Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kukikérdés? Nagyon kicsi a...

Kukikérdés? Nagyon kicsi a rés a babám kukiján, mit tehetek ellene, hogy ne "bántsák" Szegénykémet?

Figyelt kérdés

14,5 hónapos kisfiam kukiját kicsi kora óta húzogatjuk a doktor nénink tanácsára. Ennek ellenére a nyílás nagyon pici és most elküldött minket urológiára a Heim Pál Kórházba. Nagyon ideges vagyok, hogy mit fognak vele csinálni. Járt már így valaki? Ez ugyanaz, mint amikor le van tapadva a kukija? Lehet rajta "humánusabb" módon segíteni????

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 7. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A doktor nénitek nagyon rossz tanácsot adott. A picik kukiját nem szabad húzogatni! Természetes a letapadás, de ha piszkálják, bajt okoz, mert mikrosérülések keletkeznek, amelyek begyulladnak és erős letapadást okoznak. Remélhetőleg a Heim Pálban vannak felvilágosultabb orvosok.
2010. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam.Akkora a rés a fütykösén,mint a régi egy forintos.Minden este húzogatom neki,és az orvosunk szerint szépen haladunk.Három éves korukra kell a bőrnek szépen felcsúsznia,és addig rendszeresen húzogatni kell neki fürdés után,elvétve pelus csere közben is rá nézhetsz.Még annyit hogy orvos és orvos között is megoszlanak a vélemények.Van amelyik azt tanácsolja,csak egy éves kor után huzigáljuk, a másik már 6 hetes kortól javallja.Ha probléma van,ugyan így az egyik ezt a másik mást tanácsol.Én a te helyedben várnék még a beavatkozással(ha ott a kórházban ezt akarnák)és úgy 20 hónapos koráig rendszeresen húzogatnám,alaposan.Ha le van tapadva,vagy bármi probléma volna,mondjuk fájna neki,biztos az orvosokra hagyatkoznék,de azt hiszem kisfiad kukijának csak időre van szüksége,nem megrázó élményekre a kukijával kapcsolatban.
2010. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én babám 1 éves,de én még egyszer se nyúltam,nem húzogattam neki sose! Én is úgy tudom,hogy nem szabad húzni.
2010. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De szabad húzogatni, sőt, ajánlják is, csak feszegetni nem szabad. De addig, amíg a bőr engedi, addig szabad, így nem tapad le jobban.
2010. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de ebben is jól megoszlanak a vélemények. Most légy okos...

És a letapadás az egyenlő azzal, ami kisfiamnak van, hogy kicsi a rés, vagy az a fitymaszűkület???

2010. jún. 7. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:
3 fiam van.én mindegyiknél diprosalic kenőcsöt használtam.nekünk nagyon be vált.de csak urulógus irhatja fel.
2010. jún. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiammal ugyanígy vagyunk. Ő 8 hónapos, és a doktornő szerint majd augusztusban műteni kell. Ő mindig nagyon megcibálja neki vizsgálatkor. Nagyon mérges vagyok olyankor.
2010. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22:19-es vagyok.az első fiamat 3 évesen kellett urulogushoz vinnem.szörnyü volt.egy szikével simán felvágta.és még én voltam a rossz hogy nem tudom mg nyugtatni a gyereket.a többieket egy másik dokihoz vittem.ő azt mondta hogy csak addig szabad huzni mig enged a bőr.és kaptuk a kenőcsöt.probáljátok ki.nagyon jó.
2010. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi dokink azt mondta még a legelején, hogy 6 hónapos korára kell oda eljutnunk, hogy hátra tudjuk húzni a bőrt, úgyhogy párom elkezdte kisfiamnak hátrahúzni akkor, amikor 4 hónapos lett. Két hét alatt mindenféle feszegetés, ráncigálás, berepedés nélkül hátrament az egész bőr, azóta minden este tisztítva van neki. Unokatesóm viszont az ő dokijukra hallgatott, és egy éves koráig hozzá sem nyúlt kisfia kukijához. Úgy le van tapadva szegénynek, hogy ihaj. Valószínűleg neki is vagy feltépik, vagy rosszabb esetben műteni fogják. Már bocsánat, de az ilyen dokinak csak gratulálni tudok.
2010. jún. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én kórházba járok kontrollra,ott azt mondta a főorvos,hogy húzogatni kell neki.a háziorvosunk azt mondta,nem kell.de elkezdtem szépen lassan huzigálni és egész jól haladunk.6 hónapos a fiam.
2010. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!