Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 9 honapos es felall...

A kisfiam 9 honapos es felall mindenütt! De a labfejenek a belsö oldalara es nem a talpara all! Ez csak a kezdetekben van igy es meg rendezödni alakulni fog?

Figyelt kérdés
Ha lepeget akkor alltalaban a labujjhegyen,vagy a talpan!
2010. jún. 7. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan ez van nálnuk csak az én babám 10hós de neki már előbb is olyan volt a lába. Ortopédiára vittük és kell neki gyógy cipő! HA kérdésed van írj!! Szívesen válaszolok!
2010. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit mondott az orvos mitöl lehet ez es elmulik majd teljesen?
2010. jún. 7. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk még olyan gond is van h a kis lábujjai egymáson vannak de az helyre jön ha jár majd. Lehet fél év múlva már jó lesz de lehet csak 2-3 éves korára jön rendbe a gyógy szanditól ami amúgy tök szép olyan mint egy normál szandál. Amúgy ez a tipikus hason alvó lábtartás.Nem tudom hason alszik a babád? Mi Pestre vittük egy Neves dokihoz a lányunkat! Szerintem sok ilyen lábat látott már mert ahogy meg voltunk ijedve úgy láttuk neki ez semmi.Tehát ne aggódjunk de azért mutasd meg szerintem te is egy ortopédusnak!!
2010. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy valaszoltal!A kisfiam nem alszik hason soha nem is szerette,nem is ertem mitöl lehet ez,hogy a belsö labfejen all,de el fogom vinni az orvoshoz es megnezettetem a kis labat!Köszönöm,hogy valaszoltal!
2010. jún. 7. 21:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen és remélem nálatok sincs nagy baj:))!!
2010. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy későn válaszolok, de talán még elolvasod!


Ugyan ez a szitu a lányom lábával, 2,5 hete voltunk vele ortopédián. Ő most 8 hónapos, már - sajnos - elég korán, 6-6,5 hósan állt. Eleinte nekem csak az tűnt fel, hogy nagyon kifelé fordítja a lábfejeit, gondoltam, hogy majd lassan megváltozik. Nem lett jobb, így elvittem az orvoshoz. Aztán ott mondta a doki, hogy nem az a baj, hogy kifelé áll a lábfeje, arra van torna, hanem az, hogy szinte a talpélen áll, mint a te picid. Ez attól van, hogy lazák az ízületei, ezt pedig tőlem örökölte. Azt tanácsolta, hogy azonnal vegyünk cipőt, olyat, aminek kemény a sarka, nem lehet összenyomni, márkára mindegy, hogy melyiket választjuk. A lényeg, meg hogy ne engedje kifordulni a lábát. Napi 2*4 órát kell hordanunk, szinte egész nap rajta van.

A kifelé forduló lábfeje most már alakul (ez egyébként nálunk is a hason alvástól van), minden este "csavargatom" a lábikóit, ahogy az orvos mutatta. A "talpéles" probléma még fennáll, de nem is várható, hogy az azonnal javuljon. A cipőt nagyon gyorsan megszokta, úgy mászik vele, mint a villám, meg ügyesen áll is benne. Oldalazva lépeget is, pedig azért merev a talpa (a mezítlábazáshoz képest). Nehéz volt ilyen picit találni, mert 16-os a lába, de csak 17-est tudtunk venni.

Szerintem vidd el azért te is megmutatni egy ortopéd szakorvosnak, meg tudjátok beszélni, hogy milyen módszerre lenne szükség, hogy orvosoljátok ezt a kis problémát, és megnyugszol tőle.

2010. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!