Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttel, kisbabával...

Újszülöttel, kisbabával utazzuk át minden hétvégén az országot, mert ők lusták idejönni? Távol élő nagyszülők esetében nálatok hogy van az utazás, látogatás?

Figyelt kérdés

Az anyósom eddig nem foglalkozott velünk túlságosan, bár az esküvő előtt mindent megtett, hogy a férjemmel szétmenjünk (pl. képes volt egy csipketangát beletenni a férjem kocsijába, kamu e-maileken regisztrált a Facebookra és a férjemnek írogatott onnan esténként, mikor tudta, hogy én is otthon vagyok, a rosszindulatú megjegyzéseit, beszólásait le sem írom).


Gondoltam ez a szülés után sem fog változni, de őszintén, nem is hiányzik, hogy itt üljenek a nyakunkon. Mi Szegeden élünk, ők Sopronban (ott él a férjem nővére is a családjával). Szülinapokkor, névnapokkor odautazunk, de igazából ennyi volt. Eddig.

Ugyanis anyóséknál minden vasárnap családi ebéd van, ott vannak ők ketten és a férjem nővére, neki a férje és a négy gyerekük, plusz apósom testvére. Mint kiderült, tőlünk is ELVÁRJÁK, hogy ott legyünk mindig, mert így mégis hogy fognak ők unokázni és hogy már egy család vagyunk, a gyereknek joga van ott lenni és ebben nem akadályozhatom... Az út csak oda 4 óra, tehát ha mennénk is, az minimum két nap. Én mondtam, hogy biztosan nem áldozom fel az összes hétvégémet, hogy vigyorogva üljünk a családi asztalnál, mikor tudom, hogy áll hozzám a férjem anyja, testvére. A nővérének a gyerekeitől a plafonon vagyok 15 percen belül, nagyon neveletlen és bunkó gyerekek (nekem ne mondja senki, hogy az nem neveletlenség, mikor megkérem a 7 évest, hogy ne kutakodjon a táskámban, pimaszul rám vigyorog és kiborítja az egészet a földre...).


Felhívtam az anyósomat, hogy ezt felejtse el, nekik is ugyanannyi időbe telik eljönni unokázni, mint nekünk odamenni. Erre elkezdte, hogy bezzeg Pestre képes vagyok elmenni szülni, meg vizsgálatokra járni, de hozzájuk nem vagyok hajlandó. Meg hogy előre tudta, hogy majd megpróbálom ellehetetleníteni az unokájával való kapcsolatát.


Nagyon kivagyok, egyszerűen nem hiszem el ezt a nőt.


Ilyen helyzetben mit csináltatok?


2018. jan. 30. 13:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
61%

Osztom #1 véleményét.

Nálunk a párom lett volna az első aki kiosztotta volna az anyját

Én nem mennék az biztos, 1 évben max 2x

2018. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát Nehogy már más mondja meg,hogy mit csinálsz és hova mész!! Mindenki a maga életét irányítsa!!
2018. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
51%
Azért az durva, hogy még nincs is unoka, de már megy a veszekedés :D
2018. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%

Elég egyszerű helyzet, mivel messze van. Nem mentek, és kész. Mit tud csinálni?

Eltekintve az alapból szar kapcsolattól (amit leírtál az nélam elég ok lenne arra, hogy ÉN egy szót ne szóljak hozzá többet), senki kedvéért nem kocsikáznék minden héten ennyit családostul. A saját anyám miatt se, mert egész egyszerűen ez túlzás, és nem elvárható. Ha a viszony is ilyen rossz, akkor nem is kérdés.

Amúgy nem értem, miért te telefonálgatsz vele. A férjed anyja, rendezze ő, én tuti nem beszélnék a banyával.

2018. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

Egy városban élünk az anyósommal mégis csak havi egyszer találkozunk.

Nekem bőven elég :D

Te meg beszéld meg a ferjeddel h nem fogsz utazni hozzájuk,ha Ő akar akkor mennyen egyedül.

Jesszus!szoba se állnék egy ilyen anyóssal.nem lehet h ez a játék is arra megy ki h megprobaljon szétválasztani a ferjedtol?(ha különbözik a véleményetek?)

2018. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%
Mi 40 percre lakunk anyuéktól, de 2-3 hetente látogatunk mert így a kényelmes és nyilvánvaló okokból nem akarjuk az összes hétvégét erre áldozni. Akkor se, ha nagyon jó a viszony. Ha ilyen anyósom lenne és ilyeneket csinált volna, én egyetlen egyszer se mennék, tőlem ott fordulhat fel ahol van, szarok rá. A férjem nem tiltanám, menjen ha akar, de én biztosan nem. Telefonon nemhogy nem hívnám fel, de le is tiltanám az ő számukat a saját mobilomon.
2018. jan. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem neked kell kiosztani, majd a férjed. Enyém is nagyon el akart tüntetni, nem jött össze neki, nagyon közel élünk egymáshoz, mégis alig találkozunk, jobb így mindenkinek, simán azt mondod, nem, nem megyünk, szép napot, nem hiszem hogy átnyúl a telefonon és megrángat vagy akármi...
2018. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%

Idézem: Képzeld el tele a kádat benzinnel!

Ne röhögj te is tele vetted! Ott álltal előttem a sorba, aztán mögöttem!

Na! Képzeld el hogy anyósom meg leengedte! Azt hitte öblítő! Hát ilyet hallottál már?

Leengedte a benzint!

Hogy gyújtott volna rá! 😂


Xard le! Ne menjetek! Ennyi. Majd ha nagyobb lesz a kicsi mentek. Az én anyósom 8 kmre lakik tőlünk nem latta 2 unokajat sem még sosem mert őnagysága nem hajlandó beülni az autóba amivel a ferjem érte megy. Ennyi. Hiába ott voltunk néha szembe vele papanal és felhívtuk nem szivesrn latott senkit a férjemen kivül. Utál!

Tégef is utal az anyósod. Ez van. Törődj bele lepj egy nagyot

2018. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

Másik országban élünk,anyukám (73éves) jön havonta,a fiam 6hós, anyósom a terhességem alatt sem volt,amióta a baba megvan sem jött,mi mentünk de nem az ő kedvéért...

Ha mama ilyen cuki,pont ilyen lennék én is vele szemben ;)

2018. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ki nem szarja le?


Amúgy hogyhogy tartjátok még velük a kapcsolatot? Nekem ezt csinálták volna apámék az életben nem akarnám látni őket többé és viszont.

2018. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!