzése

- minden használat utáni cumisüveg sterilizálás. Én naponta csináltam csecsemő korban, később meg simán csak elmostam.

- popsi krém használata minden egyes alkalommal. Fél éves kor után már csak a kaki után krémeztem, amúgy meg a popsi törlő elég a pisihez. Persze csak ha nem érzékeny a baba bőre.


Hirtelen ennyi :)

2017. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Vasalas felesleges, főleg fertőtlenites szempontjaból, nem lesz fertőzött a ruhaja. Viz forralas, lehűtés-sokkal jobb a sima babaviz, amit nem kell forralni, elég megmelegiteni, kremezes minden pelusozas utan, naponta tobbszor atoltoztetni, ha nem is koszolta össze magat. Nalunk pl még nincs pizsama, este kap egy tiszta bodyt es egy kényelmes nacit, reggel csak a nadraot cserelem le, a body jó itthon is.
2017. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön a vasalás jutott eszembe.

1. gyereknél még vasaltam 3 hónapos korig, akkor jött a bátyám és mondta, hogy ők a harmadik gyereknél leszoktak róla. Attól a naptól kezdve én se vasaltam, beláttam, igazuk van :D

Most fog születni a 2. babánk, eszembe sincs vasalni.

2017. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

Mindennapos fürdetés. Az újszülött nem koszos, még a keze-arca sem az, a pelenka alatti rész pedig naponta többször le van alaposan törölgetve. Lányom születésénél már a kórházban is csak kétnaponta engedték fürdetni.


Babaruha-vasalás - leírták előttem.


Legfontosabb: anya lázas betegségénél az anyatej lefejése és kiöntése:( Lázasan is lehet szoptatni, sőt, még némi ellenanyag is termelődik a tejben a betegség ellen. Még a 40 fokos anyatej sem fogja megégetni a baba torkát:), a bacik átjutása pedig nem lázfüggő, sőt, magasabb hőmérsékleten épp, hogy nem lubickolnak olyan vidáman a bacik, pont ez a láz lényege.


úgy általában a rutinszerű fejés is tök felesleges. ha igény szerint mellre van téve a baba, akkor pont annyi tej termelődik, amennyire szükség van, nem kell "kiüríteni" a mellet. Fejni csak akkor kell, ha valamiért szaporítani akarjuk a tejet vagy átmenetileg nem tudunk szoptatni.

2017. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!