Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Kádár-rendszerben mennyire...

A Kádár-rendszerben mennyire volt nehéz a babákat textilpelussal pelenkázni? Nagy megváltás volt, amikor a 80-as évek közepe körül bejött a megkötős Libero betét?

Figyelt kérdés

Fiatal anyuka vagyok, azért kérdezem. :)


Kíváncsi vagyok régebben hogyan bírkóztatok meg a pelenkázással.



2018. febr. 8. 01:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nehéznek nem mondanám, inkább a mosás-fertőtlenítés volt macerás. Az első eldobható betétek csak annyiban jelentettek könnyebbséget, hogy ettől megszabadultunk, meg egy kicsit kevésbé irritálták, dörzsölték a baba bőrét, az a megkötős műanyag bizbaz viszont egy izgő-mozgó nagyobbacska babánál könnyen elcsúszott, azt is tisztítani kellett, és nem volt túl kellemes viselet. Az igazi áttörést az egyre jobb minőségű nadrágpelenkák hozták, a harmadik gyerekemnél már csak azt használtam, sokszor áldottam a feltalálóját.:-)
2018. febr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ja igen, azért a 80-as évek közepén még nem volt igazán elterjedt a pelenkabetét, inkább a 90-es évek legelejére tenném, amikor már mindenhol megbízhatóan kapható volt.
2018. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én a 90 évek elején születtem.mondta anyu h nálam már eldobhatot hasznaltak.az első csomagot külföldről kaptuk aztán rászokott :D
2018. febr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Egy kicsit körülményesebb volt. Jobban kellett figyelni és ápolni a bőrt. Olcsóbb volt és környezet kimélőbb, igaz néha macerás és ídőigényes a mostaniakhoz képest. Két három tucat textilpelus és néhány darab rózsaszinű később testszínű gumibugyi elég volt. Később jöttek a műanyag lanolinos illatú körgumis és patentos illetve terpeszbetétes bugyik amik megkeményedtek a használatuk során és elcsúszkált bennűk a textilpelus hacsak nem vastagabb pelenkázási módot használtak. Akkor az volt a jó és most is azokat használnám.
2018. febr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Ajanlom a Termeszetes csecsemohigienia csoportot a facebookon, ott sokan tudnanak a kerdesedre valaszolni egy teljesen mas szemszogbol ;)
2018. febr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Biztos nehezebb volt.


Én mosható pelenkat használok maga a mosas nem okoz nehézséget és imádom a gyönyörű mintákat. Lehet macerásnak tűnik másnak, nekem Okes. Szóval én úgy gondolom, hogy annyira természetes volt, hogy fel sem merült, hogy lehet másként is.

2018. febr. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

Kádár-rendszer? annak mi köze van hozzá, hogy milyen rendszer volt éppen?

A gyerekem 15 hónapos korától szobatisztaságig használtunk mosható pelenkát. Az esetek túlnyomó részében sima tetrát. Csak az okozott gondot, hogy télen a panelban nehéz volt teregetni, szárítani.


Azt gondolom, sok anyuka számára megváltás a műanyag pelenka helyett a (modern) mosható pelenka.

2018. febr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Amikor anyukámnak az első unokája született, nem győzte csodálni, hogy milyen jó is az eldobható. A nyolcvanas évek végén ő még tetrázott, nem voltunk gazdagok.

Mesélte hogy a kezdeti időszakban csak úgy boldogult, hogy a húga hordta haza tőle a piszkosakat a szülői házba ahol kifőzték az udvaron, napon szárították, majd vasalták, mert a panelben nem volt mosógépe, kézzel mosott, a falak meg penészedtek az állandóan száradó holmiktól.

2018. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Az igazi macerát az jelentette, ha nem volt automata mosógép, ne adj' Isten még keverőtárcsás se. Akkor bizony áztatni, hipózni, dörzsölni, kifőzni és alaposan többször váltott vízban öblíteni is kellett a pelenkát. Ha ehhez még a vizet is a kútról kellett hordani, az tényleg nem lehetett könnyű.

A baba hathetes koráig (aggodalmas lelkűek tovább csinálták) még vasaltuk is a pelenkákat.

2018. márc. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Én azok közé tartozom így 33 évesen, hogy engem még anyukám textilbe pelenkázott és én pedig már (a modern mosható pelusba) a babám. Semmi extrát nem mondott anyu. Ugyanúgy 60 fokon kimosta a pelusokat, mint én is és kész. (nem volt hypo, vasalás, meg főzés) Gondolom a babáknak kényelmetlenebb lehetett az a kötős zacskó anyagú fedő réteg, meg biztos könnyebben eresztett is, de azért nem hiszem, hogy olyan extra bonyolult lehetett használni. Mosógép akkor is volt már. Eldobhatós kezdett akkor bejönni, de aranyárban. Ritkán, utazáskor használták.
2018. ápr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!