Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszédok kötekednek amiatt, hogy a gyerek sír? Voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A kérdés egyelőre csak elméleti, de hallottam már olyan sztorikat, hogy a lakóközösség kiakadt a síró baba miatt.


Mivel mi most tervezünk, felmerült egy ilyen problémának a lehetősége. Nem otthonra gondolok, hanem van egy nyaralónk, ahová tavasztól őszig rendszeresen kijárunk havonta max 1-2 alkalommal 3-4 napra.

Ez üdülő övezet, a legtöbb embernek csak hétvégi háza van ott, viszont az utóbbi időben vannak, akik odaköltöztek. Ilyen az egyik kertszomszédunk is.

Tudom, hogy a pár tudatosan nem vállalt gyereket, és utálják őket, és hallottam már őket háborogni, hogy "be kéne tiltani, hogy idehozzák az emberek a kölykeiket" stb.

Viszont az teljesen biztos, hogy ha megszületik a babánk, akkor is ki fogunk vele járni. Én is a gyerekkorom nagy részét ott töltöttem, csoda élményeket éltem ott át, és szeretném, ha az mi gyerekünknek is lehetnének ilyen élményei. Viszont már látom előre, hogy bele fog kötni ez az ember...


2017. dec. 3. 14:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
megbeszélni jó előre velük, hogy ne szóljanak ha sír a gyerek, cserébe ti se szóltok ha mondjuk miattuk nem tudjátok elaltatni mert hangoskodnak és buliznak.
2017. dec. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem az a megbeszélős fajta... Mióta odaköltözött, rajtunk kívül már az egész szomszédsággal összeveszett, pedig amúgy tök normálisak arrafelé az emberek. Elég kellemetlen forma
2017. dec. 3. 15:02
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Be kell venni a leszarom tablettát. Most komolyan, mi a baba? Valami szobanövény? Teljesen természetes, hogy egy párnak előbb-utóbb babája lesz, aki üvölt, főleg, ha hasfájos, jön a foga, stb.


Szomszédként egy gyerek sokkal kevésbé zavar mint az, hogy sokan behoznak egy komplett kutya falkát a 70 nm-es panel lakásukba, akiknek a kotorászását meg az ugatását aztán én hallgathatom a fejem felett.

2017. dec. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Ez nyilván csak akkor fordul elő, ha a gyerek valami miatt extrém sírós és a szomszédok számára át derül ki, hogy a szulo semmit sem próbál tenni ellene.
2017. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4-es: Alapesetben persze. Normális embereknél ez veri ki a biztosítékot. De most olyan emberről beszélek, aki kimondotta utálja a gyerekeket...
2017. dec. 3. 15:07
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Ne aggodalmaskodjál feleslegesen. Elég minden napnak a maga baja. /kertszomszéd! az áthallás nem a családi házak közt probléma hanem a panelnél és a vb vázasoknál - ahol a vb. váz viszi a hangot első szinttől a legfelsőig/


Hallottad, hogy "be kéne tiltani, hogy idehozzák az emberek a kölykeiket" stb.


- ez valószínűleg lódítottad, nyugodj le, és ne hazudj.

2017. dec. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

/Lehet nem a zaj a baja, hanem lehet pl gyerekek kavicsokat dobalnak be hozzajuk, vagy tekefirjaljak az utcara esö hàzfalukat.


Amugy en annak vagyok hive, hogy a pozitivitas az erosebb, pl szules utan vinnék nekik ajandekot, egy kép egy szoveggel pl, nemrég lattam napvilàgot, en is pisilek es kakilok, ugyanolyan ember vagyok, csak beszed hijjàn néha sirok. Üdvozollek kedves szomszed, remélem a legjobbakat, mert a szuleimmel titeket is megkaptalak.


Vagy ilyesmi..

2017. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Ha panaszkodnak, hogy sír a gyerek majd megmondod, hogy sajnálod, nem tudsz vele mit csinálni. Nektek is rossz, a babának is rossz, ez egy ilyen időszak.

Havi 1-2 alkalommal ki fogja bírni a szomszéd. Nyilván kompromisszumkésznek kell lenni, ha nagyon sír a gyerek beviszed a házba vagy elviszed sétálni/kert másik végébe és nem pedig kiteszed az ő ablaka alá bömbölni.

Én egyébként elhiszem, hogy mondott ilyet mert a mi régi kertszomszédunk is ilyen volt.

Az is lehet, hogy nem fog szólni egy szót sem. :)

2017. dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Mellé egy üveg bor, hogy könnyebb legyen nekik feldolgozni :D
2017. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Jó tanàcs kedves kérdező.Ha sír a gyerek csakis vele foglalkozz,és szard le,hogy az ilyen típusú emberek mit gondolnak.Nem kell nekik ( is ) megfelelned.Nem igazodhat mindenki hozzàjuk.Mondd meg nekik,hogy bàrmilyen fura a babàk sírnak,mert még nem tudnak màshogy kommunikálni.Egyszerűen érthetetlen milyen irànyba megy a vilàg.Mindenkinek tiszteletben kellene tartania egymàst,de sajnos a kölcsönösség egyre ritkàbb.
2017. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!