Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik név tetszik nektek...

Melyik név tetszik nektek jobban? Detti vagy Dettina?

Figyelt kérdés

2017. dec. 22. 14:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a Dettina sokkal komolyabb, Detti önmagában az túl becenév, mintha nem is a hivatalos név lenne. Nekem a Dettina egyébként tetszik, és sokkal jobb, mint a Bettina, pedig csak egy betű az eltérés. Egyébként nálam nem zavaró, nem tűnik félre írt Bettinának. Szerintem nagyon kellemes hangzású a Dettina név, meg leírva is szép. Egyébként tetszik még az Odett, Bernadett. A Bettina nem tetszik.
2017. dec. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%
Egyik sem.
2017. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%
Egyik sem.
2017. dec. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 jani273 ***** válasza:
75%

egyik se tetszik. mi rossz a böskevel?? Bözsi??

Magyarorszagon laksz minek egy alszent nevet adni a lanynakl amit egesz eleteben megban csak azert mert gyagyak vagytok?

Adj neki egy normalis nevet ne egy idiota nevet ami csak az egod noveli. Szerencsetlen gyerekre gondolj ne magadra.

2017. dec. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 mi lenne ***** válasza:
70%
14-es tök igazad van ! annyi sok szép magyar keresztnév van, hogy az emberfia nem győz benne válogatni. de a sok "friss" apuka, anyuka flancolni akar. arra meg nem is gondolnak, hogy a gyerekük jövőjét pecsételik meg.a kérdezett névre válaszolva. becenévnek, családi, baráti körben elmegy. de nem az anyakönyvben. szerintem.
2017. dec. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
55%
Egyetértek 14-essel. Én sem adnék becenevet névként a gyerekemnek. Én még emlékszem, amikor elkezdődött az őrület a minél feltűnőbb nevek kitalálásával. Így lett a Fradika, meg Nintendo stb. Az egésszel csak az a gond, hogy nem az viseli majd a nevet, mint aki adja. Ma egyre kevesebb a felelősen gondolkodó, értelmes szülő. De hát ahogy a mondás is tartja, gyereket a hülye is tud csinálni. A szomorú az, hogy igen szorgosan. Az igazsághoz pedig hozzá tartozik, hogy nem ma kezdődött ez, hiszen ma már az a generáció szül, akinek az anyja is ilyen felfogású volt. Tényleg minden tiszteletem azoké a szülőké, akik tisztességben, becsülettel nevelik fel gyermekeiket, mert manapság ez olyan, mint amikor az ember szembe szélben végzi a dolgát. A gyerekek ugyanis nagyon fogékonyak, az iskolában nincs mellettük a szülő, a média pedig a legváltozatosabb felületek segítségével éri el a gyerekeket és kondicionálja a gondolkodásmódjukat.
2017. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
Ha választani kellene inkább a Dettina de csak amiatt mert hivatalosabb. De maximalisan egyetértek a 14-el, viszont ez a két név még nem is akkora nagy szivatas mint a Szelesztina és Dzsesszika (igen fonetikusan leirva)
2018. ápr. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jézusom, EGYIK SEM! Vagy Bernadett vagy Bettina, de soha nem hoznám ilyen kellemetlen helyzetbe a gyerekemet, hogy Dettinának nevezzem el, amikor úgyis mindenki Bettinázni fogja, amikor meg kijavítja az embereket, akkor sorra kérdezik, és mégis mi a feje motiválta a szülőket egy ilyen erőltetett, hibás név adására.


Bettinának hívnám, az egy jó név.

2019. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!