Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem lesz baja,...

Szerintetek nem lesz baja, annak a gyereknek, akit sosem. Itatnak vízzel?

Figyelt kérdés

Csecsemő korában csak teát kapott. Most kétéves, és teát de inkább gyümölcsleveket kap. :(

Elvileg nem szerereti.aA vizet. De szemtanuja voltam,mikor vele egykorú baba cumisüvegét elvette,és ivott a vízből.


Nekem nincs gyerekem.

De nem értem,ho gy lehet egy szülő ennyire buta.

Persze felnőtteknél is előfordul,hogy sose isznak egy korty vizet se,csak a kola,és mindefélenizesített üdítők. De legalább a gy ereküknek adnák meg a vizet.


2018. jan. 12. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
De lesz, csak nem azonnal. Gyümölcscukor tönkreteszi a fogakat, túl sok rost kisöpri a szervezetből, amit nem kéne, lehet ebből sok sav, sőt akár reflux is. Igenis a szülők hibája, ha a gyerek "nem szereti" a vizet.
2018. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A vércukrát is biztos felemeli. Akár cukor beteg is lehet a későbbiekben,nem?

Már csak ha abba belegondolok,hogy reggel felébred,és egyből ezt a cukros lötyit issza,hirtelen megemeli a vércukor szintet. Nem fogja tudni a hasnyálmirigy mindig stabilizálni

2018. jan. 12. 13:13
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Én sosem ittam csapvízet mert akár hiszitek akár nem mai napig azonnal hányingerem van tőle. A fogaim teljesen jók.

Persze egyén függő is.

2018. jan. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen lehet baja, de az majd a későbbiekben fog kiderülni.Viszont nem értek egyet az előttem szólóval, mert nem feltétlenül a szülő a hibás (mondjuk a te általad leírt történetben valószìnű, hogy a szülők a ludasok) Még meg sem született a gyerekünk én azt mondtam semmi cukor, csak majd víz stb.,stb. Az én gyerekem egyszerüen pici kora óta nem akarta inni a vizet sem cumisüvegből, sem kanálból, sem pohárból sehogy.Állandóan be volt esve a kis kutacsa beszéltem dokival azt mondta csináljak neki valamilyen babateát.Az sem jött be, nem és nem akart inni.Aztán barátnőm ajánlotta az instant babateákat, amit nem akartan adni a gyereknek a cukor miatt, de mivel annyira nem ivott, megtettem és elkezdett iszogatni.Majd gyümölcsleveket és azokat is itta.Mondjuk én ravasz módon mindig nagyobb és nagyobb százalékban higítottam a teát, meg a gyümilevet.Így kb. 3-4 hónapja már sima vizet iszik, de nagyon hosszú volt az út mire megszerettettük vele a vizet.Most 18 hónapos.
2018. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, mivel majd ovodaban kénytelen lesz raszokni a vízre
2018. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
"Viszont nem értek egyet az előttem szólóval, mert nem feltétlenül a szülő a hibás" - Dehogynem. Te következetesen kitartottál, ezért mára megissza a gyermeked a vizet is. Nem vágtad rá, hogy "nem szereti, nem tehetek róla". Ugye? :)
2018. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok.Végülis ez is igaz ☺ de pl. Csak a jóisten tudja,hogy az elején miért nem kellett neki a víz (arról ugye nem tehettünk 😉)
2018. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

kinövi.

az én lányom sem itta meg a vizet. Anyatejes volt 1 évig.Nem tudom tudod e hogy most anyatejeseknek fél éves korig nem kell egyáltalán inni adni, elég az anyatej ha van elegendő. Ezen okból a lányom fél ésves koráig nem ivott vizet, csak az anyatejet ami édes. Utána meg nem volt hajlandó meginni a vizet. ha 3 napig nem adtam mást, inkább 3 napig nem ivott, és mikor már könnyes volt a szeme mert olyan szorulása volt, inkább vettem babagyümölcslét, és jól felhigítva odaadtam neki. Ezt itta 2 éves koráig. Aztán egyszer csak átszokott a pohárra, és vele együtt a vízre.


a másik gyerkőcnél már résen voltam. ő is anyatejes volt de kezdetektől kínálgattam vízzel, hogy ne járjak úgy mint a nagytesóval. és ő el is fogadta a vizet, sőt ő pont ellentét: nem hajlandó semmilyen üdítőt teát meginni. csak a vizet :)


én gondolom, az általad említett szülő nem jókedvében veszi a méreg drága gyümölcsleveket, meg kínlódik a mosogatással bekevereséssel stb....felteszem mindent megpróbált mielőtt úgy döntött hogy gyümölcslevet ad. ne ítélkezz.


mellesleg, a mostoha apám nem iszik vizet, nem szereti, sem gyümölcslét, csak SÖRT! de komolyan. nyári nagy melegben sem hajlandó inkább addig inni míg sörhöz nem jut.......fogalmam sincs, de életben van még, ráadásul meglehetősen jól tartja magát, ha az ember képes elviselni. 15 évet simán letagadhat, mert amúgy sportos, sportember

2018. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Neked nincs gyereked, szoval majd ha lesz, megmutathatod a vilagnak milyen egy szuper szulo:D
2018. jan. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok szuper szülő lenni.

Csak az bosszamt,sokan mennyire nincsenek képbe azzal kapcsolatbam,hogy a víz nélkülözhetetlen a szervezet számára ,amit nem helyetesseíthet semmilyen üdítő

2018. jún. 30. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!