Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondanátok olyan kaját, amit...

Mondanátok olyan kaját, amit meg lehet csinálni 2 óra alatt 10 hós baba mellett 8 főre?

Figyelt kérdés

Férjem diákjainak kellene ma estére. 14-15 éves fiúk, úgyhogy biztosan jó étvágyuk van. Gondoltam, hátha van tapasztalatotok baba melletti gyors kajákra.

Nagyon köszi!!!!!


2010. jún. 3. 15:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, amit csak össze kell állítani és a sütőben megsül :))) 4 gyerek mellett elég rutinos vagyok a gyors kajakészítésben :))) Pl. Krumplit (előre megfőtt) felszeletelsz, sózod, borsozod, erre fekteted a kiklopfolt (sózott, borsozott, picit fokhagymázott hússzeleteket. Erre paprika, paradicsomkarikákat terítesz, leöntöd tejföllel. betakarod alufóliával. Ha a hús puha, leveszed az alufóliát, megszórod az egészet reszelt sajttal és pirulásig visszateszed a sütőbe.
2010. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Rántott hús, pulyka cordon bleu (sajttal,sonkával feltekert husi panirozva), milánói spagetti, paprikáscsirke kagylótésztával, rakott krumpli, rakott kel...vagy mégis milyen hamikra gondoltál?
2010. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Vásárlással együtt gondoltad?

Mi van otthon?

2010. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
a legegyszerűbb ha veszel pár kiló csirkecombot, jól befűszerezed, egy jó adag újkrumplit egyszerűen kettévágsz hosszában (pucolni sem kell, csak jól megmosni) és az egészet bevágot a sütőbe. Onnantól nem is kell vele foglalkozni, szerintem ez a legegyszerűbb. a krumplira tehetsz citromlét és oregánót, úgy görögös és nagyon finom lesz. Egy-két fej hagymát és beletehetsz a tepsibe, fokhagymát, ami épp van otthon.
2010. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb szendókat csinálni, de ha főzni szeretnél, akkor mindenképpen valami tepsis dolgot szerintem, én ezt szoktam leggyorsabban:


2 főre


2 egész csirkemell

2 tojás

1 kis doboz tejföl

kb 20 deka sajt


Felszeleteled a csirkemellet, kiklopfolod, a jénai aljára raksz olajat, egy réteg csirkét raksz rá, egy réteg tojással elkevert tejfölt, megszórod sajttal, még egy réteg csirke, tojásostejföl, sajt, míg el nem fogy, a tetejére tojás. Sütőbe, kb. 10 perc összerakás, 30-40 perc sütés. lehet hozzá zöldségesrizs fagyasztott zöldségből, ez kb 1 óra alatt kész.

2010. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

pörkölt:) vagy valami tészta, mondjuk túrós, vagy bolognai.


vagy rendelj pizzát, az nem jó?

2010. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

sajtos csirkemell. Nem is kell kloffolni, csak vékonyra szelni, aztán, megforgatni lisztben, tojásban és reszelt sajtban, bele egy tepsibe vagy jénaiba, ráönteni egy jó adag tejszín, és már mehet is a sütőbe. Párolt rizs jó hozzá.

De valóban a csirkecomb az egyik leggyorsabb, és margarinnal vagy vajjal szoktam megkenni, nem forgatom a tepsiben, így nagyon szé és ropogós a bőre.

2010. jún. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én cserépedényben szoktam sörös sült húst sütni. Cserépedény aljába pici olajat öntök, csirkehusit (mindent feldarabolva, tehát comb, szárny, mell, hát) beszórok szárnyas fűszersóval, rávágok egy jó nagy fej vöröshagymát, jó sok fokhagymát, paprikát, paradicsomot, és leöntöm 2-3 dl sörrel, letakarom az edény tetejével (ha tepsiben csinálod, akkor alufóliával), és irány a sütőbe. Hozzá savanyúság és mikrós krumpli nagyon finom. Szép krumplit megmosol, és héjastól beteszed a mikróba. Kb. 5 perc kell neki, és olyan lesz, mint a héjában sült krumpli.
2010. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Milyen étel a szendó? Az előző recept nem rossz,de ne csirkemellből csináld! Az amúgy is nagyon szárazhús, ( csak fogyókúrázóknak való)ha még ki is klopfolod,akkor ehetetlen lesz. Nem fogyókúráznak a fiúk,gondolom.

Pörköltet is inkább disznóból csináld. A csirkéből több kell,és nehéz úgy időzíteni a főzést,hogy ne essen szét a hús.

Én inkább egy jó gulyáslevest főznék,hozzá kenyeret. Vagy oldalast sütnék,törtkrumplival. Ha a fiúk esetleg "használhatók",akkor segíthetnének krumplit is sütni ( kész hasábburgonyából).

Vagy a fiúunokáim kedvence:

Zsíron hagymát dinsztelek,pirospaprikát teszek rá,és beleteszem a darálthúst. Azt is jól átpirítom,felöntöm annyi vízzel,hogy ne égjen le. Sót,borsot,oregánót teszek rá,és készre párolom. Amikor a hús kész,annyi ketchupot öntök hozzá,hogy sűrű szaftja legyen,és azzal is átforgatom. Közben spagettit vagy penne tésztát megfőzök és a hússal összekeverem. Valamilyen svavnyúságot(uborka,cékla,paprika stb.) adok mellé. Az asztalra teszem a Ketchupot is,mert általában még tesznek ők is külön rá.

Olcsó,gyors,kiadós és laktató.

2010. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is abszolút nyerő minden tepsis dolog, de abból is a csirkecomb, mert nem kell alá olaj, csak egy icipici víz, mert pont elég a saját zsírja. kívül egy kicsit megsózom, fólia alatt kb. 3/4 óra, aztán fóliát levéve pár perc, amíg a bőr szépen kiszárad-megpirul.

Másik nyerő kaja: tészta! tésztát félig megfőzöd, tűzálló edénybe rétegezed sajttal-tojásos tejföllel-baconszalonnával, isteni. Sok sikert!

2010. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!