Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora volt a gyereked...

Mekkora volt a gyereked amikor elkezdett totyogni, meg amikor kompozni kezdett? És hányás cipővel kezdtetek bent a lakásban hogy ne a hideg kövön mászkáljon?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 21:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
14 hós volt, amikor totyogni kezdett (lány). Kompot nem használtunk, mert rosszakat olvastunk róla, sok országban be van tiltva! (Nekünk mellkasi probléma miatt ortopéd orvoshoz kellett járnunk és ő is azt mondta, hogy a komp káros és balesetveszélyes.) 17-es cipő, de le kell mérni a lábát, mert simán lehet, hogy egy nagyobb babának 19-es kell.
2018. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

10 hónaposan tette meg első önálló lépéseit, de már kézen fogva egy hónapja járt akkor. 10 hónaposan kapta az első benti szandált 19-est.

Bébikompont nem szándékozunk használni.

2018. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Miért kell bentre cipő?

2 hete kezdett el önállóan egyedül menni.zokniban van.szerintem ez a legegészségesebb!

2018. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

14 hónaposan kezdett el járni, kompot soha nem használtunk, nagyon egészségtelen,emelett késlelteti a mozgásfejlődést is, cipő nem kell lakásba, te se abba járkálsz otthon gondolom hideg padló ide-vagy oda, zokniba kell hogy megtanuljon járni,ez fontos az egyensúlyérzet megtanulásában is.

Vannak vastag,csúszásgátlós zoknik, nézz olyat.

2018. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Még nem volt 11 hónapos mikor önállóan járni kezdett. Az utcára kapott akkor cipőt (otthonra nem kell) 21es lába volt akkor.
2018. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

12-13 hónapos kora között kezdett járni a kislányom. 18-as volt az első cipője, de a lakásban mi sem használtunk, egy csúszásgátlót zoknit adok rá pluszban a rendes zokni fölé.

Kompot mi sem használtunk, nagyon nem hasznos, sőt...

2018. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
1.voltam, nekünk az ortopéd orvos azt is mondta, hogy elvileg pont sima felületen egészségtelen a mezítláb/zokniban járás, mert "kilapul" a talpa, lúdtalpas lesz. Mezítláb járás egyenetlen talajon hasznos, pl. homokban, tóparton, stb. Persze a lúdtalp hajlam kérdése is. Sok eltérő számú cipőt írtak a többiek, ezek szerint mindenképpen úgy kell venni az első cipőjét, hogy felpróbáljátok rá, nehogy kicsi legyen!
2018. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
9 honapos kora ota jar, 4-es cipot kapott, nem tudom az mekkora meretnek felel meg. Bentre csak bortalpu cipot kap, padloszonyeg van, kompot nen hasznaltunk, felesleges es egeszsegtelen.
2018. febr. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
teljesen önállóan 10 hósan kezdett. Bentre nem adtam rá semmit, mert 2. emeleten lakunk és július volt. Később kis bőrtalpú tutyiban volt. Az első cipő 17es volt
2018. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én sem szándékozok kompot venni a fiamnak, de anyósom annyira be van zsongva hogy az milyen jó, az ő gyerekei is kompoztak(3fiú az első kettő nem mászott de szerinte a komp miatt tanultak meg járni 16-18hósan a párom mászott de őt is beleb.szta. mindent jobban tud....szegény páromék egész nap a kiságyban voltak mert nem foglalkozott velük...ha itt van akkor meg csodálkozik hogy mennyi mindent csinál a fiam..azt mondta az ő fiai ennyi idősen csak feküdtek, egyik sem forgolódott) Mondtam neki is hogy nekünk nem lesz, de úgy vettem ki a szavaiból hogy húsvétra azt fog venni, mert abba tud utánam jönni menni a gyerek...nem mintha mászva vagy akár lábon nem tudna majd arra(ha korai lesz mint én)

Most 6hós. Szerinte már belerakhatnám. Tud ülni már. Imád hason lenni most ott tart hogy felhúzza a térdét 4kézlábra és ringatózik .


Köszönöm a válaszokat van már tapadós zoknink mert abban a csúszósabb helyeken is szépen fel tudja magát nyomni. (Sajna a jatszószönyegünk is csúszós anyagból van)

2018. febr. 9. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!